600134-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Drucksachen und zugehörige Erzeugnisse – Udbud af A-plakater
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af A-plakater
BeschreibungRammeaftalen omfatter produktion og levering af plakater til Danske Lotteri Spil. Der er tale om A-plakater og A4-plakater. Formaterne fordeler sig på 1) Puljeplakater og 2) Kampagneplakater. 1) Puljeplakater produceres til alle talspil Vikinglotto, Eurojackpot og Lotto. Produktionen omfat-ter normalt to leverancer pr. uge. Plakaterne produceres på baggrund af en på forhånd godkendt grafisk skabelon, hvor puljebeløb og trækningsdato opdateres for hver produktion. 2) Kampagneplakater er plakater uden puljekommunikation og produceres efter en fast produktionsplan.
Interne KennungTryksager
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22000000 Drucksachen und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22462000 Werbeschriften
5. Los
LosLOT-0000