2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrym Mieście
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego na potrzeby jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrym Mieście. 2. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia fabrycznie nowy, rok produkcji nie starszy niż 2024, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, bez oznak wcześniejszej eksploatacji i niebędący przedmiotem praw osób trzecich. Wykonawca gwarantuje, że materiały użyte do realizacji przedmiotu umowy będą dobrej jakości, nowe oraz wolne od wad. Wykonawca odpowiada za ich jakość. Przedmiot umowy wykonany będzie z materiałów, na które wydano stosowne certyfikaty, aprobaty i atesty (decyzje) jednostek certyfikujących lub są wykonane z materiałów zgodnych z Polskimi Normami przenoszącymi europejskie normy zharmonizowane lub normami równoważnymi. 3. Przedmiot umowy musi posiadać aktualne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB na cały pojazd po jego zabudowie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczania tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r. Nr 143 poz. 1002, z 2010 r. Nr 85 poz. 553, z 2018 r. poz. 984, z 2022 r. poz. 2282) 4. Samochód musi spełniać wymagania: 1) polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym” (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi. 2) Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz. 1002, z 2010 r. poz. 553 z 2018 r. poz. 984 oraz z 2022 r. poz. 2282) 3) Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. 2019 poz.594).
Interne Kennung: FR.271.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001