2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ozimek”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług odbioru niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów zebranych w sposób selektywny od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz domków letniskowych i nieruchomości przeznaczonych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku, na których powstają odpady komunalne na terenie gminy Ozimek, obejmującej miasto Ozimek i 13 sołectw oraz ich transport i zagospodarowanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: 1) świadczenie usług odbioru niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów zebranych w sposób selektywny od właścicieli nieruchomości zamieszkałych (ok 3200 domów i 75 altan) oraz domków letniskowych i nieruchomości przeznaczonych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe (ok 100), wykorzystywanych jedynie przez część roku, na których powstają odpady komunalne na terenie gminy Ozimek, obejmującej miasto Ozimek i 13 sołectw oraz ich transport i zagospodarowanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa; 2) zorganizowanie raz w roku zbiórki mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 3) uczestniczenia w akacjach edukacyjnych Zamawiającego 4) prowadzenie dokumentacji związanej z realizacją zamówienia. 3. Usługa odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych winna być realizowana przez Wykonawcę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności z: 1) ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktami wykonawczymi, 2) ustawą o odpadach oraz aktami wykonawczymi, 3) ustawą Prawo ochrony środowiska oraz aktami wykonawczymi, 4) ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz aktami wykonawczymi, 5) ustawą o bateriach i akumulatorach oraz aktami wykonawczymi, 6) ustawą o ochronie danych osobowych, 7) rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, 8) uchwałą Sejmiku Województwa Opolskiego Nr XXVII/307/2017 z dnia 28 marca 2017 roku w sprawie wykonania „Planu gospodarki odpadami dla województwa opolskiego na lata 2016-2022 z uwzględnieniem lat 2023-2028” oraz jej zmianami, 9) obowiązującą uchwałą Rady Miejskiej w Ozimku w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku terenie Gminy Ozimek, 10) obowiązującą uchwałą Rady Miejskiej w Ozimku w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług na terenie Gminy Ozimek w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi o sposobu świadczenia usług przez punkty selektywnego zbierania odpadów.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, projekt umowy wraz z załącznikami stanowią załączniki do SWZ. 4. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia warunków dotyczących zatrudniania osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia określonych szczegółowo w umowie i szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o którym mowa w punkcie 2. 5. Zamawiający nie określa kluczowych części zamówienia, które mają być wykonane przez Wykonawcę. 6. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Decyzję czy zaoferowany materiał, urządzenie lub wyrób jest zgodny z wymaganiami SWZ lub równoważny z materiałem, urządzeniem lub wyrobem wskazanym w SWZ podejmą przedstawiciele Zamawiającego po przedłożeniu przez Wykonawcę informacji o materiale, urządzeniu lub wyrobie wraz z odpowiednimi katalogami, certyfikatami i próbkami, o ile takie są wymagane w SWZ. 7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
Interne Kennung: ZZP.271.1.2025.AK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 18930000 Säcke und Beutel
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511300 Müllsammlung, 18930000 Säcke und Beutel