600775-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten für Sportanlagen – BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WRAZ Z PODZIEMNYM MIEJSCEM UKRYCIA „U2” PRZYSTOSOWANYM DO PEŁNIENIA ZAMIENNIE FUNKCJI GARAZU PODZIEMNNEGO W ZAWIERCIU
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WRAZ Z PODZIEMNYM MIEJSCEM UKRYCIA „U2” PRZYSTOSOWANYM DO PEŁNIENIA ZAMIENNIE FUNKCJI GARAZU PODZIEMNNEGO W ZAWIERCIU
BeschreibungPrzedmiot zamówienia jest zaprojektowanie (wykonanie prac projektowych) dla etapu I, etapu II i etapu III oraz wykonanie (realizacja robót budowlanych) jedynie dla etapu I dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: „BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WRAZ Z PODZIEMNYM MIEJSCEM UKRYCIA „U2” PRZYSTOSOWANYM DO PEŁNIENIA ZAMIENNIE FUNKCJI GARAZU PODZIEMNNEGO W ZAWIERCIU”.
Interne KennungZP.271.44.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. KLAUZULA ZATRUDNIENIA, 2.1.Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - prace techniczno – organizacyjne na etapie projektowania (nie dotyczy projektantów); - wykonywanie prac fizycznych przy realizacji robót budowlanych, operatorzy sprzętu i prace fizyczne instalacyjno-montażowe objęte zakresem (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). 2.2. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 3.1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym, a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną tj. poprzez Platformę przetargową pod adresem: https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html (zwaną dalej zamiennie Platformą), w wierszu oznaczonym tytułem oraz znakiem niniejszego postępowania. 3.2. Wykonawca zamierzający złożyć ofertę zobowiązany jest zaakceptować regulamin korzystania z Platformy przetargowej dostępny pod adresem: https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/regulamin.html 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 5. Ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, w ogólnie dostępnych formatach danych opisanych w załączniku nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. 6. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 7. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny brutto oferty (z podatkiem VAT). 8. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 9. Specyfikacja warunków zamówienia wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 10. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 oraz 5.1.6 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ. 11. Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy Pzp wskazuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostały mu przyznane.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212200 Bauarbeiten für Sportanlagen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia jest zaprojektowanie (wykonanie prac projektowych) dla etapu I, etapu II i etapu III oraz wykonanie (realizacja robót budowlanych) jedynie dla etapu I dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: „BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WRAZ Z PODZIEMNYM MIEJSCEM UKRYCIA „U2” PRZYSTOSOWANYM DO PEŁNIENIA ZAMIENNIE FUNKCJI GARAZU PODZIEMNNEGO W ZAWIERCIU”. 2. Zadanie składa się z III etapów realizacyjnych: 2.1. I etap realizacji: Realizacja budynku hali widowiskowo-sportowej z miejscem ukrycia „U2” w oparciu o dostarczoną koncepcję, przebudową zjazdu z drogi publicznej, wyburzeniem istniejącego budynku, wykonaniem drogi dojazdowej, wykonaniem czterech sektorów miejsc postojowych, chodników, ścieżek rowerowo-rolkowych, placów wielofunkcyjnych z pochylniami dla osób niepełnosprawnych i schodami terenowymi, wiat służących do czasowego gromadzenia odpadów stałych z możliwością ich segregacji, dwóch zjazdów do części podziemnej obiektu, stanowisk dla autokarów, przystanku autobusowego, wiat rowerowych i pełną infrastrukturą techniczną oraz przyłącza poszczególnych sieci oraz górki saneczkowo-narciarskiej. 2.2. II etap realizacji: Wykonanie dwóch sektorów parkingów wraz z drogą dojazdową od strony północnej obiektu 2.3. III etap realizacji: Wykonanie drogi dojazdowej od strony wschodniej terenu objętego opracowaniem wraz z miejscami postojowymi, zespołu kortów tenisowych i dojazdu do rezerwy terenu pod przyszły komercyjny obiekt budowlany. 3. Szczegółowe warunki realizacji Umowy i jej zakres przedmiotowy, w tym zakres prac projektowych oraz robót budowlanych określają PFU wraz z załącznikami - Załącznik Nr 1 do SWZ oraz Projekt umowy - Załącznik Nr 2 do SWZ. Uwaga: Jeżeli w treści PFU wraz z załącznikami znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści niniejszej SWZ oraz Projektowanych postanowieniach umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71220000 Architekturentwurf, 71223000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei raumbildenden Ausbauten, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71420000 Landschaftsgestaltung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45223200 Bauliche Anlagen, 45223210 Bauarbeiten für Stahlkonstruktionen, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45232200 Arbeiten in Verbindung mit Starkstromleitungen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45312311 Installation von Blitzableitern, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45316200 Installation von Signalanlagen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45330000 Installateurarbeiten, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45400000 Baufertigstellung, 45223300 Bau von Parkplätzen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen