600050-2026 - Ergebnis
Rumänien – Diverse Nahrungsmittel – Furnizare ALIMENTE pentru hrănirea persoanelor private de libertate din Penitenciarul Bistriţa: Brânză telemea nesărată, Brânză telemea maturată, Amelioratori alimentari, Boia ardei, Cimbru, Drojdie, Foi dafin, Lapte praf, Mere, Mixt pentru murături, Piper, Sare alimentară, Usturoi, Unt, Oţet alimentar
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare ALIMENTE pentru hrănirea persoanelor private de libertate din Penitenciarul Bistriţa: Brânză telemea nesărată, Brânză telemea maturată, Amelioratori alimentari, Boia ardei, Cimbru, Drojdie, Foi dafin, Lapte praf, Mere, Mixt pentru murături, Piper, Sare alimentară, Usturoi, Unt, Oţet alimentar
Beschreibung: Încheiere de acorduri cadru pentru o perioadă de 12 luni privind achizitia de produse alimentare necesare hranirii persoanelor private de libertate, respectiv Brânză telemea nesărată, Brânză telemea maturată, Amelioratori alimentari, Boia ardei, Cimbru, Drojdie, Foi dafin, Lapte praf, Mere, Mixt pentru murături, Piper, Sare alimentară, Usturoi, Unt, Oţet alimentar. Autoritatea contractanta previzioneaza achizitionarea produselor in cantitati minime si maxime, acestea urmand atribuirea contractelor subsecvente acordului-cadru in functie de necesitati si de fondurile bugetare alocate. Durata acordurilor-cadru va fi de 12 luni. Cantitatile minime si maxime estimate se regasesc in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime prevazute in acordul cadru sunt estimative. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor este de 15 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informaţiilor suplimentare în a 10-a zi înainte de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 25698/24.02.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: BRȂNZǍ TELEMEA NESǍRATǍ
Beschreibung: BRÂNZĂ TELEMEA NESĂRATĂ: - cantitatea minimă 2.400 kg - cantitatea maximă 3.300 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Brânză telemea nesărată 600 kg – 800 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Brânză telemea nesărată 800 kg – 1.100 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Brânză telemea nesărată 600 kg – 800 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Brânză telemea nesărată 400 kg - 600 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 400 kg Brânză telemea nesărată - cantitatea maximă / contract subsecvent = 1.100 kg Brânză telemea nesărată.În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 24.420,00 lei.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15540000 Käse
Los: LOT-0002
Titel: BRȂNZǍ TELEMEA MATURATǍ
Beschreibung: BRÂNZĂ TELEMEA MATURATĂ: - cantitatea minimă 5.600 kg - cantitatea maximă 8.000 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Brânză telemea maturată 1.400 kg – 2.000 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Brânză telemea maturată 1.800 kg – 2.700 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Brânză telemea maturată 1.400 kg – 2.000 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Brânză telemea maturată 1.000 kg – 1.300 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 1.000 kg Brânză telemea maturată - cantitatea maximă / contract subsecvent = 2.700 kg Brânză telemea maturată. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 51.246,00 lei.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: AMELIORATORI ALIMENTARI
Beschreibung: AMELIORATORI ALIMENTARI: - cantitatea minimă 2.100 kg - cantitatea maximă 3.000 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Amelioratori alimentari 500 kg - 750 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Amelioratori alimentari 700 kg – 1.000 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Amelioratori alimentari 500 kg - 750 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Amelioratori alimentari 400 kg - 500 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 400 kg Amelioratori alimentari - cantitatea maximă / contract subsecvent = 1.000 kg Amelioratori alimentari. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 16.860,00 lei.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Los: LOT-0004
Titel: BOIA DE ARDEI
Beschreibung: BOIA DE ARDEI DULCE : - cantitatea minimă 25 kg - cantitatea maximă 35 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Boia ardei 6 kg – 9 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Boia ardei 9 kg - 11 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Boia ardei 6 kg – 9 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Boia ardei 4 kg - 6 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 4 kg boia ardei - cantitatea maximă / contract subsecvent = 9 kg boia ardei. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 209,79 lei.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15872200 Gewürze
Los: LOT-0005
Titel: CIMBRU
Beschreibung: CIMBRU: - cantitatea minimă 25 kg - cantitatea maximă 35 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Cimbru 6 kg – 9 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Cimbru 9 kg - 11 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Cimbru 6 kg – 9 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Cimbru 4 kg - 6 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 4 kg Cimbru - cantitatea maximă / contract subsecvent = 11 kg Cimbru. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 319,77 lei.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15872300 Kräuter
Los: LOT-0006
Titel: DROJDIE
Beschreibung: DROJDIE: - cantitatea minimă 54 kg - cantitatea maximă 76 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Drojdie 13 kg – 19 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Drojdie 19 kg - 25 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Drojdie 13 kg – 19 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Drojdie 9 kg - 13 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 9 kg Drojdie - cantitatea maximă / contract subsecvent = 25 kg Drojdie. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 1.030,25 lei.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15898000 Hefe
Los: LOT-0007
Titel: FOI DE DAFIN
Beschreibung: FOI DE DAFIN: - cantitatea minimă 10 kg - cantitatea maximă 14 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Foi de dafin 2 kg – 3 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Foi de dafin 5 kg - 6 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Foi de dafin 2 kg – 3 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Foi de dafin 1 kg - 2 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 1 kg Foi de dafin - cantitatea maximă / contract subsecvent = 6 kg Foi de dafin. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 189,60 lei.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LAPTE PRAF
Beschreibung: LAPTE PRAF: - cantitatea minimă 1.000 kg - cantitatea maximă 1.400 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Lapte praf 250 kg - 350 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Lapte praf 350 kg - 500 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Lapte praf 250 kg – 350 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Lapte praf 150 kg - 200 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 150 kg Lapte praf - cantitatea maximă / contract subsecvent = 500 kg Lapte praf. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 8.965,00 lei.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15511700 Milchpulver
Los: LOT-0009
Titel: MERE
Beschreibung: MERE: - cantitatea minimă 27.000 kg - cantitatea maximă 38.000 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Mere proaspete 6.800 kg – 9.500 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Mere proaspete 9.000 kg – 13.000 kg 4 01.01.2027 – 31.03.2027 Mere proaspete 6.800 kg – 9.500 kg 5 01.04.2027 - 31.05.2027 Mere proaspete 4.400 kg – 6.000 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 4.400 kg Mere proaspete - cantitatea maximă / contract subsecvent = 13.000 kg Mere proaspete. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 69.290,00 lei.
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 03222321 Äpfel
Los: LOT-0010
Titel: MIXT PENTRU MURǍTURI
Beschreibung: MIXT PENTRU MURĂTURI: - cantitatea minimă 125 kg - cantitatea maximă 175 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 2 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.12.2026 Mixt pentru murături 80 kg - 100 kg 2 01.01.2027 – 31.05.2027 Mixt pentru murături 45 kg – 75 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 45 kg Mixt pentru murături - cantitatea maximă / contract subsecvent = 100 kg Mixt pentru murături. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 4.165,00 lei.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: PIPER
Beschreibung: PIPER: - cantitatea minimă 55 kg - cantitatea maximă 76 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 3 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Piper 14 kg – 19 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Piper 18 kg – 25 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Piper 14 kg – 19 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Piper 9 kg - 13 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 9 kg Piper - cantitatea maximă / contract subsecvent = 25 kg Piper. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 1.044,75 lei
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 15872100 Pfeffer
Los: LOT-0012
Titel: SARE ALIMENTARǍ
Beschreibung: SARE ALIMENTARĂ: - cantitatea minimă 2.600 kg - cantitatea maximă 3.700 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Sare alimentară 650 kg - 900 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Sare alimentară 900 kg – 1.300 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Sare alimentară 650 kg - 900 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Sare alimentară 400 kg - 600 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 400 kg Sare alimentară - cantitatea maximă / contract subsecvent = 1.300 kg Sare alimentară. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 2.587,00 lei.
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 15872400 Salz
Los: LOT-0013
Titel: USTUROI
Beschreibung: USTUROI: - cantitatea minimă 320 kg - cantitatea maximă 460 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Usturoi 80 kg - 110 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Usturoi 100 kg - 160 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Usturoi 80 kg - 110 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Usturoi 60 kg - 80 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 60 kg Usturoi cantitatea maximă / contract subsecvent = 160 kg Usturoi. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 3.320,00 lei.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 03221113 Zwiebeln
Los: LOT-0014
Titel: UNT
Beschreibung: UNT: - cantitatea minimă 10 kg - cantitatea maximă 14 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Unt 2.50 kg – 3.50 kg 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Unt 4 kg – 5 kg 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Unt 2.50 kg – 3.50 kg 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Unt 1 kg - 2 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 1 kg Unt - cantitatea maximă / contract subsecvent = 5 kg Unt. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 264,95 lei.
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 15530000 Butter
Los: LOT-0015
Titel: OŢET ALIMENTAR
Beschreibung: OŢET ALIMENTAR: - cantitatea minimă 190 litri - cantitatea maximă 270 litri Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.08.2026 Oţet alimentar 48 litri – 68 litri 2 01.09.2026 – 31.12.2026 Oţet alimentar 64 litri – 90 litri 3 01.01.2027 – 31.03.2027 Oţet alimentar 48 litri – 68 litri 4 01.04.2027 – 31.05.2027 Oţet alimentar 30 litri - 44 litri Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 30 litri Oţet alimentar - cantitatea maximă / contract subsecvent = 90 litri Oţet alimentar În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 306,90 lei.
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 15871110 Essig oder Ersatz