599455-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Wykonanie robót budowlano-montażowych dla zadania: Budowa stacji elektroenergetycznej 110/15 kV GPZ Świercze
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie robót budowlano-montażowych dla zadania: Budowa stacji elektroenergetycznej 110/15 kV GPZ Świercze
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-montażowych, zakup i dostawa dwóch transformatorów WN/SN o mocy 31,5 MVA każdy oraz rozdzielnicy rozdziału pierwotnego SN dla zadania: „Budowa stacji elektroenergetycznej 110/15 kV GPZ Świercze” celem wspierania integracji OZE z siecią elektroenergetyczną poprzez rozwój inteligentnych systemów elektroenergetycznych na obszarze oddziaływania zadania. 1.1. Zakres robót obejmuje: a) makroniwelację terenu pod budowę, b) budowę ogrodzenia terenu stacji, c) budowę instalacji uziemiającej i odgromowej na terenie rozdzielni 110 kV, d) budowę rozdzielni napowietrznej WN w układzie H5 w zakresie obwodów pierwotnych i wtórnych: posadowienie fundamentów, montaż konstrukcji wsporczych i aparatury na konstrukcjach, wykonanie oszynowania rozdzielni 110kV, budowę kanałów kablowych z drenażem, ułożenie w kanałach kabli sterowniczych i sygnalizacyjnych łączących szafki kablowe pól z szafami sterowniczymi w nastawni, e) budowę dwóch stanowisk transformatorów WN/SN, f) zakup, dostawę i montaż dwóch transformatorów WN/SN o mocy 31,5 MVA każdy, g) budowę mostów kablowych SN łączących transformatory WN/SN z rozdzielnicą 15kV, h) budowę dróg na terenie stacji oraz zjazdu z drogi gminnej Świercze – Klukówek (dz. 82), i) budowę oświetlenia terenu stacji, j) budowę przyłącza wodociągowego, k) budowę budynku technicznego stacji wraz z instalacjami, l) zakup, dostawę i montaż w budynku technicznym 20 polowej rozdzielnicy SN, m) budowę dwóch stanowisk potrzeb własnych z dławikami kompensacyjnymi nadążnymi, n) budowę systemu telemechaniki oraz łączności, o) budowę wieży strunobetonowej dla systemu łączności TETRA, p) budowę Systemu Ochrony Technicznej stacji, q) wykonanie zmian w obwodach pierwotnych i wtórnych w stacjach Ciechanów i Nasielsk, r) wykonanie badań i pomiarów pomontażowych aparatury WN i SN, s) wykonanie rozruchu i uruchomienia pól WN i SN. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 13 do SWZ oraz STWiORB (załącznik nr 17 do SWZ). Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był wykonany zgodnie ze wskazanymi w niniejszej dokumentacji wytycznymi (załącznik nr 16 do SWZ) i instrukcjami oraz stanowiącymi załącznik do SWZ standardami (załącznik nr 18 do SWZ) i projektowanymi postanowieniami umowy (załącznik nr 14 do SWZ). 3. Zamawiający wymaga, aby: 3.1. wykonanie przedmiotu zamówienia było realizowane wyłącznie przy użyciu (niezależnie od jego sposobu czy też zakresu) oprogramowania, materiałów, produktów lub urządzeń, które pochodzą: 3.1.1. z państw członkowskich Unii Europejskiej lub 3.1.2. z państw trzecich będących stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska, gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, przy czym ustalenie pochodzenia następuje zgodnie z art. 60 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiającego kodeks celny. 3.2. wykonanie przedmiotu zamówienia nie obejmowało: 3.2.1. żadnego produktu ICT, usługi ICT ani procesu ICT, które zostały wskazane w rekomendacji Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa, wydanej na podstawie art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej negatywny wpływ takich produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa (art. 226 ust. 1 pkt 17 ustawy Prawo zamówień publicznych) oraz 3.2.2. żadnego produktu ICT, którego typ został określony w decyzji ministra właściwego do spraw informatyzacji o uznaniu dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, wydanej na podstawie art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani żadnej usługi ICT lub procesu ICT określonych w takiej decyzji (art. 226 ust. 1 pkt 19 ustawy Prawo zamówień publicznych). Przez „produkt ICT”, „usługę ICT” oraz „proces ICT” należy rozumieć odpowiednio produkt, usługę oraz proces, o których mowa w art. 2 pkt 12–14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/881 z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie ENISA (Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa) oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz uchylenia rozporządzenia (UE) nr 526/2013 (akt o cyberbezpieczeństwie), w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. 4. Zamawiający uwzględniając, że zakończenie realizacji umowy nastąpi po dniu 01.01.2028 r., informuje, że nie zaakceptuje żadnych urządzeń wykorzystujących fluorowane gazy cieplarniane o współczynniku globalnego ocieplenia równym 1 lub większym, ponieważ na dzień odbioru roboty budowlanej nie będzie mógł wprowadzić takiego urządzenia do użytku zgodnie z treścią art. 13 ust. 9 lit. a) i c) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/573 z dnia 7 lutego 2024 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, zmieniającego dyrektywę (UE) 2019/1937 i uchylającego rozporządzenie (UE) nr 517/2014 (https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2024/573/oj?locale=pl). 5. Zamawiający zapewnia w dostawie inwestorskiej moduł sprzęgła w polu łącznika szyn, tj. moduł kompaktowyz izolacją SF6, który musi zostać uruchomiony — w szczególności poprzez podanie właściwego napięcia — przed dniem 1 stycznia 2028 r. 6. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych. 7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na warunkach opisanych w załączniku nr 14 do SWZ. 8. Zamówienie stanowi element projektu pod nazwą: Modernizacja i budowa 14 stacji elektroenergetycznych dla rozwoju inteligentnej sieci, który ubiega się o wsparcie finansowe ze środków programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021 – 2027 (FEnIKS), działanie 2.3.
Interne KennungP/7/0005/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 51000000 Installation (außer Software), 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45510000 Vermietung von Kranen mit Bedienungspersonal, 45520000 Vermietung von Maschinen für Erdbewegungen mit Bedienungspersonal, 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71340000 Von Ingenieuren erbrachte Verbundleistungen, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45222000 Oberbauarbeiten, außer Brücken, Tunneln, Schächten und Unterführungen, 45236000 Oberbauarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71354000 Kartografiedienste, 71355000 Vermessungsarbeiten, 71356000 Dienstleistungen im technischen Bereich, 71520000 Bauaufsicht, 71510000 Standortbegehung, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71352000 Untergrunduntersuchungen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-montażowych, zakup i dostawa dwóch transformatorów WN/SN o mocy 31,5 MVA każdy oraz rozdzielnicy rozdziału pierwotnego SN dla zadania: „Budowa stacji elektroenergetycznej 110/15 kV GPZ Świercze” celem wspierania integracji OZE z siecią elektroenergetyczną poprzez rozwój inteligentnych systemów elektroenergetycznych na obszarze oddziaływania zadania. 1.1. Zakres robót obejmuje: a) makroniwelację terenu pod budowę, b) budowę ogrodzenia terenu stacji, c) budowę instalacji uziemiającej i odgromowej na terenie rozdzielni 110 kV, d) budowę rozdzielni napowietrznej WN w układzie H5 w zakresie obwodów pierwotnych i wtórnych: posadowienie fundamentów, montaż konstrukcji wsporczych i aparatury na konstrukcjach, wykonanie oszynowania rozdzielni 110kV, budowę kanałów kablowych z drenażem, ułożenie w kanałach kabli sterowniczych i sygnalizacyjnych łączących szafki kablowe pól z szafami sterowniczymi w nastawni, e) budowę dwóch stanowisk transformatorów WN/SN, f) zakup, dostawę i montaż dwóch transformatorów WN/SN o mocy 31,5 MVA każdy, g) budowę mostów kablowych SN łączących transformatory WN/SN z rozdzielnicą 15kV, h) budowę dróg na terenie stacji oraz zjazdu z drogi gminnej Świercze – Klukówek (dz. 82), i) budowę oświetlenia terenu stacji, j) budowę przyłącza wodociągowego, k) budowę budynku technicznego stacji wraz z instalacjami, l) zakup, dostawę i montaż w budynku technicznym 20 polowej rozdzielnicy SN, m) budowę dwóch stanowisk potrzeb własnych z dławikami kompensacyjnymi nadążnymi, n) budowę systemu telemechaniki oraz łączności, o) budowę wieży strunobetonowej dla systemu łączności TETRA, p) budowę Systemu Ochrony Technicznej stacji, q) wykonanie zmian w obwodach pierwotnych i wtórnych w stacjach Ciechanów i Nasielsk, r) wykonanie badań i pomiarów pomontażowych aparatury WN i SN, s) wykonanie rozruchu i uruchomienia pól WN i SN. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 13 do SWZ oraz STWiORB (załącznik nr 17 do SWZ). Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był wykonany zgodnie ze wskazanymi w niniejszej dokumentacji wytycznymi (załącznik nr 16 do SWZ) i instrukcjami oraz stanowiącymi załącznik do SWZ standardami (załącznik nr 18 do SWZ) i projektowanymi postanowieniami umowy (załącznik nr 14 do SWZ). 3. Zamawiający wymaga, aby: 3.1. wykonanie przedmiotu zamówienia było realizowane wyłącznie przy użyciu (niezależnie od jego sposobu czy też zakresu) oprogramowania, materiałów, produktów lub urządzeń, które pochodzą: 3.1.1. z państw członkowskich Unii Europejskiej lub 3.1.2. z państw trzecich będących stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska, gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, przy czym ustalenie pochodzenia następuje zgodnie z art. 60 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiającego kodeks celny. 3.2. wykonanie przedmiotu zamówienia nie obejmowało: 3.2.1. żadnego produktu ICT, usługi ICT ani procesu ICT, które zostały wskazane w rekomendacji Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa, wydanej na podstawie art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej negatywny wpływ takich produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa (art. 226 ust. 1 pkt 17 ustawy Prawo zamówień publicznych) oraz 3.2.2. żadnego produktu ICT, którego typ został określony w decyzji ministra właściwego do spraw informatyzacji o uznaniu dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, wydanej na podstawie art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani żadnej usługi ICT lub procesu ICT określonych w takiej decyzji (art. 226 ust. 1 pkt 19 ustawy Prawo zamówień publicznych). Przez „produkt ICT”, „usługę ICT” oraz „proces ICT” należy rozumieć odpowiednio produkt, usługę oraz proces, o których mowa w art. 2 pkt 12–14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/881 z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie ENISA (Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa) oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz uchylenia rozporządzenia (UE) nr 526/2013 (akt o cyberbezpieczeństwie), w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. 4. Zamawiający uwzględniając, że zakończenie realizacji umowy nastąpi po dniu 01.01.2028 r., informuje, że nie zaakceptuje żadnych urządzeń wykorzystujących fluorowane gazy cieplarniane o współczynniku globalnego ocieplenia równym 1 lub większym, ponieważ na dzień odbioru roboty budowlanej nie będzie mógł wprowadzić takiego urządzenia do użytku zgodnie z treścią art. 13 ust. 9 lit. a) i c) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/573 z dnia 7 lutego 2024 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, zmieniającego dyrektywę (UE) 2019/1937 i uchylającego rozporządzenie (UE) nr 517/2014 (https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2024/573/oj?locale=pl). 5. Zamawiający zapewnia w dostawie inwestorskiej moduł sprzęgła w polu łącznika szyn, tj. moduł kompaktowy z izolacją SF6, który musi zostać uruchomiony — w szczególności poprzez podanie właściwego napięcia — przed dniem 1 stycznia 2028 r. 6. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych. 7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na warunkach opisanych w załączniku nr 14 do SWZ. 8. Zamówienie stanowi element projektu pod nazwą "Modernizacja i budowa 14 stacji elektroenergetycznych dla rozwoju inteligentnej sieci, który ubiega się o wsparcie finansowe ze środków programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021 – 2027 (FEnIKS), działanie 2.3.