599001-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Erdgas – Földgázenergia beszerzése 2027. II.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Földgázenergia beszerzése 2027. II.
Beschreibung: Vezetékes földgáz beszerzése az ajánlatkérők részére a 2026.10.01. 06:00-tól (CET) 2027.10.01. 06:00-ig (CET) terjedő időszakra vonatkozóan, teljes ellátás alapú földgáz energia kereskedelmi szerződés keretében, összesen 326.555 m3 mennyiségű földgáz beszerzése céljából (szerződött mennyiség). Az ajánlatkérő pótdíjmentesen jogosult legfeljebb +30% mennyiségi eltérés gyakorlására. A felhasználási helyeken a lekötött kapacitás 4-42 m3/h közötti. A meghatározott mennyiségeket gáztechnikai normál állapotra számolva kell értelmezni (gnm³). A földgáz minőségi paramétereinek meg kell felelniük az MSZ1648:2016 szabvány 2H gázcsoportra vonatkozóan rögzített határértékeknek. A forgalomarányos rendszerhasználati díj és a molekula díj HUF/GJ-ban megadott értékét, valamint a fix rendszerhasználati díj HUF/MJ/h/év-ben megadott értékét, a szerződésben szereplő 34,82 MJ/m3 fűtőértékkel szükséges HUF/m3-re átváltani és a Kalkulációs táblában feltüntetni. Részletek az egyéb közbeszerzési dokumentumokban.
Interne Kennung: EKR001706532026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: AK gyorsított eljárást kíván indítani annak érdekében, hogy a közös ajánlatkérők intézményeiben a földgázellátás folyamatossága biztosítható legyen a teljesítés kezdetétől, 2026. 10. 01. 06:00-től, figyelemmel arra is, hogy esetleges szolgáltatóváltás során a földgázellátásról szóló 2008. évi XL. törvény 31/C. § (2) bekezdése értelmében "A határozott időre kötött földgáz-kereskedelmi szerződés megszűnése esetén – ha a felhasználó a földgáz-kereskedelmi szerződés megszűnésének napját követő napi hatállyal másik földgázkereskedővel szerződést köt – akkor a kereskedőváltásnak a határozott idejű szerződés megszűnését követő nappal történő végrehajtása érdekében az új szerződés megkötését legalább a határozott idejű szerződés megszűnését 30 nappal megelőzően köteles a földgázkereskedőnek bejelenteni." Ez a nyílt eljárások általános ajánlattételi határidejével nem biztosítható, mivel ilyen esetben már a minimálisan előírható ajánlattételi határidő sem teljesülhet a 30 napos bejelentési kötelezettséget megelőzően, valamint az ajánlatok elbírálására, értékelésére és a szerződéskötésre összesen egyetlen munkanap állna rendelkezésre, amely idő alatt az ehhez szükséges eljárási cselekmények nyilvánvalóan nem teljesíthetőek. A beszerzésre korábban indított közbeszerzési eljárás eredménytelensége miatt szükséges újabb közbeszerzési eljárás indítása.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Jelen eljárásban a legalacsonyabb ár az egyedüli értékelési szempont, mivel AK igényeinek a közbesz. dokumentumokban megadott MSZ szabványnak megfelelő földgáz felel meg és a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását az adott esetben további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR001706532026/1