See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare dotări în cadrul proiectului “SISTEM INTELIGENT DE MANAGEMENT URBAN ÎN ORAȘUL PUCIOASA, JUDEȚUL DÂMBOVIȚA – ETAPA I”, cod proiect: C10I1.2-842
Beschreibung: Obiectul achiziției este Furnizare dotări în cadrul proiectului “SISTEM INTELIGENT DE MANAGEMENT URBAN ÎN ORAȘUL PUCIOASA, JUDEȚUL DÂMBOVIȚA – ETAPA I”, cod proiect: C10I1.2-842, după cum urmează: Proiectul prevede montarea de mobilier inteligent, lucrări de infrastructură mobilier inteligent, desfacere și refacere de pavaje, racordarea la utilități. Se vor monta bănci inteligente, toalete automate racordabile pentru persoane cu dizabilități, stații de autobuz inteligente, totemuri inteligente: - 21 bănci inteligente din oțel, prevăzute cu panou solar, încărcătoare USB, încărcătoare wireless, iluminat cu bandă led, speaker Bluetooth, router 4G, răcire prin ventilație și senzori de mediu - 2 toalete inteligente publice racordabile pentru persoane cu dizabilități, prevăzute cu sistem de spălare, dezinfectare și uscare automată, sistem de încălzire pe timp de iarnă, sistem automat de iluminat, sistem de distribuire automată a hârtiei igienice, pe bază de senzori “no-touch” - 8 totemuri inteligente din oțel cu display electronic de afișare protejat anti vandalism, router 4G și panou fotovoltaic - 5 stații de autobuz din oțel inteligente prevăzute cu panou solar, încărcătoare USB, încărcătoare inductive display afișare protejat anti vandalism, iluminat cu bandă cu Led, router WIFI - Băncile vor fi montate în parc Athena, Parc Monument, Parc Ceres și Electrica, farmacie - Toaletele vor fi montate la gară, pe str. Florin Popescu și pe Strada Ardealului - Totemurile vor fi montate la Centrul de informare, la Școala 1, la Primărie, la Piață, la bloc Delia, la Banca Transilvania, la Școala 4 și Liceu - Stațiile de autobuz vor fi montate pe Str. Șerbănești, DJ Diaconești, Petrom Fântânelelor, Penny, Trandafirilor și Rândunelelor. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 22 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare, adresate de către operatorii economici până la termenul-limită prevăzut în anunțul de participare, cel târziu în a 12-a zi înainte de termenul limită pentru depunerea ofertelor stabilit în anunțul de participare. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă prin intermediul SEAP.
Interne Kennung: 4280302_2025_PAAPD1544428
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34928400 Stadtmobiliar
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Proiectul prevede montarea de mobilier inteligent, lucrări de infrastructură mobilier inteligent, desfacere și refacere de pavaje, racordarea la utilități. Se vor monta bănci inteligente, toalete automate racordabile pentru persoane cu dizabilități, stații de autobuz inteligente, totemuri inteligente: - 21 bănci inteligente din oțel, prevăzute cu panou solar, încărcătoare USB, încărcătoare wireless, iluminat cu bandă led, speaker Bluetooth, router 4G, răcire prin ventilație și senzori de mediu - 2 toalete inteligente publice racordabile pentru persoane cu dizabilități, prevăzute cu sistem de spălare, dezinfectare și uscare automată, sistem de încălzire pe timp de iarnă, sistem automat de iluminat, sistem de distribuire automată a hârtiei igienice, pe bază de senzori “no-touch” - 8 totemuri inteligente din oțel cu display electronic de afișare protejat anti vandalism, router 4G și panou fotovoltaic - 5 stații de autobuz din oțel inteligente prevăzute cu panou solar, încărcătoare USB, încărcătoare inductive display afișare protejat anti vandalism, iluminat cu bandă cu Led, router WIFI - Băncile vor fi montate în parc Athena, Parc Monument, Parc Ceres și Electrica, farmacie - Toaletele vor fi montate la gară, pe str. Florin Popescu și pe Strada Ardealului - Totemurile vor fi montate la Centrul de informare, la Școala 1, la Primărie, la Piață, la bloc Delia, la Banca Transilvania, la Școala 4 și Liceu - Stațiile de autobuz vor fi montate pe Str. Șerbănești, DJ Diaconești, Petrom Fântânelelor, Penny, Trandafirilor și Rândunelelor.
Interne Kennung: 1