600401-2026 - Wettbewerb
Polen – Zeitungen, Fachzeitschriften, Periodika und Zeitschriften – Dostawa prasy papierowej i elektronicznej w roku 2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa prasy papierowej i elektronicznej w roku 2027
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa prasy papierowej i elektronicznej tytułów prasowych objętych prenumeratą roku wydawniczego 2027 na rzecz jednostek sądownictwa oraz CZdS IGB i KSSiP. 2. Realizacja dostaw poszczególnych tytułów prasowych objętych niniejszym zamówieniem odbywać się będzie sukcesywnie zgodnie z cyklem wydawniczym danego tytułu prasowego u Wydawcy, natomiast rozliczenia z Wykonawcą będą odbywać się na zasadach określonych we Wzorze Umowy, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. 3. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części: Część 1- dostawy prasy papierowej i elektronicznej do sądów z obszaru apelacji warszawskiej, Część 2- dostawy prasy papierowej i elektronicznej do sądów z obszaru apelacji krakowskiej, katowickiej, rzeszowskiej i wrocławskiej oraz CZdS IGB i KSSiP, Część 3- dostawy prasy papierowej i elektronicznej do sądów z obszaru apelacji białostockiej, gdańskiej, lubelskiej, łódzkiej, poznańskiej i szczecińskiej. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. Oferta częściowa musi zawierać pełen zakres opisany dla danej części zamówienia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wykaz tytułów prasowych i liczbę zamawianych prenumerat oraz ich formę (wersja papierowa lub elektroniczna) w podziale na poszczególne części zamówienia, stanowią Załączniki nr 2.1 – 2.3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Formularz cenowy. Przedstawione w tych załącznikach ilości prenumerat poszczególnych pozycji prasy papierowej i elektronicznej są przewidywanymi ilościami w ramach niniejszego zamówienia, z zastrzeżeniem możliwości zastosowania prawa opcji opisanego w rozdziale III pkt 6 SWZ. 6. Wykaz lokalizacji, do których realizowane będą poszczególne dostawy prasy oraz jej ilości w podziale na poszczególne części stanowią odpowiednio Załączniki nr 2a.1. – 2a.3. do SWZ, wraz z wyszczególnieniem tytułów prasowych realizowanych w wersji elektronicznej, dla których wymagana ilość danych dostępowych dla poszczególnych tytułów równa jest przewidywanym ilościom prenumerat tych tytułów, z zastrzeżeniem możliwości zastosowania prawa opcji opisanego w rozdziale III pkt 6 SWZ. 7. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8 do SWZ. 8. Szczegółowe zasady realizacji dostaw prasy w wersji papierowej i elektronicznej określa wzór umowy stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne KennungWZP-421-50/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22200000 Zeitungen, Fachzeitschriften, Periodika und Zeitschriften
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79980000 Abonnementdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa prasy papierowej i elektronicznej w roku 2027 (część 1)
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części: a) Część 1- dostawy prasy papierowej i elektronicznej do sądów z obszaru apelacji warszawskiej. 2. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający gwarantuje, iż minimalny zakres przedmiotu Umowy wyniesie 85% maksymalnej wartości Umowy tj. kwoty wskazanej w § 5 ust. 1 lit. a) Umowy. Zamawiający przewiduje możliwość ograniczenia zakresu przedmiotu Umowy poprzez zmniejszenie ilości prenumerat poszczególnych tytułów prasowych prasy papierowej wymienionych w Załącznikach nr 2.1.-2.3. do SWZ tj. Opisie przedmiotu zamówienia -Formularzu cenowym. Zmniejszenie przez Zamawiającego zakresu przedmiotu zamówienia w wymiarze nie wyższym niż 15% maksymalnej wartości Umowy tj. kwoty wskazanej w § 5 ust. 1 lit. a) Umowy, nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy jego odpowiedzialności z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z możliwości ograniczenia zakresu przedmiotu Umowy, Zamawiający przed rozpoczęciem danego miesiąca prześle Wykonawcy pisemną informację o zmianach dotyczących ilości zamówionych prenumerat wskazując tytuł prasowy i ilość prenumerat, których dotyczy zmniejszenie lub rezygnacja, wymienionych w Załącznikach nr 2.1.-2.3. do SWZ tj. Opisie przedmiotu zamówienia – Formularzu cenowym. Zamawiający nie przewiduje możliwości ograniczenia przez Jednostkę zakresu przedmiotu Umowy poprzez zmniejszenie ilości prenumerat poszczególnych tytułów prasowych prasy elektronicznej. Na wskaźnik zmniejszenia maksymalnej wielkości przedmiotu zamówienia, nie mają wpływu tytuły prasowe, których wydawanie zostało zaprzestane przez wydawcę lub decyzją wydawcy tytuły ukazują się bezpłatnie - te nie wliczają się do wartości zmniejszenia wielkości przedmiotu zamówienia. Do wskaźnika, o którym mowa wyżej wliczają się tylko te tytułu prasowe, które pozostają nadal w wydaniu, ale z których Zamawiający zrezygnował albo których ilość ograniczył. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z ograniczenia zakresu zamówienia w przypadku zmiany potrzeb Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie. 2. Zamawiający, korzystając z prawa opcji, zastrzega sobie prawo do zwiększenia przewidywanej wielkości przedmiotu zamówienia – tj. przewidywanej ilości prenumerat danego tytułu, wskazanych w Załącznikach nr 2.1 – 2.3 do SWZ tj. Opisie przedmiotu zamówienia – Formularzu cenowym, w taki sposób, który może powodować zwiększenie wartości Umowy wskazanej w § 5 ust. 1 lit. a) Umowy o nie więcej niż 15%. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku zwiększenia potrzeb Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie (np. dołączenie nowych Jednostek lub zwiększenie zapotrzebowania w już istniejących Jednostkach). Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie z tego uprawnienia nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy odpowiedzialności Zamawiającego lub Jednostek z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy – Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. W celu skorzystania z prawa opcji: 1) Zamawiający wystąpi do Wykonawcy z pisemnym zapytaniem w zakresie możliwości technicznych zwiększenia prenumeraty poszczególnych tytułów prasowych. Pisemne zapytanie będzie wskazywało tytuł prasowy i ilość prenumerat, których dotyczy zwiększenie, wymienionych w Załącznikach nr 2.1.-2.3. do SWZ tj. Opisie przedmiotu zamówienia – Formularzu cenowym poszczególnych części zamówienia. 2) Wykonawca po otrzymaniu informacji od wydawcy, przekaże Zamawiającemu informację co do możliwości technicznych zwiększenia prenumeraty poszczególnych tytułów prasowych, cenie prenumeraty opcjonalnej wraz z informacją o przewidywanej ilości pozostałych do zrealizowana w ramach danego tytuły wydawniczego wydań (egzemplarzy) oraz przedstawi cenę jednostkową brutto egzemplarza danego tytułu wydawniczego. 3) Na podstawie informacji otrzymanych od Wykonawcy, Zamawiający, po konsultacji z Jednostką, w celu skorzystania z prawa opcji zwiększenia przekaże Wykonawcy oświadczenie woli o skorzystaniu z prawa opcji zwiększenia. Otrzymane od Wykonawcy informacje Zamawiający ma prawo skonsultować z wydawcą tytułu, którego oświadczenie będzie dotyczyć. Zamawiający nie przewiduje możliwości rezygnacji lub zmniejszenia ilości tytułów prasowych, co do których zastosowano prawo opcji zwiększenia.
LosLOT-0002
TitelDostawa prasy papierowej i elektronicznej w roku 2027 (część 2)
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części: a) Część 2- dostawy prasy papierowej i elektronicznej do sądów z obszaru apelacji krakowskiej, katowickiej, rzeszowskiej i wrocławskiej oraz CZdS IGB i KSSiP. 2. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8 do SWZ.
LosLOT-0003
TitelDostawa prasy papierowej i elektronicznej w roku 2027 (część 3)
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części: a) Część 3- dostawy prasy papierowej i elektronicznej do sądów z obszaru apelacji białostockiej, gdańskiej, lubelskiej, łódzkiej, poznańskiej i szczecińskiej. 2. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8 do SWZ.
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający gwarantuje, iż minimalny zakres przedmiotu Umowy wyniesie 85% maksymalnej wartości Umowy tj. kwoty wskazanej w § 5 ust. 1 lit. a) Umowy. Zamawiający przewiduje możliwość ograniczenia zakresu przedmiotu Umowy poprzez zmniejszenie ilości prenumerat poszczególnych tytułów prasowych prasy papierowej wymienionych w Załącznikach nr 2.1.-2.3. do SWZ tj. Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu cenowym. Zmniejszenie przez Zamawiającego zakresu przedmiotu zamówienia w wymiarze nie wyższym niż 15% maksymalnej wartości Umowy tj. kwoty wskazanej w § 5 ust. 1 lit. a) Umowy, nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy jego odpowiedzialności z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z możliwości ograniczenia zakresu przedmiotu Umowy, Zamawiający przed rozpoczęciem danego miesiąca prześle Wykonawcy pisemną informację o zmianach dotyczących ilości zamówionych prenumerat wskazując tytuł prasowy i ilość prenumerat, których dotyczy zmniejszenie lub rezygnacja, wymienionych w Załącznikach nr 2.1.-2.3. do SWZ tj. Opisie przedmiotu zamówienia – Formularzu cenowym. Zamawiający nie przewiduje możliwości ograniczenia przez Jednostkę zakresu przedmiotu Umowy poprzez zmniejszenie ilości prenumerat poszczególnych tytułów prasowych prasy elektronicznej. Na wskaźnik zmniejszenia maksymalnej wielkości przedmiotu zamówienia, nie mają wpływu tytuły prasowe, których wydawanie zostało zaprzestane przez wydawcę lub decyzją wydawcy tytuły ukazują się bezpłatnie - te nie wliczają się do wartości zmniejszenia wielkości przedmiotu zamówienia. Do wskaźnika, o którym mowa wyżej wliczają się tylko te tytułu prasowe, które pozostają nadal w wydaniu, ale z których Zamawiający zrezygnował albo których ilość ograniczył. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z ograniczenia zakresu zamówienia w przypadku zmiany potrzeb Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie. 2. Zamawiający, korzystając z prawa opcji, zastrzega sobie prawo do zwiększenia przewidywanej wielkości przedmiotu zamówienia – tj. przewidywanej ilości prenumerat danego tytułu, wskazanych w Załącznikach nr 2.1 – 2.3 do SWZ tj. Opisie przedmiotu zamówienia – Formularzu cenowym, w taki sposób, który może powodować zwiększenie wartości Umowy wskazanej w § 5 ust. 1 lit. a) Umowy o nie więcej niż 15%. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku zwiększenia potrzeb Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie (np. dołączenie nowych Jednostek lub zwiększenie zapotrzebowania w już istniejących Jednostkach). Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie z tego uprawnienia nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy odpowiedzialności Zamawiającego lub Jednostek z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy – Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. W celu skorzystania z prawa opcji: 1) Zamawiający wystąpi do Wykonawcy z pisemnym zapytaniem w zakresie możliwości technicznych zwiększenia prenumeraty poszczególnych tytułów prasowych. Pisemne zapytanie będzie wskazywało tytuł prasowy i ilość prenumerat, których dotyczy zwiększenie, wymienionych w Załącznikach nr 2.1.-2.3. do SWZ tj. Opisie przedmiotu zamówienia – Formularzu cenowym poszczególnych części zamówienia. 2) Wykonawca po otrzymaniu informacji od wydawcy, przekaże Zamawiającemu informację co do możliwości technicznych zwiększenia prenumeraty poszczególnych tytułów prasowych, cenie prenumeraty opcjonalnej wraz z informacją o przewidywanej ilości pozostałych do zrealizowana w ramach danego tytuły wydawniczego wydań (egzemplarzy) oraz przedstawi cenę jednostkową brutto egzemplarza danego tytułu wydawniczego. 3) Na podstawie informacji otrzymanych od Wykonawcy, Zamawiający, po konsultacji z Jednostką, w celu skorzystania z prawa opcji zwiększenia przekaże Wykonawcy oświadczenie woli o skorzystaniu z prawa opcji zwiększenia. Otrzymane od Wykonawcy informacje Zamawiający ma prawo skonsultować z wydawcą tytułu, którego oświadczenie będzie dotyczyć. Zamawiający nie przewiduje możliwości rezygnacji lub zmniejszenia ilości tytułów prasowych, co do których zastosowano prawo opcji zwiększenia.
600401-2026 - Competition
Poland – Newspapers, journals, periodicals and magazines – Dostawa prasy papierowej i elektronicznej w roku 2027
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: WZP-421-50/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 22200000 Newspapers, journals, periodicals and magazines
Additional classification (cpv): 79980000 Subscription services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Lot: LOT-0002
Lot: LOT-0003