600796-2026 - Ergebnis
Rumänien – Elektrizität – Contract de furnizare Energie electrica de tensiune joasa si medie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract de furnizare Energie electrica de tensiune joasa si medie
Beschreibung: Energia electrică este necesară pentru substațiile de redresare din care este alimentată rețeaua de tracțiune urbană pentru tramvaie și troleibuze, posturilor de transformare din care sunt alimentate atelierele de reparații și birourile societății, serviciile interne ale substațiilor de redresare, stațiile de încărcare autobuze electrice, panourile de informare călători, cabinele și sistemele automate de vânzare titluri de călătorie. Termenul in care Autoritatea Contractanta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări din perioada de depunere a ofertelor este in a 14-a zi înainte de data limită de depunere, cu condiția ca Operatorii Economici sa adreseze clarificările în termenul stabilit la ''Secțiunea I Autoritatea contractanta'' sub-secțiunea "I.3) Comunicare", respectiv 18 zile înainte de data limita de depunere.
Interne Kennung: 4/10890801/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Având în vedere că transportul public cu tramvaie, troleibuze și activitățile conexe (hale reparații, ateliere, birouri și cabine pentru eliberare titluri de călătorie) pentru tot transportul inclusiv cel de autobuze, nu poate funcționa fără energie electrică Serviciul Tehnic a întocmit RN 10726/07.07.2026 și Caiet de sarcini cu nr. 10727/07.07.2026 pentru achiziția de energie electrică necesară pentru 12 (douăsprezece) luni, începând cu 01.09.2026 ora 00:00 până la 31.08.2027 ora 24:00 estimat la o cantitate de 9.500 MWh, cu posibilitatea prelungirii prin Act adițional, pe o perioadă de maxim 4 luni - conform legislației în vigoare. Valoarea totală estimată a contractului: pentru 9.500 MWh de energie electrică este de 8.543.500,00 lei cu tarife ANRE și acciză incluse, fără TVA, respectiv 10.337.635,00 lei cu tarife ANRE și acciză incluse, cu TVA. - Furnizare energie electrică la medie tensiune = 9.250 MWh - Furnizare energie electrică la joasă tensiune = 250 MWh În valoarea totală estimată a contractului a fost luat în calcul consumul estimat astfel: - până la 31.12.2026 - 3032 MWh ( 2950 MWh MT x 893,00 lei + 82 MWh JT x 1.133,00 lei ) =2.727.256,00 lei - diferența estimată de 6468 MWh, respectiv 6300 MWh MT x 893 lei + 168 MWh JT x 1.133,00 lei = 5.816.244 lei până la 31.08.2027, respectiv 31.12.2027 pentru situația în care contractul de furnizare va fi prelungit cu maximum 4 luni, conform legii, pentru anul 2027.
Interne Kennung: 1