2. Verfahren
Verfahren
Titel: FVE společnosti Slavos Slaný
Beschreibung: Účelem veřejné zakázky je vybudování nových fotovoltaických elektráren (FVE) na střechách budov a na volném pozemku a tím nahrazení spotřeby elektrické energie dodávané z distribuční soustavy z tradičních zdrojů, elektrickou energií vyrobenou v rámci instalovaného obnovitelného zdroje. Instalace bude realizována na následujících etapách: I. ETAPA: Fotovoltaická elektrárna SLAVOS Slaný středisko Háje (dále také jen „FVE středisko Háje“), II. ETAPA: Fotovoltaická elektrárna v areálu ČOV Slaný-Blahotice (dále také jen „FVE ČOV“), Předmětem veřejné zakázky je zhotovení realizační dokumentace, dále pak úplné, funkční a bezvadné dodání fotovoltaických panelů a provedení všech souvisejících stavebních a montážních prací, včetně dodávek potřebných materiálů, výrobků, konstrukcí a zařízeních nezbytných pro řádné dodání provozuschopné fotovoltaické elektrárny a zapojení do distribuční sítě (DS) jako i zajištění všech potřebných povolení. Dílo bude provedeno v souladu se zadávací dokumentací, zejména pak technickými podklady, které vymezují technické požadavky zadavatele na jednotlivé FVE, jejich výkon a předpokládané umístění na střechách jednotlivých objektů nebo na pozemcích. (Zadavatel upozorňuje, že příloha č.9 – Dokumentace pro provedení stavby definuje závazné parametry výkonu jednotlivých FVE a jejich umístění. Zadavatel umožňuje účastníkovi předložit vlastní řešení – počet, typ a umístění panelů, které bude respektovat max. výkon FVE. Dodavatel bere na vědomí a souhlasí, že se ve svém návrhu nesmí odchýlit od vydaných pravomocných povolení způsobem, který by vyžadoval realizaci schvalovacího procesu – tj. nesmí být měněno umístění FVE a pozemky a objekty dotčené realizací jednotlivých FVE, jak je popsáno v Dokumentaci pro provedení stavby.). Závazné technické požadavky zadavatele jsou souhrnně uvedeny v příloze č. 10 – Technická specifikace. Předmětem plnění veřejné zakázky je zejména: - vyhotovení realizační projektové dokumentace pro obě etapy, které bude v souladu s vydanými podmínkami připojení ČEZ a vydaným stavebním povolením. V rámci dokumentace bude předloženo prohlášení výrobce střídače, že toto zařízení má implementovány funkce Q(U), P(U) a P(f), - dodávka fotovoltaických panelů, optimizérů, střídačů, konstrukcí, elektroinstalačního materiálu, - realizace všech kabelových tras, - elektroinstalační práce a montážní práce, - dokumentace skutečného provedení díla v papírové a elektronické podobě, - součinnost při vydání kolaudačního souhlasu/kolaudačního rozhodnutí, - úkony nezbytné k zajištění příslušných dokladů, povolení, souhlasů, vyjádření či licencí, revizí, provedení ověřovacího a zkušebního provozu včetně zaškolení obsluhy, výchozí revize, - ve vazbě na instalaci FVE předá dodavatel poklady a poskytne zadavateli nezbytnou součinnost a spolupráci pro aktualizaci Dokumentace zdolávání požáru (vč. procesu schválení HZS), - zajištění procesu prvního paralelního připojení výroben k distribuční soustavě podle aktuálních požadavků PDS (příloha č.4 PPDS), - zajištění vydání UTP pro FVE středisko Háje, - zajištění UPOS pro FVE ČOV, - zajištění vydání Konečného provozního oznámení (PDS), Zadavatel umožňuje dílčí plnění dle jednotlivých Etap. Zadavatel stanovil celkovou předpokládanou hodnotu v souladu se ZZVZ ve výši 9 546 000,- Kč bez DPH, z toho: - I. Etapa – FVE středisko Háje ve výši 2 705 000,- Kč bez DPH, - II. Etapa – FVE ČOV ve výši 6 841 000,- Kč bez DPH, Plnění veřejné zakázky bude poskytováno následovně (podrobnosti viz návrh smlouvy o dílo) I. Etapa – FVE středisko Háje - Vyhotovení realizační projektové dokumentace do 20 kalendářních dnů od nabytí účinnosti Smlouvy, - Dodávka, instalace a podání žádosti o vydání UTP do 60 kalendářních dnů od odsouhlasení realizační projektové dokumentace ze strany zadavatele, II. Etapa – FVE ČOV - Vyhotovení realizační projektové dokumentace do 30 kalendářních dnů od nabytí účinnosti Smlouvy, - Dodávka, instalace a podání žádosti o vydání UTP a UPOS do 120 kalendářních dnů od odsouhlasení realizační projektové dokumentace ze strany zadavatele, Podrobnosti stanoví zadávací dokumentace.
Interne Kennung: FVE Slavos Slaný
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek vyhrazuje možnost změny veřejné zakázky po dobu trvání smlouvy spočívající v právu požadovat po vybraném dodavateli doplnění či změnu technických, bezpečnostních, organizačních či právních opatření, a to v rozsahu nezbytném pro splnění povinností dle příslušného právního předpisu, zejména, nikoliv však výlučně, v oblasti řízení přístupu, monitoringu, řízení provozu a zajištění bezpečného omezení nebo odstavení zařízení, jakož i v oblasti řízení bezpečnosti dodavatelského řetězce a smluvních vztahů s dodavateli, pokud bude Zadavatel určen jako poskytovatel základní služby nebo subjekt kritické infrastruktury dle zákona č. 266/2025 Sb., nebo jako poskytovatel regulované služby dle zákona č. 264/2025 Sb. Vybraný dodavatel je povinen tato opatření implementovat v přiměřeném rozsahu a lhůtě. Zadavatel si vyhrazuje změnu vybraného dodavatele podle § 100 odst. 2 ZZVZ v průběhu plnění veřejné zakázky, a v případě, kdy dojde k naplnění podmínek odstoupení zadavatele od smlouvy ve smyslu návrhu smlouvy. V takovém případě osloví zadavatel účastníka, který se v rámci hodnocení nabídek umístil jako druhý v pořadí, a to za podmínek uvedený v nabídce takového účastníka. Zadavatel vyzve nově osloveného dodavatele k doložení dokumentů před podpisem smlouvy, a to v rozsahu podle zadávacích podmínek a nabídky osloveného účastníka. Odmítne-li oslovený účastník, který se umístil druhý v pořadí, nabídku zadavatele na poskytnutí součinnosti a podpis smlouvy, osloví zadavatel účastníka, který se umístil další v pořadí, případně další účastníky dle výsledného pořadí hodnocení nabídek, nebyli-li již vyloučeni ze zadávacího řízení. S nově osloveným dodavatelem bude uzavřena nová smlouva o dílo, kdy rozsah díla bude upraven podle stavu díla v dobu převzetí od předchozího dodavatele, respektive stavu již poskytnutého plnění. Předání díla zajistí zadavatel. Cena díla bude stanovena podle nabídky osloveného účastníka zadávacího řízení. Zadavatel si rovněž vyhrazuje související změnu doby plnění, to s ohledem na fázi plnění díla, ve které proběhne změna dodavatele.