See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud 2026: Levering af vaske- og lejeordning på arbejdsbeklædning til plejen, træning. køkken og kantine samt tandlægerne
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af vaske- og lejeordning af beklædning til medarbejderne indenfor områderne pleje, træning, køkken og kantine samt tandplejen til følgende ordregivende kommuner:- Faaborg-Midtfyn kommune- Langeland kommune- Nordfyns kommune- Nyborg kommune
Interne Kennung: 286384238
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. Lov nr. 1564 af 15/12/2015 (Udbudsloven), hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene og som opfylder eventuelle betingelser, kan afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18110000 Berufskleidung, 98311000 Abholdienst für Wäsche, 98312000 Textilreinigung
5. Los
Los: LOT-0000