600258-2026 - Ergebnis
Finnland – Straßentransport/-beförderung – Koulukuljetusten ja joukkoliikenteen palveluiden yhteiskilpailutuksen hankinta
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Koulukuljetusten ja joukkoliikenteen palveluiden yhteiskilpailutuksen hankinta
Beschreibung: Hankinnan kilpailutus on ollut joukkoliikenteen palveluiden ja koulukuljetusten osalta hankintalain (Laki julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista 1397/2016) mukainen EU-kynnysarvon ylittävä kuljetuspalveluiden palveluhankinta. Hankinnan kohteena olevat joukkoliikenteen palvelut ja koulukuljetukset ovat hankintalain mukaisia palveluhankintoja, joiden pääasiallinen CPV-koodi on 60100000 - Tieliikennepalvelut ja lisäkoodien hankintanimikkeistöt ovat 60112000 - Joukkoliikennepalvelut maanteitse sekä 60120000 – Taksipalvelut. Alavuden kaupunki on toteuttanut hankintamenettelyn omasta ja muiden osallistuvien hankintayksiköiden puolesta, hankintalain (1397/2016) 3 luvun 21 §:n mukaisesti. Alavuden kaupunki on toiminut yhteiskilpailutuksen koordinaattorina. Jokainen kunta tekee itsenäisenä hankintayksikkönä omista hankinnoistaan omat sopimuksensa ja toimii palvelun tilaajana.
Interne Kennung: 31082026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60120000 Taxiverkehr, 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-055854-LOT-0001