2. Verfahren
Verfahren
Titel: Upphandling Arbetskläder
Beschreibung: Migrationsverket har behov av ett ramavtal för arbetskläder och personlig skyddsutrustning till Migrationsverkets personal.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18000000 Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129252:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör, 18140000 Zubehör für Arbeitskleidung, 18143000 Schutzkleidung, 18800000 Schuhwerk, 18830000 Sicherheitsschuhe
600195-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Upphandling Arbetskläder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling Arbetskläder
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 18800000 Skodon, 18830000 Skyddsskor