2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Szkotowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Szkotowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik 2 do SWZ – Minimalne parametry techniczne oraz projektowane postanowienia umowy - Zał. nr 3 do SWZ. 3. Zamawiający zastosuje procedurę odwróconą - zgodnie z art. 139 ustawy Pzp. 4. Rozwiązania równoważne.We wszystkich przypadkach wskazanych w całej SWZ i załącznikach do SWZ, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano pochodzenie, nazwy materiałów, urządzeń, programowanie, systemy lub ich pochodzenie, dopuszcza się stosowanie materiałów, urządzeń,oprogramowanie, systemów - rozwiązania równoważne, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały, urządzenia lub oprogramowanie, systemy, użyte w przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji lub ich pochodzenie, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych przy uwzględnieniu prawidłowej współpracy z pozostałymi materiałami, urządzeniami, programami, systemami. Pojęcie równoważności znajduje również zastosowanie w przypadku, gdy Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, czy do konkretnych certyfikatów. Przedstawienie certyfikatów równoważnych wymaga udowodnienia w ofercie spełniania wymogów wskazanych norm przez rozwiązania równoważne. Użyte w dokumentacji nazwy, które wskazują lub mogłyby kojarzyć się z producentem lub firmą, nie mają na celu preferowanie rozwiązań danego producenta lecz wskazanie na rozwiązanie, które powinno posiadać cechy techniczne, technologiczne nie gorsze od podanych w załączniku nr 2 do SWZ - Parametry techniczne.
Interne Kennung: RGT.ZP.271.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42415320 Ausrüstung für Rettungsfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Dostawa średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Szkotowie”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Szkotowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik 2 do SWZ – Minimalne parametry techniczne oraz projektowane postanowienia umowy - Zał. nr 3 do SWZ. 3. Zamawiający zastosuje procedurę odwróconą - zgodnie z art. 139 ustawy Pzp. 4. Rozwiązania równoważne. We wszystkich przypadkach wskazanych w całej SWZ i załącznikach do SWZ, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano pochodzenie, nazwy materiałów, urządzeń, programowanie, systemy lub ich pochodzenie, dopuszcza się stosowanie materiałów, urządzeń, oprogramowanie, systemów - rozwiązania równoważne, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały, urządzenia lub oprogramowanie, systemy, użyte w przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji lub ich pochodzenie, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych przy uwzględnieniu prawidłowej współpracy z pozostałymi materiałami, urządzeniami, programami, systemami. Pojęcie równoważności znajduje również zastosowanie w przypadku, gdy Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, czy do konkretnych certyfikatów. Przedstawienie certyfikatów równoważnych wymaga udowodnienia w ofercie spełniania wymogów wskazanych norm przez rozwiązania równoważne. Użyte w dokumentacji nazwy, które wskazują lub mogłyby kojarzyć się z producentem lub firmą, nie mają na celu preferowanie rozwiązań danego producenta lecz wskazanie na rozwiązanie, które powinno posiadać cechy techniczne, technologiczne nie gorsze od podanych w załączniku nr 2 do SWZ - Parametry techniczne.