2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji do obiektów Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia, jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji do obiektów Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o., w podziale na 2 części. Szacunkowa ilość dostarczanego gazu ziemnego w okresie dostawy wynosi: dla części 1 – łączna ilość 12 974 700,00 kWh, dla części 2 - łączna ilość 540 400,00 kWh. Szacunkowa ilość gazu ziemnego nie stanowi dla Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Faktyczne zużycie uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowaną w przetargu cenę gazu. Zamawiający ma obecnie zawarte umowy sprzedaży paliwa gazowego dla: części 1 – umowa rezerwowa kompleksowej dostawy i dystrybucji gazu ziemnego z PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. (obecnie myORLEN Sp. z o.o.), części 2 – umowa kompleksowej dostawy i dystrybucji z Fortum Energia S.A. (do dnia 31.12.2026 r.). Dystrybucja gazu ziemnego odbywać się będzie za pośrednictwem właściwego Operatora Systemu Dystrybucji (OSD), tj. Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdują się w Załączniku nr 8 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 7 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: DZZ.261.32.26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Wszelkie kwestie nieujęte w SWZ reguluje ustawa Pzp oraz przepisy aktów wykonawczych do ustawy Pzp, w tym szczególnie: ‒ Rozporządzenia Ministra Rozwoju Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 r. poz. 2415 z późn. zm.; dalej także: „Rozporządzenie w sprawie dokumentów”) oraz ‒ Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452 z późn. zm.: dalej także: „Rozporządzenie w sprawie komunikacji elektronicznej”). 3. Jeżeli przepisy Pzp nie stanowią inaczej, do czynności podejmowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę stosuje się przepisy ustawy Kodeks Cywilny dalej: „KC”.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 -Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E wraz z świadczeniem usługi dystrybucji do obiektów Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o., 36-002 Jasionka 942.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia, jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E wraz z świadczeniem usługi dystrybucji do obiektów Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o., 36-002 Jasionka 942. Szacunkowa ilość dostarczanego gazu ziemnego w okresie dostawy wynosi - łączna ilość 12 974 700,00 kWh. Przedmiot zamówienia zostanie dostarczony do czterech Punktów Poboru Gazu. Charakterystykę poszczególnych PPG wraz z prognozowanym zużyciem gazu ziemnego zawiera Załącznik nr 8 – Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: DZZ.261.32.26 Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E wraz z świadczeniem usługi dystrybucji do terminala CARGO w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o., 36-002 Jasionka 948.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia, jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E wraz z świadczeniem usługi dystrybucji do terminala CARGO w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o., 36-002 Jasionka 948. Szacunkowa ilość dostarczanego gazu ziemnego w okresie dostawy wynosi - łączna ilość 540 400,00 kWh. Przedmiot zamówienia zostanie dostarczony do jednego Punktu Poboru Gazu. Charakterystykę PPG wraz z prognozowanym zużyciem gazu ziemnego zawiera Załącznik nr 8 – Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: DZZ.261.32.26 Część 2