2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZZP.261.15.2026. Zakup dwóch serwerów wraz ze wsparciem
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup dwóch serwerów wraz ze wsparciem. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: Digitalizacja i udostępnianie cyfrowych zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz Związku Kompozytorów Polskich w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia stanowi jedno spójne rozwiązanie informatyczne, obejmujące dostawę dwóch identycznych serwerów, licencji, montaż, konfigurację klastra wysokiej dostępności, wdrożenie oraz wsparcie. Podział zamówienia mógłby spowodować trudności w koordynacji prac, ryzyko braku kompatybilności poszczególnych elementów oraz rozproszenie odpowiedzialności za prawidłowe działanie całego środowiska. Brak podziału jest uzasadniony względami technicznymi i organizacyjnymi oraz nie ma na celu ograniczenia konkurencji. 1. Ilekroć w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia wskazano znaki towarowe, nazwy własne lub pochodzenie (w szczególności: Windows Server 2025), Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne na podstawie art. 99 ust. 5 ustawy PZP, pod warunkiem łącznego spełnienia kryteriów opisanych w pkt XIII załącznika nr 1 (OPZ) 2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w opisywanym przez Zamawiającego przedmiocie zamówienia obowiązany jest wykazać w treści składanej przez siebie oferty, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania 3. W przypadku zaoferowania dostawy produktu równoważnego należy do oferty dołączyć - Wykaz parametrów oferowanego systemu operacyjnego - stanowiący Załącznik nr 1B.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, wyznacza termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, tj. 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający uzasadnia skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu na dostawę macierzy dyskowej szczególną sytuacją rynkową dotyczącą komponentów pamięci masowych. Obecnie obserwowany jest dynamiczny i trudny do przewidzenia wzrost cen elementów pamięciowych, w tym w szczególności dysków wykorzystywanych w macierzach dyskowych. Zmiany cen następują w bardzo krótkich odstępach czasu, niekiedy z dnia na dzień, co wynika z niestabilnej sytuacji na rynku globalnym, ograniczonej dostępności komponentów oraz rosnącego popytu. Wydłużenie terminu składania ofert mogłoby skutkować istotnym zwiększeniem kosztów realizacji zamówienia, a tym samym prowadzić do niegospodarnego wydatkowania środków publicznych. Skrócenie terminu postępowania ma na celu umożliwienie sprawnego przeprowadzenia procedury oraz zawarcia umowy w możliwie najkrótszym czasie, co pozwoli na ograniczenie ryzyka dalszego wzrostu cen. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, gdyż przedmiot zamówienia jest standardowy, powszechnie dostępny na rynku, a potencjalni wykonawcy posiadają odpowiednie doświadczenie i możliwości przygotowania ofert w skróconym terminie. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione i konieczne dla zabezpieczenia interesu publicznego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup dwóch serwerów wraz ze wsparciem. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: Digitalizacja i udostępnianie cyfrowych zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz Związku Kompozytorów Polskich w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia stanowi jedno spójne rozwiązanie informatyczne, obejmujące dostawę dwóch identycznych serwerów, licencji, montaż, konfigurację klastra wysokiej dostępności, wdrożenie oraz wsparcie. Podział zamówienia mógłby spowodować trudności w koordynacji prac, ryzyko braku kompatybilności poszczególnych elementów oraz rozproszenie odpowiedzialności za prawidłowe działanie całego środowiska. Brak podziału jest uzasadniony względami technicznymi i organizacyjnymi oraz nie ma na celu ograniczenia konkurencji.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje wznowień i opcji.