599057-2026 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – „Udzielenie Powiatowi Tucholskiemu kredytu bankowego w wysokości 5.500.000 zł na pokrycie części planowanego deficytu”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Udzielenie Powiatowi Tucholskiemu kredytu bankowego w wysokości 5.500.000 zł na pokrycie części planowanego deficytu”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie Powiatowi Tucholskiemu kredytu w walucie polskiej w kwocie 5.500.000 zł (słownie: pięć milionów pięćset tysięcy złotych) na pokrycie części planowanego deficytu w kwocie 11.957.246,88 zł. 2. Przedmiot zamówienia szczegółowo został określony w opisie przedmiotu zamówienia oraz w PPU (Projektowanych Postanowieniach Umowy), stanowiących załączniki do SWZ. 3. Wykonawca postawi do dyspozycji Zamawiającego środki kredytu w dniu podpisania umowy. 4. Wykonawca dokona uruchomienia wszystkich transz kredytu zgodnie z dyspozycjami Zamawiającego bez naliczania prowizji od niewykorzystanej części kredytu. 5. Wykonawca uruchomi środki kredytu w wysokości i terminach wskazanych przez Zamawiającego w dyspozycjach składanych do Wykonawcy, bez składania odrębnego wniosku kredytowego podlegającego rozpatrzeniu. 6. Ostateczny termin wykorzystania kredytu upływa z dniem 31.12.2026 r. 7. Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo do złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji z dalszego wykorzystania kredytu. 8. Wykorzystanie kredytu następować będzie w walucie polskiej. 9. Kwota wykorzystanego kredytu będzie oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. 10. Stopa procentowa o której mowa w pkt. 9 będzie równa wysokości stawki bazowej powiększonej o stałą marżę Wykonawcy, ustaloną na podstawie złożonej oferty. 11. Zobowiązania Zamawiającego z tytułu odsetek od kredytu regulowane będą w miesięcznych okresach obrachunkowych jako suma zmiennej stawki bazowej WIBOR dla złotowych depozytów 1- miesięcznych na rynku międzybankowym, z ostatniego notowania w miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który naliczane będą odsetki, powiększonej o stałą marżę Wykonawcy ustaloną na podstawie złożonej oferty. 12. Marża Wykonawcy jest stała w umownym okresie kredytowania. 13. Kredyt zostanie spłacony do dnia 30.11.2033 r. 14. Harmonogram spłaty kredytu będzie stanowił załącznik do umowy.
Interne KennungZP.272.1.10.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001