600477-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Acord-cadru de furnizare produse agroalimentare
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare produse agroalimentare
Beschreibung: Intentionam incheierea unor acorduri-cadru pentru fiecare dintre cele 18 loturi in valoare cumulata de minim 4.674.984,22 lei fara TVA si maxim 46.749.842,19 lei fara TVA, cu scopul de a asigura necesarul de a asigura produsele agroalimentare necesare asigurarii continuitatii si diversificarea hranirii studentilor AFT, pe o perioada de 18 luni. Lot 1 - Apă minerală naturală, val min AC = 391.731,51 lei fara tva, val max AC = 3.917.315,12 lei fara TVA, cel mai mare ctr.subsecv = 2.350.389,07 lei fără TVA Lot 2 - Carne pasăre, val min AC = 281.128,97 lei fara tva, val max AC = 2.811.289,73 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 1.686.773,84 lei fără TVA Lot 3 - Carne oaie, porc, vită, val min AC = 586.394,59 lei fara tva, val max AC = 5.863.945,95 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv= 3.518.367,57 lei fără TVA Lot 4 - Pește, val min AC = 262.303,32 lei fara tva, val max AC = 2.623.033,21 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 1.573.819,92 lei fără TVA Lot 5 - Preparate si specialitati din carne, val min AC = 531.165,26 lei fara tva, val max AC = 5.311.652,57 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 3.186.991,54 lei fără TVA Lot 6 - Conserve pe baza de carne, val min AC = 25.572,09 lei fara tva, val max AC = 255.720,88 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 153.432,53 lei fără TVA Lot 7 - Lactate, val min AC = 513.970,36 lei fara tva, val max AC = 5.139.703,61 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 3.083.822,17 lei fără TVA Lot 8 - Legume proaspete, val min AC = 358.263,44 lei fara tva, val max AC = 3.582.634,39 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 2.149.580,63 lei fără TVA Lot 9 - Citrice și fructe proaspete, val min AC = 384.217,14 lei fara tva, val max AC = 3.842.171,43 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 2.305.302,86 lei fără TVA Lot 10 - Produse prelucrate si conservate, val min AC = 358.111,20 lei fara tva, val max AC = 3.581.112,03 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 2.148.667,22 lei fără TVA Lot 11 - Pâine, val min AC = 189.458,11 lei fara tva, val max AC = 1.894.581,13 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 1.136.748,68 lei fără TVA Lot 12 - Patiserie, val min AC = 47.050,83 lei fara tva, val max AC = 470.508,29 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 282.304,97 lei fără TVA Lot 13 - Diverse, val min AC = 287.442,13 lei fara tva, val max AC = 2.874.421,29 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 1.724.652,77 lei fără TVA Lot 14 - Cafea, cacao, ceai și ciocolată, val min AC = 137.636,40 lei fara tva, val max AC = 1.376.364,05 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 825.818,43 lei fără TVA Lot 15 - Băuturi, val min AC = 80.613,05 lei fara tva, val max AC = 806.130,50 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 483.678,30 lei fără TVA Lot 16 - Produse de post, val min AC = 25.861,11 lei fara tva, val max AC = 258.611,13 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 155.166,68 lei fără TVA Lot 17 - Paste, orez, făină și uleiuri, val min AC = 107.418,59 lei fara tva, val max AC = 1.074.185,90 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 644.511,54 lei fără TVA Lot 18 - Ouă, val min AC = 106.646,10 lei fara tva, val max AC = 1.066.461,00 lei fara TVA, cel mai mare ctr subsecv = 639.876,60 lei fără TVA Specificatiile tehnice ale produselor sunt mentionate in Anexa 2 la caietul de sarcini pentru fiecare produs din cadrul fiecarui lot. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor=18 Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari pana in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere al ofertelor.
Interne Kennung: 4241117_2026_PAAPD1590554
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Apă minerală naturală
Beschreibung: Conform documentului "Estimarea achizitiei, cantitatile aferente si gruparea pe loturi", anexa 1 la Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15981000 Mineralwasser
Los: LOT-0002
Titel: Carne pasăre
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Los: LOT-0003
Titel: Carne oaie, porc, vită
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch, 15113000 Schweinefleisch, 15115200 Schaffleisch
Los: LOT-0004
Titel: Pește
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15119600 Fischfleisch
Los: LOT-0005
Titel: Preparate și specialități din carne
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131700 Fleischzubereitungen
Los: LOT-0006
Titel: Conserve pe bază de carne
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15897200 Nahrungsmittelkonserven
Los: LOT-0007
Titel: Lactate
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0008
Titel: Legume proaspete
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0009
Titel: Citrice și fructe proaspete
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Produse prelucrate și conservate
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Pâine
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15811000 Brotwaren
Los: LOT-0012
Titel: Patiserie
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Diverse
Interne Kennung: 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15871200 Soßen und Gewürzmischungen
Los: LOT-0014
Titel: Cafea, cacao, ceai și ciocolată
Interne Kennung: 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15840000 Kakao; Schokolade und Süßwaren
Los: LOT-0015
Titel: Băuturi
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Produse de post
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Paste, orez, făină și uleiuri
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Ouă
Interne Kennung: 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142500 Eier