599876-2026 - Wettbewerb
Finnland – Fernsprech- und Datenübertragungsdienste – SMS gateway- ja tekstiviestipalvelu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SMS gateway- ja tekstiviestipalvelu
Beschreibung: Hankinnan kohteena on SMS gateway- ja tekstiviestipalvelu, jonka avulla hankintayksikkö voi lähettää tekstiviestejä eri tietojärjestelmistä luotettavasti, tietoturvallisesti ja toimintavarmasti. Palvelua käytetään muun muassa tiedotteisiin, hälytyksiin sekä ajanvaraus- ja muistutusviesteihin. Hankinta toteutetaan julkisena hankintana hankintalain 1397/2016 mukaisesti. Hankintamenettelynä on avoin menettely. Tavoitteena on hankkia kokonaistaloudellisesti edullisin SMS-palveluratkaisu, joka täyttää tarjouspyynnössä asetetut toiminnalliset, tekniset sekä tietoturva- ja tietosuojavaatimukset ja soveltuu hankintayksikön käyttöön. Hankittavan palvelun tulee sisältää SMS-viestien lähetys Suomeen ja tarvittaessa ulkomaille, rajapinnat hankintayksikön tietojärjestelmiin sekä palvelun käytön hallinta, raportointi, tekninen tuki ja ylläpito. Hankintaan ei sisälly vähimmäisostovelvoitetta. Hankintayksikkönä ja ainoana sopimuskumppanina valitulle toimittajalle toimii tässä hankinnassa Oy Apotti Ab. Hankinnasta on järjestetty hankintamenettelyä edeltävä hankintalain 65 § mukainen markkinakartoitus ja siitä on julkaistu ilmoitus HILMA-portaalissa. Katso tarkemmin tarjouspyynnön liitteenä olevat asiakirjat saadaksesi lisätietoja.
Interne Kennung: 602247
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamenettely on hankintalain mukainen avoin menettely.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64210000 Fernsprech- und Datenübertragungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000