2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udførelse af teknik (el og SRO) ifm. etablering af tilslutningsanlæg 725
Beschreibung: Udbuddet vedrører udførelse af teknik (el og SRO) ifm. etablering af tilslutningsanlæg 725 for Kredsløb Transmission A/S (herefter benævnt: "Kredsløb"). Under henvisning til Forsyningsvirksomhedsdirektivets artikel 65 kan det oplyses, at den udbudte kontrakt ikke opdeles i delkontrakter, da Kredsløb har vurderet, at den henset til opgavens karakteristika, samt de økonomiske, ansvars- og udførelsesmæssige forhold løses mest hensigtsmæssigt i én entreprise. Den udbudte opgave er mere detaljeret beskrevet i udbudsmaterialet. Der ydes ikke vederlag for deltagelse i dette udbud.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbud med forhandling med forudgående indkaldelse af tilbud i overensstemmelse med bekendtgørelse nr. 1078 af 29.06.2022 om fremgangsmåderne ved indgåelse af kontrakter inden for vand- og energiforsyning, transport samt posttjenester og Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2014/25/EU af 26. februar 2014 om fremgangsmåderne ved indgåelse af kontrakter inden for vand- og energiforsyning, transport samt posttjenester og om ophævelse af direktiv 2004/17/EF (forsyningsvirksomhedsdirektivet) artikel 47. * Udbuddet er opdelt i følgende faser: (1) Prækvalifikationsfase, (2) Forhandlings- og tilbudsfase samt (3) Tildeling. * Kredsløb forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på baggrund af det indledende tilbud, og i givet fald således ikke gennemføre forhandlinger med tilbudsgiverne. Tilsvarende gælder, hvis Kredsløbs forhandlingsforløb ændres til også at omfatte (et eller flere) reviderede tilbud, der således også kan føre til tildeling.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45251000 Bauarbeiten für Kraftwerke und Heizkraftwerke, 45251220 Kraftwerk mit Kraft-Wärme-Kopplung, 45251250 Bau von Fernheizzentralen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0000