2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Zespołu Przedszkolnego nr 1 Przedszkola nr 7 przy ul. Niepodległości 49.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Zespołu Przedszkolnego nr 1 Przedszkola nr 7 przy ul. Niepodległości 49. 2. W ramach inwestycji wykonane zostanie m.in.: a) docieplenie ścian zewnętrznych powyżej i poniżej gruntu z wykonaniem izolacji przeciwwodnej ścian poniżej gruntu, b) docieplenie dachu z wymianą pokrycia dachu oraz obróbek blacharskich, c) remont kominów, d) roboty rozbiórkowe, e) wymiana rynien i rur spustowych, f) wymiana wskazanej stolarki okiennej i drzwiowej, g) remont tarasu, h) montaż daszków nad wejściami, i) remont zadaszenia nad wejściem głównym do budynku, j) remont schodów wejściowych, k) wykonanie balustrad, l) wykonanie drenażu, m) wykonanie opaski wokół budynku, n) remont sanitariatów, o) wymiana instalacji wod-kan i hydrantowej, p) wymiana instalacji c.o. z grzejnikami oraz modernizacja węzła cieplnego, q) wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna, r) wymiana instalacji elektrycznej – wewnętrzne linie zasilające, gniazd wtykowych 1 faz., instalacja zasilająca komputery, instalacja przeciwpożarowa, s) wymianą oświetlenia podstawowego i awaryjnego, t) wymiana instalacji odgromowej i uziemienie, u) montaż budek lęgowych dla ptaków.
Interne Kennung: RW.271.15.2026, ZP.rp.44.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45400000 Baufertigstellung, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Zespołu Przedszkolnego nr 1 Przedszkola nr 7 przy ul. Niepodległości 49. 2. W ramach inwestycji wykonane zostanie m.in.: a) docieplenie ścian zewnętrznych powyżej i poniżej gruntu z wykonaniem izolacji przeciwwodnej ścian poniżej gruntu, b) docieplenie dachu z wymianą pokrycia dachu oraz obróbek blacharskich, c) remont kominów, d) roboty rozbiórkowe, e) wymiana rynien i rur spustowych, f) wymiana wskazanej stolarki okiennej i drzwiowej, g) remont tarasu, h) montaż daszków nad wejściami, i) remont zadaszenia nad wejściem głównym do budynku, j) remont schodów wejściowych, k) wykonanie balustrad, l) wykonanie drenażu, m) wykonanie opaski wokół budynku, n) remont sanitariatów, o) wymiana instalacji wod-kan i hydrantowej, p) wymiana instalacji c.o. z grzejnikami oraz modernizacja węzła cieplnego, q) wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna, r) wymiana instalacji elektrycznej – wewnętrzne linie zasilające, gniazd wtykowych 1 faz., instalacja zasilająca komputery, instalacja przeciwpożarowa, s) wymianą oświetlenia podstawowego i awaryjnego, t) wymiana instalacji odgromowej i uziemienie, u) montaż budek lęgowych dla ptaków. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: a) Dokumentacja projektowa (Dodatek nr 3 do SWZ), b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (Dodatek nr 4 do SWZ), c) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 5 do SWZ), d) Przedmiar robót (Dodatek nr 6 do SWZ)- zwane dalej dokumentacją. Uwaga: Ze względu na to, iż podstawą rozliczenia robót z Wykonawcą jest wynagrodzenie ryczałtowe przedmiar robót nie jest podstawą sporządzenia przez Wykonawcę wyceny, a ma charakter jedynie pomocniczy, informacyjny, przyjęte w nim obmiary robót są orientacyjne. Mając na uwadze powyższe Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą kosztorysu ofertowego. 4. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia, 5. Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnym, użytkowanym przez wychowanków i pracowników budynku. Zalecane jest aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem placówki były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15:00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości robót, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z Dyrektorem placówki. Harmonogram prowadzenia robót na bieżąco musi być omawiany i uzgadniany z Dyrektorem placówki. 6. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 ustawy, tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. 7. Jeżeli w dokumentacji stanowiącej Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 9. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 10. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 11. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 12. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej. Zaleca się dokonanie przez Wykonawców wizji lokalnej w celu zapoznania się ze specyfiką zamówienia. Wizja lokalna stanowi funkcję pomocniczą przy prawidłowej wycenie przedmiotu zamówienia i umożliwia uwzględnienie przez Wykonawcę wszystkich uwarunkowań wynikających z realizacji zamówienia. Odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest fakultatywne. Termin wizji ustala się na dzień 27.08.2026 r. o godz. 10:00. Zbiórka zainteresowanych wykonawców nastąpi przy wejściu do w/w szkoły. Odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest fakultatywne. Chęć udziału w wizji lokalnej zainteresowany Wykonawca zobowiązany jest zgłosić e-mailem na adres pz_termo_p7@um.siemianowice.pl do godziny 9:00 dnia, w którym wizja ma się odbyć. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko osób, które mają wziąć udział w wizji.13. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,237856,71508212157bf1874a0e657df49f1098.html