600482-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reinigungsdienste – Acord-cadru prestare servicii de curățenie pentru sediile Camerelor de Conturi județene din structura Curții de Conturi a României
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru prestare servicii de curățenie pentru sediile Camerelor de Conturi județene din structura Curții de Conturi a României
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru îl constituie achiziționarea de servicii de curățenie pentru sediile Camerelor de Conturi județene din structura Curții de Conturi a României, necesare desfășurării în condiții optime a activității instituției. Suprafață minimă: 22.100 mp Suprafață maximă: 25.000 mp Procedura de achiziție publică se va finaliza prin încheierea unui acord-cadru de prestări servicii valabil pe o perioadă de 24 luni de la data intrării în vigoare, cu operatorii economici clasati pe primele trei locuri in clasamanetul intermediar intocmit dupa aplicarea criteriului de atribuire. Prestatorul va asigura servicii de curatenie conform caietului de sarcini. Pentru îndeplinirea acordului-cadru și a contractelor subsecvente acestuia, prestatorul are obligația să îndeplinească toate operațiunile auxiliare adecvate, chiar dacă acestea nu sunt menționate expres în caietul de sarcini de către autoritatea contractantă, dar care sunt în mod logic necesare îndeplinirii activităților prevăzute în caietul de sarcini, cum ar fi (enumerarea este exemplificativă, nicidecum limitativă): descuiere/încuiere birouri, scoatere/punere saci menajeri în coșurile de gunoi, transport pubele gunoi de la locul de depozitare a acestora la poartă/punctul de predare către operatorul care colectează deșeurile, etc. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 15 zile. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Se vor respecta prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare și ale art. 27 din Anexa la H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Interne Kennung: 4265922/20.01.30/7/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru îl constituie achiziționarea de servicii de curățenie pentru sediile Camerelor de Conturi judetene din structura Curții de Conturi a României, necesare desfășurării în condiții optime a activității instituției. Suprafață minimă: 22.100 mp Suprafață maximă: 25.000 mp Cantitatile si conditiile exacte se regasesc detaliat in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1