2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rewitalizacja Parku Ołtarzewskiego
Beschreibung: 4.1 Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie prac na terenie Parku Ołtarzewskiego w ramach których planowana jest rewitalizacja, leżącego na terenie miejskim Parku Ołtarzewskiego, założonego w XIX wieku jako park krajobrazowy, objętego ochroną konserwatorską poprzez ujęcie w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Zabytkowy park położony jest na Osiedlu Ołtarzew w Ożarowie Mazowieckim i zajmuje obszar o powierzchni ok 15 ha. W ramach rewitalizacji Wykonawca zobowiązany będzie wykonać: - prace pielęgnacyjne istniejącego drzewostanu, - nasadzenia roślin, - zakup i montaż elementów małej architektury, - infrastrukturę udostępniającą obszar dla mieszkańców. 4.2 Przedmiot zamówienia stanowi także zakup i montaż budek dla owadów, a także prace rewitalizacyjne przy zbiornikach wodnych polegające na wymianie płotków faszynowych i odtworzenie oraz dosadzenie roślin wodnych na tarasach przy brzegowych. Zadanie współfinansowane Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, zwanego dalej „Programem”, z dnia 2023-08-09 nr Edycja2RPOZ/2023/3114/PolskiLad. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku Nr 1 do SWZ, który stanowi: Dokumentacja techniczna na którą składają się: - Projekt rewitalizacji Parku Ołtarzewskiego, - Projekt rewitalizacji Parku Ołtarzewskiego. Tabela inwentaryzacyjna drzewostanu 2024 r., - Rysunki - inwentaryzacji oraz projektu zieleni, - Przekrój poprzeczny A-A', tarasy wodne, - Przekrój podłużny B-B', tarasy wodne, - Opis przedmiotu zamówienia, - Przedmiar robót. 4.3 Zadanie zapisane jest w budżecie Gminy na 2024 r. w dziale 921 rozdziale 92120 §6580. 4.4 Przewidywany zakres ilościowy prac do wykonania zawarty jest w Załączniku Nr 1 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w zakresie rodzaju prac (liczby i krotności), jak również stosowania prac zamiennych pomiędzy poszczególnymi pozycjami Załącznika Nr 1 do SWZ maksymalnie o +/- 30%. 4.5 O wszelkich zmianach Zamawiający będzie informował Wykonawcę w trakcie wykonywania umowy. Przy czym wynagrodzenie Wykonawcy wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia nie może przekroczyć środków finansowych zabezpieczonych w budżecie Zamawiającego. 4.6 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany zakresu usług oraz rezygnacji z części usług do wysokości zabezpieczonych środków w budżecie. 4.7 Zamawiający zastrzega sobie obowiązek dysponowania przez Wykonawcę na czas realizacji przedmiotu zamówienia min. 1 ekipą roboczą (min 4 osoby, w tym kierownik), która zostanie skierowana do realizacji przedmiotu zamówienia, przy czym powinna być kierowana przez wykwalifikowanego ogrodnika lub leśnika z co najmniej 3 letni doświadczeniem zawodowym posiadająca uprawnienia Certyfikowanego Inspektor Drzew lub Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni. 4.8 Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm.). 4.9 Wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy dotyczą osób wykonujących bezpośrednio usługi tj. pracownicy fizyczni oraz pracownicy niższego szczebla technicznego odpowiedzialni za organizację i realizowanie usług. Wymagania te nie dotyczą osób świadczących usługi w ramach własnej działalności gospodarczej przy pomocy własnego sprzętu lub narzędzi. 4.10 Sposób weryfikacji zatrudnienia, a także uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały wskazane w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik Nr 2 do SWZ, zwanych dalej także ,,Wzorem umowy’’. 4.11 Zamawiający nie przewiduje odbycia wizji lokalnej oraz sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. W niniejszym postępowaniu powyższe nie stanowi przesłanki odrzucenia oferty Wykonawcy, o której mowa w art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. 4.12 Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, tzn. polegających na powtórzeniu podobnych usług, stanowiących niniejsze zamówienie podstawowe Wartość usług, o których mowa powyżej może wynieść maksymalnie do 10 % wartości zamówienia podstawowego. Warunki na jakich zostaną udzielone powyższe usługi – będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. 4.13 Zgodnie z art. 310 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 4.20 Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych. 4.14.1 Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych oraz innych systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, to jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub „równoważne”. Wymienione w jakiejkolwiek części dokumentacji (załącznik Nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ): nazwy własne, marki wyrobów, materiałów, technologii nie są obligatoryjne dla wykonawców. Wykonawca ma prawo do zaoferowania innych wyrobów, materiałów, technologii pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych co najmniej identycznych z parametrami określonymi w dokumentacji zamówienia. Jeżeli dokumentacja stanowiąca zał. Nr 1 do SWZ wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów, wyrobów i technologii znaki towarowe (...) Szczegółowo w rozdz. 4.20 SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 650637-2024
Interne Kennung: RZP.271.47.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 4.1 Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie prac na terenie Parku Ołtarzewskiego w ramach których planowana jest rewitalizacja, leżącego na terenie miejskim Parku Ołtarzewskiego, założonego w XIX wieku jako park krajobrazowy, objętego ochroną konserwatorską poprzez ujęcie w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Zabytkowy park położony jest na Osiedlu Ołtarzew w Ożarowie Mazowieckim i zajmuje obszar o powierzchni ok 15 ha. W ramach rewitalizacji Wykonawca zobowiązany będzie wykonać: - prace pielęgnacyjne istniejącego drzewostanu, - nasadzenia roślin, - zakup i montaż elementów małej architektury, - infrastrukturę udostępniającą obszar dla mieszkańców. 4.2 Przedmiot zamówienia stanowi także zakup i montaż budek dla owadów, a także prace rewitalizacyjne przy zbiornikach wodnych polegające na wymianie płotków faszynowych i odtworzenie oraz dosadzenie roślin wodnych na tarasach przy brzegowych. Zadanie współfinansowane Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, zwanego dalej „Programem”, z dnia 2023-08-09 nr Edycja2RPOZ/2023/3114/PolskiLad. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku Nr 1 do SWZ, który stanowi: Dokumentacja techniczna na którą składają się: - Projekt rewitalizacji Parku Ołtarzewskiego, - Projekt rewitalizacji Parku Ołtarzewskiego. Tabela inwentaryzacyjna drzewostanu 2024 r., - Rysunki - inwentaryzacji oraz projektu zieleni, - Przekrój poprzeczny A-A', tarasy wodne, - Przekrój podłużny B-B', tarasy wodne, - Opis przedmiotu zamówienia, - Przedmiar robót. 4.3 Zadanie zapisane jest w budżecie Gminy na 2024 r. w dziale 921 rozdziale 92120 §6580. 4.4 Przewidywany zakres ilościowy prac do wykonania zawarty jest w Załączniku Nr 1 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w zakresie rodzaju prac (liczby i krotności), jak również stosowania prac zamiennych pomiędzy poszczególnymi pozycjami Załącznika Nr 1 do SWZ maksymalnie o +/- 30%. 4.5 O wszelkich zmianach Zamawiający będzie informował Wykonawcę w trakcie wykonywania umowy. Przy czym wynagrodzenie Wykonawcy wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia nie może przekroczyć środków finansowych zabezpieczonych w budżecie Zamawiającego. 4.6 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany zakresu usług oraz rezygnacji z części usług do wysokości zabezpieczonych środków w budżecie. 4.7 Zamawiający zastrzega sobie obowiązek dysponowania przez Wykonawcę na czas realizacji przedmiotu zamówienia min. 1 ekipą roboczą (min 4 osoby, w tym kierownik), która zostanie skierowana do realizacji przedmiotu zamówienia, przy czym powinna być kierowana przez wykwalifikowanego ogrodnika lub leśnika z co najmniej 3 letni doświadczeniem zawodowym posiadająca uprawnienia Certyfikowanego Inspektor Drzew lub Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni. 4.8 Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm.). 4.9 Wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy dotyczą osób wykonujących bezpośrednio usługi tj. pracownicy fizyczni oraz pracownicy niższego szczebla technicznego odpowiedzialni za organizację i realizowanie usług. Wymagania te nie dotyczą osób świadczących usługi w ramach własnej działalności gospodarczej przy pomocy własnego sprzętu lub narzędzi. 4.10 Sposób weryfikacji zatrudnienia, a także uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały wskazane w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik Nr 2 do SWZ, zwanych dalej także ,,Wzorem umowy’’. 4.11 Zamawiający nie przewiduje odbycia wizji lokalnej oraz sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. W niniejszym postępowaniu powyższe nie stanowi przesłanki odrzucenia oferty Wykonawcy, o której mowa w art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. 4.12 Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, tzn. polegających na powtórzeniu podobnych usług, stanowiących niniejsze zamówienie podstawowe Wartość usług, o których mowa powyżej może wynieść maksymalnie do 10 % wartości zamówienia podstawowego. Warunki na jakich zostaną udzielone powyższe usługi – będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. 4.13 Zgodnie z art. 310 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 4.14 Zamawiający przewiduje w prowadzonym postępowaniu zastosowanie tzw. procedury odwróconej, tzn. na podstawie art. 139 ustawy Pzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.14.1 Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 i 2 ustawy Pzp (JEDZ). 4.14.2 Zamawiający w niniejszym postępowaniu żąda złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 i 2 ustawy Pzp (JEDZ), wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 4.15 Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych - Zamawiający szczegółowo określa w rozdz. 4.20 SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten