600798-2026 - Ergebnis
Rumänien – Diverse Nahrungsmittel – Furnizare ALIMENTE pentru hrănirea persoanelor private de libertate din Penitenciarul Bistriţa: Semicarcasǎ de porc degresatǎ, Cȃrnaţi Trandafir, Carne de pasǎre, Slǎninǎ afumatǎ, Subproduse de porc, Ouǎ de gǎinǎ
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare ALIMENTE pentru hrănirea persoanelor private de libertate din Penitenciarul Bistriţa: Semicarcasǎ de porc degresatǎ, Cȃrnaţi Trandafir, Carne de pasǎre, Slǎninǎ afumatǎ, Subproduse de porc, Ouǎ de gǎinǎ
Beschreibung: Încheiere de acorduri cadru pentru o perioadă de 12 luni privind achizitia de produse alimentare necesare hranirii persoanelor private de libertate, respectiv Semicarcasǎ de porc degresatǎ, Cȃrnaţi Trandafir, Carne de pasǎre, Slǎninǎ afumatǎ, Subproduse de porc, Ouǎ de gǎinǎ. Autoritatea contractanta previzioneaza achizitionarea produselor in cantitati minime si maxime, acestea urmand atribuirea contractelor subsecvente acordului-cadru in functie de necesitati si de fondurile bugetare alocate. Durata acordurilor-cadru va fi de 12 luni. Cantitatile minime si maxime estimate se regasesc in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime prevazute in acordul cadru sunt estimative. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor este de 15 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informaţiilor suplimentare în a 10-a zi înainte de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 24920/17.02.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: SEMICARCASǍ DE PORC DEGRESATǍ
Beschreibung: SEMICARCASĂ DE PORC DEGRESATĂ: - cantitatea minimă 11.000 kg - cantitatea maximă 16.000 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 01.06.2026 – 31.08.2026 Semicarcasă porc degresată 2.800 kg – 4.000 kg 01.09.2026 – 31.12.2026 Semicarcasă porc degresată 3.800 kg – 5.400 kg 01.01.2027 – 31.03.2027 Semicarcasă porc degresată 2.800 kg – 4.000 kg 01.04.2027 – 31.05.2027 Semicarcasă porc degresată 1.600 kg – 2.600 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: -cantitate minimă / contract subsecvent = 1.600 kg Semicarcasă porc degresată -cantitatea maximă / contract subsecvent = 5.400 kg Semicarcasă porc degresată. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 29.056,00 lei.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0002
Titel: CȂRNAŢI TRANDAFIR
Beschreibung: CÂRNAŢI TRANDAFIR: - cantitatea minimă 6.500 kg - cantitatea maximă 9.200 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 01.06.2026 – 31.08.2026 Cârnaţi Trandafir 1.600 kg – 2.300 kg 01.09.2026 – 31.12.2026 Cârnaţi Trandafir 2.100 kg – 3.000 kg 01.01.2027 – 31.03.2027 Cârnaţi Trandafir 1.600 kg – 2.300 kg 01.04.2027 – 31.05.2027 Cârnaţi Trandafir 1.200 kg - 1.600 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 1.200 kg Cârnaţi Trandafir - cantitatea maximă / contract subsecvent = 3.000 kg Cârnaţi Trandafir. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 17.508,00 lei.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15131400 Schweinefleischerzeugnisse
Los: LOT-0003
Titel: CARNE PASǍRE
Beschreibung: CARNE DE PASĂRE: - cantitatea minimă 1.250 kg - cantitatea maximă 1.800 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 01.06.2026 – 31.08.2026 Carne de pasăre 300 kg - 450 kg 01.09.2026 – 31.12.2026 Carne de pasăre 450 kg - 600 kg 01.01.2027 – 31.03.2027 Carne de pasăre 300 kg - 450 kg 01.04.2027 – 31.05.2027 Carne de pasăre 200 kg - 300 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 200 kg Carne de pasăre - cantitatea maximă / contract subsecvent = 600 kg Carne de pasăre. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 2.824,00 lei.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Los: LOT-0004
Titel: SLǍNINǍ AFUMATǍ
Beschreibung: SLĂNINĂ AFUMATĂ: - cantitatea minimă 3.700 kg - cantitatea maximă 5.200 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 01.06.2026 – 31.08.2026 Slănină afumată 900 kg – 1.300 kg 01.09.2026 – 31.12.2026 Slănină afumată 1.300 kg – 1.800 kg 01.01.2027 – 31.03.2027 Slănină afumată 900 kg – 1.300 kg 01.04.2027 – 31.05.2027 Slănină afumată 600 kg - 800 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 600 kg Slănină afumată - cantitatea maximă / contract subsecvent = 1.800 kg Slănină afumată. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 11.316,00 lei.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15131220 Speck
Los: LOT-0005
Titel: SUBPRODUSE DE PORC
Beschreibung: SUBPRODUSE DE PORC: - cantitatea minimă 3.200 kg - cantitatea maximă 4.500 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 01.06.2026 – 31.08.2026 Subproduse de porc 800 kg – 1.100 kg 01.09.2026 – 31.12.2026 Subproduse de porc 1.000 kg – 1.500 kg 01.01.2027 – 31.03.2027 Subproduse de porc 800 kg – 1.100 kg 01.04.2027 – 31.05.2027 Subproduse de porc 600 kg - 800 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 600 kg Subproduse de porc - cantitatea maximă / contract subsecvent = 1.500 kg Subproduse de porc. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 5.484,00 lei.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: OUǍ DE GǍINǍ
Beschreibung: OUĂ DE GĂINĂ PENTRU CONSUM: - cantitatea minimă 97.000 bucăţi - cantitatea maximă 136.000 bucăţi Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 12 luni, respectiv 01.06.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia contracte subsecvente trimestriale sau lunare, însă numărul minim de contracte subsecvente ce vor fi atribuite pe parcursul anului calendaristic 2026 şi 2027 este de 4 contracte subsecvente. Numărul maxim de contracte subsecvente va fi stabilit în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie, cu aproximaţie 12 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 01.06.2026 – 31.08.2026 Ouă de găină 24.000 bucăţi – 34.000 bucăţi 01.09.2026 – 31.12.2026 Ouă de găină 33.000 bucăţi – 45.000 bucăţi 01.01.2027 – 31.03.2027 Ouă de găină 24.000 bucăţi – 34.000 bucăţi 01.04.2027 – 31.05.2027 Ouă de găină 16.000 bucăţi – 23.000 bucăţi Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 16.000 bucăţi Ouă de găină - cantitatea maximă / contract subsecvent = 45.000 bucăţi Ouă de găină. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 17.280,00 lei.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier