599225-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Technische Hilfe – Servicii de consultanţă şi asistenţă tehnică pe perioada de evaluare a cererii de finanțare și de implementare a proiectului SISTEM DE MANAGEMENT INTEGRAT AL DEŞEURILOR ÎN JUDEŢUL BRAŞOV
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de consultanţă şi asistenţă tehnică pe perioada de evaluare a cererii de finanțare și de implementare a proiectului SISTEM DE MANAGEMENT INTEGRAT AL DEŞEURILOR ÎN JUDEŢUL BRAŞOV
Beschreibung: Prin proiectul "Sistem de Management Integrat al Deșeurilor din Județul Braşov" ce va fi finanțat prin PDD se vor realiza investițiile necesare a se realiza pe termen scurt, identificate în baza Planului Județean de Gestionare a Deșeurilor, precum și alte potențiale investiții identificate în cadrul studiului de fezabilitate. Investițiile ce se estimează că se vor realiza vor fi în conformitate cu acţiunile sprijinite prin Ghidul PDD pentru Prioritatea 1 - Dezvoltarea infrastructurii de apă și apă uzată și tranziția la o economie circulară, Obiectivul Specific RSO2.6. Promovarea tranziției la o economie circulară și eficientă din punctul de vedere al utilizării resurselor. Alternativa aleasă va trebui să fie în conformitate cu prevederile Planului Județean de Gestionare a Deșeurilor pentru judeţul Braşov 2020-2025. Activitățile ce trebuie prestate în cadrul contractului de servicii sunt detaliate in caietul de sarcini. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare în a 11- a zi înainte de data depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3) din fisa de date, respectiv 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: S3/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71356200 Technische Hilfe
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectivul general al serviciilor de consultanță și asistență tehnică îl constituie asigurarea suportului pe perioada de evaluare a cererii de finanțare și de implementare a proiectului ”SISTEM DE MANAGEMENT INTEGRAT AL DEȘEURILOR ÎN JUDEȚUL BRAȘOV” conform condițiilor din contractul de finanțare. Obiective specifice: Obiectivul Specific 1: Asistență tehnică pe perioada de evaluare a cererii de finanţare și a contractării realizate de către MIPE-AM PDD Obiectivul Specific 2: Întocmirea documentațiilor de atribuire pentru contractele de achiziție publică din cadrul Proiectului SMID Obiectivul Specific 3: Asistență tehnică de specialitate pe perioada desfășurării procedurilor de atribuire, până la atribuirea contractelor de achiziție publică și semnarea lor Obiectivul Specific 4: Suport în managementul de proiect, respectiv pentru implementarea Proiectului Obiectivul Specific 5: Asistență tehnică în vederea delegării activităților de salubrizare din cadrul SMID în județul Brașov
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79411000 Allgemeine Managementberatung