600379-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich w sezonie zimowym 2026/2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich w sezonie zimowym 2026/2027
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług wchodzących w zakres zamówienia pn.: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich w sezonie zimowym 2026/2027”.Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich i powiatowych polega w szczególności na zapewnieniu ich przejezdności oraz ograniczeniu zakłóceń płynności ruchu drogowego wywołanych opadami, poprzez zapobieganie i likwidowanie śliskości zimowej dróg oraz usuwanie śniegu, błota pośniegowego, a także na zapewnieniu dyspozycyjności specjalistycznego sprzętu i pracowników do jego obsługi. 2. Zakres zamówienia obejmuje: usługi specjalistycznym sprzętem wraz z obsługą operatorską oraz sporządzanie mieszanki zwalczającej śliskość drogową, zgodnie z zapotrzebowaniem poszczególnych Obwodów drogowych. 3. Zapotrzebowanie Zamawiającego na poszczególne rodzaje usług objęte przedmiotowym zamówieniem zawiera Kalkulacja cenowa, stanowiąca Załączniki: Nr 2A, 2B i 2C do SWZ (na poszczególne części zamówienia). Przyjęte w Kalkulacji cenowej ilości usług są ilościami szacowanymi przez Zamawiającego, które będą zlecane sukcesywnie i w zależności od faktycznie panujących warunków atmosferycznych mogą one ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu. W związku z powyższym: 1) Zamawiający zastrzega możliwość: zmian pomiędzy ilościami poszczególnych usług przedstawionymi w Kalkulacji cenowej, przy zachowaniu wartości maksymalnego wynagrodzenia określonego w § 5 ust.1, 2) Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia przy zastosowaniu prawa opcji, polegającego na zwiększeniu w okresie realizacji poszczególnych umów zakresu ilościowego zamówienia, jednak nieprzekraczającego 70 % wartości wynagrodzenia umownego (podstawowego). 6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1 000 000, 00 zł (jeden milion złotych 00/100). Wykonawca przed zawarciem umowy będzie zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu kopii dokumentu potwierdzającego ten fakt). 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub zapewnienia takiego zatrudnienia przez Podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277, z późn. zm.), osób wykonujących czynności: odśnieżania dróg, posypywania piaskiem i solą drogową celem likwidacji śliskości dróg, operatorów sprzętu i kierowców. 8. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu umowy zawierają Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik Nr 7 do SWZ oraz Specyfikacja techniczna zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027, która stanowi Załącznik Nr 11 do SWZ. 9. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na trzy części i tym samym dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, o których mowa w art. 91 ustawy PZP. 10. W niniejszym postępowaniu Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP (tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Interne KennungSRZP261-0034/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensTermin składania ofert wynosi 30 dni, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, co zgodnie z art. 138 ust. 4 tej ustawy uprawnia do skrócenia podstawowego terminu składania ofert o 5 dni.
Zentrale Elemente des VerfahrensPełna dokumentacja przetargowa wraz z szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia znajduje się na Platformie przetargowej Zamawiającego, pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360697
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZimowe utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 1 w Zawierciu
BeschreibungZakres przedmiotu zamówienia w ramach części I. Długość dróg powiatowych: 174,832 km, długość dróg wojewódzkich: 44,300 km. Dokładny wykaz dróg zawiera Załącznik Nr 10A do SWZ - Szczegółowy wykaz dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 1 w Zawierciu. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy w zakresie części I zawiera Załącznik Nr 2A do SWZ – Kalkulacja cenowa dla części I.
Interne KennungSRZP261-0034/26 - część I
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia przy zastosowaniu prawa opcji, polegającego na zwiększeniu w okresie realizacji poszczególnych umów zakresu ilościowego zamówienia, jednak nieprzekraczającego 70 % wartości wynagrodzenia umownego (podstawowego). 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. 3. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku wystąpienia zwiększonego zapotrzebowania na roboty w ramach zimowego utrzymania dróg i będzie dotyczyło wyłącznie usług wykazanych w § 3 ust. 10 umowy. 4. Rozliczenie zamówienia opcjonalnego nastąpi w oparciu o ceny jednostkowe wskazane przez Wykonawcę w Kalkulacji cenowej stanowiącej załącznik do umowy. 5. Zasady dotyczące realizacji zakresu usług objętych prawem opcji będą takie same, jak zasady obowiązujące przy realizacji zamówienia podstawowego. 6. O skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca zostanie poinformowany pisemnie. Skorzystanie z prawa opcji następuje w ramach niniejszej umowy, nie zmienia ogólnego charakteru umowy oraz nie wymaga zawarcia aneksu ani odrębnej umowy. 7. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji albo skorzystania z tego uprawnienia w zakresie mniejszym, niż określony w w § 1 ust. 5 umowy, Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne roszczenia z tego tytułu. 8. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji po zabezpieczeniu na ten cel środków w budżecie.
LosLOT-0002
TitelZimowe utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 2 w Pilicy
BeschreibungZakres przedmiotu zamówienia w ramach części II. Długość dróg powiatowych: 157,385 km, długość dróg wojewódzkich: 26,500 km. Dokładny wykaz dróg zawiera Załącznik Nr 10B - Szczegółowy wykaz dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 2 w Pilicy. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy w zakresie części II zawiera Załącznik Nr 2B do SWZ – Kalkulacja cenowa dla części II .
Interne KennungSRZP261-0034/26 - część II
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia przy zastosowaniu prawa opcji, polegającego na zwiększeniu w okresie realizacji poszczególnych umów zakresu ilościowego zamówienia, jednak nieprzekraczającego 70 % wartości wynagrodzenia umownego (podstawowego). 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. 3. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku wystąpienia zwiększonego zapotrzebowania na roboty w ramach zimowego utrzymania dróg i będzie dotyczyło wyłącznie usług wykazanych w § 3 ust. 10 umowy. 4. Rozliczenie zamówienia opcjonalnego nastąpi w oparciu o ceny jednostkowe wskazane przez Wykonawcę w Kalkulacji cenowej stanowiącej załącznik do umowy. 5. Zasady dotyczące realizacji zakresu usług objętych prawem opcji będą takie same, jak zasady obowiązujące przy realizacji zamówienia podstawowego. 6. O skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca zostanie poinformowany pisemnie. Skorzystanie z prawa opcji następuje w ramach niniejszej umowy, nie zmienia ogólnego charakteru umowy oraz nie wymaga zawarcia aneksu ani odrębnej umowy. 7. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji albo skorzystania z tego uprawnienia w zakresie mniejszym, niż określony w § 1 ust. 5 umowy, Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne roszczenia z tego tytułu. 8. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji po zabezpieczeniu na ten cel środków w budżecie.
LosLOT-0003
TitelZimowe utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 3 w Szczekocinach
BeschreibungZakres przedmiotu zamówienia w ramach części III. Długość dróg powiatowych: 138,339 km, długość dróg wojewódzkich: 25,500 km. Dokładny wykaz dróg zawiera Załącznik Nr 10C - Szczegółowy wykaz dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 3 w Szczekocinach. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy w zakresie części III zawiera Załącznik Nr 2C do SWZ – Kalkulacja cenowa dla części III .
Interne KennungSRZP261-0034/26 - część III
600379-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: SRZP261-0034/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: SRZP261-0034/26 - część I
Options:
Lot: LOT-0002
Internal identifier: SRZP261-0034/26 - część II
Lot: LOT-0003
Internal identifier: SRZP261-0034/26 - część III