599161-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reagenzien für Bluttests – Medii de cultura, reactivi pentru analizoare si truse diagnosticare II
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Medii de cultura, reactivi pentru analizoare si truse diagnosticare II
Beschreibung: ACORD CADRU DE FURNIZARE "Medii de cultura, reactivi pentru analizoare si truse diagnosticare II ” " -AC 24 luni - 15 loturi detaliate in caietul de sarcini .Atribuirea se va face pe loturi. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in anuntul de participare si fisa de date a achizitiei - Sectiunea I.3), respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4701320/2024/120, 4701320/2024/121, 4701320/2024/125
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reactivi si consumabile compatibile cu Analizorul Vivaltyic VRI
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 15.953,76 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitati conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALIZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Reactivi si consumabile compatibile cu Analizor Automat ELISA DYNEX DS2
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 6.135,33 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Reactivi pentru Analizorul de urina DIRUI-FUS 2000
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 149.955,00 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Tulpini ATCC
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 38.426,59 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 24931250 Nährboden
Los: LOT-0005
Titel: M.I.C PENTRU ANTIBIOGRAMA
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 2.741,25 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: MEDII CROMOGEME - PLACI
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 107.886,00 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: DISPOZITIVE PENTRU INCUBARE PLACI PETRI
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 3.062,09 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: FLACOANE HEMOC. UNIV.(AEROB+ANAEROB)
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 17.850,00 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: BRILIANT CRESYL 100ML
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 600,00 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0010
Titel: TESTE DE SARCINA PT. HCG STRIP
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: HEMATII TEST PENTRU DEPISTAJ DE ANTICORPI IREGULARI(LINIA DIAMED)
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 12.563,82 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru :cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: SOLUTIE DE DECALCIFIERE RAPIDA PENTRU HISTOLOGIE
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 592,00 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: ULEI FLUORESCENTA 100ML
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 150,00 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantități minime 1 buc , cantități maxime 350buc. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Reactivi si consumabile compatibile cu Analizorul de Coagulare Automat Sysmex CA 660
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 279.195,86 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0015
Titel: REACTIVI ANALIZOR VITROS 350
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 1.562,00 LEI fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cantitatile conform caietului de sarcini(ANEXA CENTRALZATOR REACTIVI). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 15