See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kaavasuunnittelun puitejärjestely Limingan kunnan alueella
Beschreibung: Limingan kunnan Elinympäristöpalvelut kilpailutti kaavasuunnittelun yksilöimättöminä konsulttipalveluina ns. puitesopimuksena. Kaavasuunnitteluun luettiin: - asemakaavasuunnittelu ja kaavan laadinta, - yleiskaavasuunnittelu ja kaavan laadinta (vapaaehtoinen), - erilaiset maankäyttöön liittyvät viitesuunnitelmat, - maankäyttöluonnokset, kehittämissuunnitelmat ja kaavarunkotarkastelut, - suunnitelmien havainnollistaminen ja 3D-mallinnus sekä - muut maankäytön suunnittelun asiantuntijatehtävät, kuten - suunnitelmien vaikutusten arviointi, - vuorovaikutteinen suunnittelu ja osallistumisen koordinointi, - kaavaselostusten ja muiden kaavan vaatimien asiakirjojen laadinta. Puitejärjestelyn varsinainen sopimuskausi on kaksi (2) vuotta, joiden jälkeen sopimusta on mahdollista jatkaa kahdella (2) yhden (1) vuoden optiolla. Sopimuskauden enimmäiskesto on täten neljä (4) vuotta.
Interne Kennung: 62/02.08.00/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: TARJOUSTEN KÄSITTELY Menettelyn vaiheet ovat seuraavat: Hankintayksikkö 1. avaa tarjoukset 2. tarkastaa tarjoajan soveltuvuutta koskevat vastaukset 3. tarkastaa tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden 4. vertailee tarjoukset 5. pyytää ja tarkastaa valittavien puitesopimuskumppaneiden soveltuvuutta koskevat todistukset ja selvitykset 6. tekee hankintapäätöksen ja antaa päätöksen tiedoksi kaikille tarjoajille 7. solmii hankintasopimuksen valittujen puitesopimuskumppaneiden kanssa. Hankintasopimus syntyy vasta kirjallisen sopimuksen allekirjoittamisella. Hankinnasta tehdään erilliset puitesopimukset.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71410000 Stadtplanung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Asemakaavasuunnittelu (osa-alue A)
Beschreibung: Asemakaavat ja muut maankäytön suunnittelutehtävät (osa-alue A). Tämän osion tarjoaminen oli pakollista.
Interne Kennung: Osa-alue A-0
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Mahdollisuus kahteen (2) yhden (1) vuoden optioon.
Los: LOT-0002
Titel: Yleiskaavasuunnittelu (osa-alue B)
Beschreibung: Yleiskaavojen laatiminen (osa-alue B). Tämän osion tarjoaminen oli vapaavalintaista.
Interne Kennung: Osa-alue B-1