599051-2026 - Wettbewerb
Schweden – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Konsulttjänster - IFS
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konsulttjänster - IFS
Beschreibung: Upphandling av konsulttjänster för Beställarens affärssystem IFS.
Interne Kennung: 26/102
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 72246000 Systemberatung, 72300000 Datendienste, 72700000 Computernetze
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Utvärdering
Beschreibung: Se upphandlingsdokument.
Interne Kennung: 1915092-0
Los: LOT-0002
Titel: Generella krav/Informationsfrågor
Interne Kennung: 1915097-1
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster - IFS
Intern identifierare: 26/102
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 72300000 Datatjänster, 72700000 Datanätstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Utvärdering
Beskrivning: Se upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 1915092-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1915097-1