600492-2026 - Ergebnis
Rumänien – Tonerpatronen – Acord-cadru furnizare cartuse de toner
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru furnizare cartuse de toner
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru îl constituie furnizarea de cartușe de toner necesare funcționării echipamentelor aflate în dotarea Curții de Conturi a României (imprimante, fotocopiatoare, echipamente multifuncționale), precum și a desfășurării în condiții optime a activităților personalului din cadrul instituției. Achiziția va fi derulată integral prin mijloace electronice, într-o singură etapă. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 15 zile. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Se vor respecta prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare și ale art. 27 din Anexa la H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Interne Kennung: 4265922/20.01.01/1/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30125100 Tonerpatronen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru îl constituie furnizarea de cartușe de toner necesare funcționării echipamentelor aflate în dotarea Curții de Conturi a României (imprimante, fotocopiatoare, echipamente multifuncționale), precum și a desfășurării în condiții optime a activităților personalului din cadrul instituției. Specificațiile tehnice solicitate de autoritatea contractantă se regăsesc în caietul de sarcini. Procedura de achiziție publică se va finaliza prin încheierea unui acord-cadru de achiziție publică cu operatorii economici ale căror oferte declarate admisibile s-au clasat pe primele trei locuri în clasamentul intermediar, întocmit după aplicarea criteriului de atribuire. Acordul-cadru va avea durata de 24 (douazecisipatru) luni, începând de la data semnării acestuia de către ultima parte contractantă. Autoritatea contractantă estimează atribuirea a minim 2 (doua) contracte subsecvente, în funcție de necesitățile autorității contractante. Durata contractelor subsecvente va fi de minimum 1 (una) lună, maximum 12 (douăsprezece) luni. Atribuirea contractelor subsecvente se va face fara reluarea competitiei, în funcţie de necesităţile autorității contractante și de fondurile bugetare ce vor fi alocate cu această destinaţie.
Interne Kennung: 1