600062-2026 - Wettbewerb
Slowakei – Bau von weiterführenden Schulen – Zníženie energetickej náročnosti SOŠ technickej Dubnica nad Váhom
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zníženie energetickej náročnosti SOŠ technickej Dubnica nad Váhom
Beschreibung: Predmet zákazky rieši stavebné úpravy jednotlivých pavilónov areálu školy za účelom zníženia energetickej náročnosti a prevádzkovania z hľadiska úspory energií jednotlivých budov. Ide najmä o komplexný návrh zateplenia obvodových stien budov, zateplenie strešných konštrukcií, komplexnú výmenu výplní otvorov v obvodových stenách – okien a dverí jednotlivých pavilónov. Areál súčasnej školy ktorý sa skladá z viacerých pavilónov – blokov bol postavený začiatkom šesťdesiatych rokov minulého storočia. Prevažná časť stavieb je postavená formou murovaných konštrukcií z plnej pálenej tehly prípadne z tehly CDm. Takéto riešenie obvodovej konštrukcie z hľadiska energetických požiadaviek už nevyhovuje a preto je nutné technické parametre muriva vylepšiť dodatočnou tepelnou izoláciou. Izolovanie stien jednotlivých objektov je navrhnuté formou kontaktného zatepľovacieho systému s finálnou povrchovou úpravou omietkou a lepeným keramickým obkladom v imitácii režného tehlového muriva. Pre potreby tepelnej izolácie je zvolený materiál primárne minerálna vlna a doplnkový materiál pre zatepľovanie konštrukcií pod terénom - extrudovaný polystyrén. Výmena výplne otvorov je zameraná na výmenu pôvodných drevených zdvojených okien za nové okná a dvere konštrukcie z hliníkových a plastových profilov so zasklením determickým trojsklom. Realizáciou opráv a zateplenia fasád jednotlivých objektov nedôjde k zmene funkcii využitia stavby, zmenám v priestorovom charaktere stavby ako i k zmene zastavanej plochy. Rovnako sa nezmenia pomery plôch zachytávania zrážkovej vody zo striech, ktoré sú zvedené do dažďovej kanalizácie.
Interne Kennung: Gasparik_TSK_17
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45214220 Bau von weiterführenden Schulen
5. Los
Los: LOT-0001