See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE DE PRODUSE AGROALIMENTARE
Beschreibung: Acordul- cadru are ca obiect furnizarea de produse agroalimentare în perioada 01.01.2026-31.12.2028. Achiziționarea de produse agroalimentare, necesară pentru asigurarea normelor de hrană care se asigură personalului militar, personalului civil și elevilor de la Programul de Studii Postliceale, maiştrilor militari, subofițerilor şi cursanţilor ce desfăşoară diferite module de pregătire în cadrul Școlii de instruire pentru comunicații, tehnologia informației și apărare cibernetică, Școlii Militare de Maiștri Militari și Subofițeri pentru Comunicații, Tehnologia Informației și Apărare Cibernetică și Centrului de Instrucție pentru Tehnologia Informației s-au luat următoarele decizii pentru perioada 2026-2028. Operatorii economici interesați de procedură vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu 19 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar răspunsul autorității contractante va fi transmis în a 11-a zi, înaite de teemenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: A-4522
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOTUL Nr.A.1 - Carne de porc refrigerată
Beschreibung: Acordul- cadru are ca obiect furnizarea de produse agroalimentare în perioada 01.01.2026-31.12.2028. Achiziționarea de produse agroalimentare, necesară pentru asigurarea normelor de hrană care se asigură personalului militar, personalului civil și elevilor de la Programul de Studii Postliceale, maiştrilor militari, subofițerilor şi cursanţilor ce desfăşoară diferite module de pregătire în cadrul Școlii de instruire pentru comunicații, tehnologia informației și apărare cibernetică, Școlii Militare de Maiștri Militari și Subofițeri pentru Comunicații, Tehnologia Informației și Apărare Cibernetică și Centrului de Instrucție pentru Tehnologia Informației s-au luat următoarele decizii pentru perioada 2026-2028. În caietul caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale Acordului-cadru repsectiv ale unui Contract subsecvent.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0002
Titel: LOTUL Nr.A.2 - Carne de vită refrigerată și produse pe bază de carne de vită
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0003
Titel: LOTUL Nr.A.3 - Carne de pasăre refrigerată și produse pe bază de carne de pasăre
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Los: LOT-0004
Titel: LOTUL Nr.A.4 - Specialități și produse pe bază de carne,
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131400 Schweinefleischerzeugnisse
Los: LOT-0005
Titel: LOTUL Nr.A.5 - Pește proaspăt
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15119600 Fischfleisch
Los: LOT-0006
Titel: LOTUL Nr.A.6 -Produse lactate
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15511000 Milch
Los: LOT-0007
Titel: LOTUL Nr.A.7 - Pâine prospătă
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOTUL Nr.A.8 – Legume proaspete sau congelate
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331100 Frisches oder tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0009
Titel: LOTUL Nr.A.9 - Citrice și fructe proaspete
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03222000 Früchte und Nüsse
Los: LOT-0010
Titel: LOTUL Nr.A.10 -Legume în conservă şi murături
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331400 Gemüsekonserven und/oder Dosengemüse
Los: LOT-0011
Titel: LOTUL Nr.A.11 - Conserve din carne
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen
Los: LOT-0012
Titel: LOTUL Nr.A.12 - Diverse produse alimentare ambalate
Interne Kennung: 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Los: LOT-0013
Titel: LOTUL Nr.A.13 - Cacao, ciocolată şi produse zaharoase
Interne Kennung: 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15840000 Kakao; Schokolade und Süßwaren
Los: LOT-0014
Titel: LOTUL Nr.A.14 - Băuturi și produse conexe
Interne Kennung: 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15900000 Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0015
Titel: LOTUL Nr.B.1 - Carne de porc refrigerată
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LOTUL Nr.B.2 - Carne de vită refrigerată și produse pe bază de carne de vită
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: LOTUL Nr.B.3 - Carne de pasăre refrigerată și produse pe bază de carne de pasăre
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: LOTUL Nr.B.4 - Specialități și produse pe bază de carne,
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: LOTUL Nr.B.5 - Pește proaspăt
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: LOTUL Nr.B.6 -Produse lactate
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: LOTUL Nr.B.7 - Pâine prospătă
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: LOTUL Nr.B.8 – Legume proaspete sau congelate
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: LOTUL Nr.B.9 - Citrice și fructe proaspete
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: LOTUL Nr.B.10 -Legume în conservă şi murături
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: LOTUL Nr.B.11 - Conserve din carne
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: LOTUL Nr.B.12 - Diverse produse alimentare ambalate
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: LOTUL Nr.B.13 - Cacao, ciocolată şi produse zaharoase
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: LOTUL Nr.B.14 - Băuturi și produse conexe
Interne Kennung: 28