599934-2026 - Wettbewerb
Polen – Brennstoffe – Dostawa oleju napędowego, oleju opałowego lekkiego oraz benzyny do magazynu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starogardzie Gdańskim
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa oleju napędowego, oleju opałowego lekkiego oraz benzyny do magazynu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starogardzie Gdańskim
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do magazynu Zamawiającego (z wyjątkiem części III) tj: Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starogardzie Gdańskim ul. Tczewska 20, 83-200 Starogard Gdański: 1) Część I - 540m³ oleju napędowego odpowiadającego wymogom normy PN-EN 590 wg objętości w temp. referencyjnej 15°C. W okresie zimowym należy dostarczać olej napędowy – zimowy (olej napędowy standardowy, dla którego temperatura blokowania zimnego filtra w okresie zimowym trwającym od 16 listopada do końca lutego powinna wynosić max. -20°C zgodnie z normą PN-EN 590 oraz Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1018 z późn. zm.); 2) część II - 10 m³ oleju opałowego lekkiego odpowiadającego wymogom normy PN-C 96024:2011; 3) część III - bezgotówkowy zakup (dopuszczamy dokonywanie bezgotówkowych transakcji przy użyciu kart paliwowych) benzyny bezołowiowej odpowiadającej wymogom normy PN-EN 228, dokonywany bezpośrednio w punkcie sprzedaży (stacji paliw) Wykonawcy, zlokalizowanej na terenie miasta Starogard Gdański (czynnej min. od poniedziałku do soboty w godzinach min. 06:00 – 16:00) w ilości 8 m³. Tankowanie odbywać się będzie sukcesywnie do kanistrów Zamawiającego na terenie stacji paliw Wykonawcy. 2. Wielkość miesięcznych dostaw i cykl dostaw cząstkowych, termin i rodzaj paliwa (w zależności od warunków atmosferycznych) będą każdorazowo określane przez Zamawiającego e-mailem, nie później niż 48 godzin przed terminem dostawy do magazynu Zamawiającego: 1) oleju napędowego w ilości 18-21m³; 2) oleju opałowego lekkiego w ilości 1m³. 3. Powyższe ilości oleju napędowego oraz oleju opałowego lekkiego mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego w granicach ± 20% podanej ilości. 4. Do każdej dostawy paliwa należy dostarczyć potwierdzone świadectwo jakości paliwa dla dowodu wydania oznaczonego numerem, od danego producenta lub wykonane przez uprawnione laboratorium (lub jego odpis, który może być wygenerowany w formie elektronicznego wydruku zawierający imię i nazwisko osoby upoważnionej). Ponadto świadectwo musi: 1) być zgodne z kwalifikacją paliwa; 2) zawierać podstawowe dane charakteryzujące dostarczone paliwo; 3) być zaopatrzone w datę i nr kontrolny wykonania badania; 4) wykonane nie wcześniej niż 7 dni przed dostawą; 5) sporządzone w języku polskim lub tłumaczone na język polski. 5. W przypadku bezgotówkowego zakupu benzyny Zamawiający odstąpi od konieczności przedkładania świadectwa jakości. 6. Przy każdej dostawie cząstkowej (dotyczy części I i II) może zostać pobrana próbka paliwa z autocysterny w celu wykonania analizy laboratoryjnej w akredytowanym laboratorium (dotyczy ewentualnej reklamacji). Pobrana próbka winna znajdować się w dwóch jednakowych, oznaczonych i zaplombowanych pojemnikach, po jednym dla Wykonawcy i Zamawiającego. Pojemniki do próbek dostarcza Wykonawca. 7. W przypadku zaistnienia okoliczności świadczącej o fakcie, iż jakość paliwa nie spełnia normy PN-EN 228, (dotyczy zakupów detalicznych - część III), Zamawiający złoży stosowną reklamację zgodnie z procedurą Wykonawcy
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały one określone: 2. Na podstawie art. 112 Ustawy, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące 1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: posiadanie koncesji na obrót paliwami ciekłymi; 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej (warunek dotyczy tylko części I): posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia (obrót paliwami) o wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 PLN; 3) zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) dla części I - wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie dostawy oleju napędowego o wartości minimum 1.500.000,00 PLN; b) dla części II - wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie dostawy oleju opałowego o wartości minimum 40.000,00 PLN; c) dla części III - wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie sprzedaż benzyny bezołowiowej o wartości minimum 40.000,00 PLN. W przypadku oferty wspólnej wykonawców warunek musi spełniać samodzielnie minimum jeden z wykonawców; 3. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 Ustawy tj.: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048 oraz z 2024 r. poz. 1166) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 930), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 4. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zostanie wykluczony wykonawca na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa 540m³ oleju napędowego
Beschreibung2. Wielkość miesięcznych dostaw i cykl dostaw cząstkowych, termin i rodzaj paliwa (w zależności od warunków atmosferycznych) będą każdorazowo określane przez Zamawiającego e-mailem, nie później niż 48 godzin przed terminem dostawy do magazynu Zamawiającego oleju napędowego w ilości 18-21m³; 3. Powyższe ilości oleju napędowego oraz oleju opałowego lekkiego mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego w granicach ± 20% podanej ilości. 4. Do każdej dostawy paliwa należy dostarczyć potwierdzone świadectwo jakości paliwa dla dowodu wydania oznaczonego numerem, od danego producenta lub wykonane przez uprawnione laboratorium (lub jego odpis, który może być wygenerowany w formie elektronicznego wydruku zawierający imię i nazwisko osoby upoważnionej). Ponadto świadectwo musi: 1) być zgodne z kwalifikacją paliwa; 2) zawierać podstawowe dane charakteryzujące dostarczone paliwo; 3) być zaopatrzone w datę i nr kontrolny wykonania badania; 4) wykonane nie wcześniej niż 7 dni przed dostawą; 5) sporządzone w języku polskim lub tłumaczone na język polski. 5. W przypadku bezgotówkowego zakupu benzyny Zamawiający odstąpi od konieczności przedkładania świadectwa jakości. 6. Przy każdej dostawie cząstkowej (dotyczy części I i II) może zostać pobrana próbka paliwa z autocysterny w celu wykonania analizy laboratoryjnej w akredytowanym laboratorium (dotyczy ewentualnej reklamacji). Pobrana próbka winna znajdować się w dwóch jednakowych, oznaczonych i zaplombowanych pojemnikach, po jednym dla Wykonawcy i Zamawiającego. Pojemniki do próbek dostarcza Wykonawca.
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
LosLOT-0002
TitelDostawa 10 m³ oleju opałowego lekkiego
Beschreibung2. Wielkość miesięcznych dostaw i cykl dostaw cząstkowych, termin i rodzaj paliwa (w zależności od warunków atmosferycznych) będą każdorazowo określane przez Zamawiającego e-mailem, nie później niż 48 godzin przed terminem dostawy do magazynu Zamawiającego oleju opałowego lekkiego w ilości 1m³; 3. Powyższe ilości oleju napędowego oraz oleju opałowego lekkiego mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego w granicach ± 20% podanej ilości. 4. Do każdej dostawy paliwa należy dostarczyć potwierdzone świadectwo jakości paliwa dla dowodu wydania oznaczonego numerem, od danego producenta lub wykonane przez uprawnione laboratorium (lub jego odpis, który może być wygenerowany w formie elektronicznego wydruku zawierający imię i nazwisko osoby upoważnionej). Ponadto świadectwo musi: 1) być zgodne z kwalifikacją paliwa; 2) zawierać podstawowe dane charakteryzujące dostarczone paliwo; 3) być zaopatrzone w datę i nr kontrolny wykonania badania; 4) wykonane nie wcześniej niż 7 dni przed dostawą; 5) sporządzone w języku polskim lub tłumaczone na język polski. 5. W przypadku bezgotówkowego zakupu benzyny Zamawiający odstąpi od konieczności przedkładania świadectwa jakości. 6. Przy każdej dostawie cząstkowej (dotyczy części I i II) może zostać pobrana próbka paliwa z autocysterny w celu wykonania analizy laboratoryjnej w akredytowanym laboratorium (dotyczy ewentualnej reklamacji). Pobrana próbka winna znajdować się w dwóch jednakowych, oznaczonych i zaplombowanych pojemnikach, po jednym dla Wykonawcy i Zamawiającego. Pojemniki do próbek dostarcza Wykonawca.
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
LosLOT-0003
TitelBezgotówkowy zakup benzyny bezołowiowej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest bezgotówkowy zakup (dopuszczamy dokonywanie bezgotówkowych transakcji przy użyciu kart paliwowych) benzyny bezołowiowej odpowiadającej wymogom normy PN-EN 228, dokonywany bezpośrednio w punkcie sprzedaży (stacji paliw) Wykonawcy, zlokalizowanej na terenie miasta Starogard Gdański (czynnej min. od poniedziałku do soboty w godzinach min. 06:00 – 16:00) w ilości 8 m³. Tankowanie odbywać się będzie sukcesywnie do kanistrów Zamawiającego na terenie stacji paliw Wykonawcy. W przypadku zaistnienia okoliczności świadczącej o fakcie, iż jakość paliwa nie spełnia normy PN-EN 228, (dotyczy zakupów detalicznych - część III), Zamawiający złoży stosowną reklamację zgodnie z procedurą Wykonawcy.
Haupteinstufung (cpv): 09132000 Benzin