600830-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – Świadczenie kompleksowej usługi pralniczej wraz z wdrożeniem systemu identyfikacji RFID-HF oraz dzierżawą bielizny ogólnoszpitalnej- znak sprawy Z/91/PN/26
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie kompleksowej usługi pralniczej wraz z wdrożeniem systemu identyfikacji RFID-HF oraz dzierżawą bielizny ogólnoszpitalnej- znak sprawy Z/91/PN/26
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowych usług wraz z wdrożeniem przez Wykonawcę systemu identyfikacji RFID-HF zgodnie z Formularzem Cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ i Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do SWZ. 2. Usługa będzie świadczona przez Wykonawcę w odniesieniu do: 1) asortymentu pralniczego stanowiącego własność Zamawiającego, określonego w Załączniku nr 2 do SWZ – Formularz cenowy – Tabela 1, 2) asortymentu pralniczego dzierżawionego przez Zamawiającego od Wykonawcy w ramach prawa opcji, na zasadach określonych w Załączniku nr 4 do SWZ i Załączniku nr 2 do SWZ – Formularz cenowy –Tabela 2. 3. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ adresu pralni Wykonawcy oraz adresu pralni zapasowej, w której świadczone będą usługi pralnicze. 4. Zamawiający określił w Załączniku nr 2 do SWZ i Załączniku nr 6 do SWZ wymagania jakościowe odnoszące się co najmniej do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przewiduje możliwość zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p. Zamawiający przy zastosowaniu wymienionej procedury najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Interne KennungZ/91/PN/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98311000 Abholdienst für Wäsche, 98315000 Bügeln, 98312000 Textilreinigung, 98393000 Dienstleistungen in der Maßschneiderei
5. Los
LosLOT-0001
TitelŚwiadczenie kompleksowej usługi pralniczej wraz z wdrożeniem systemu identyfikacji RFID-HF oraz dzierżawą bielizny ogólnoszpitalnej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowych usług wraz z wdrożeniem przez Wykonawcę systemu identyfikacji RFID-HF zgodnie z Formularzem Cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ i Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do SWZ. 2. Usługa będzie świadczona przez Wykonawcę w odniesieniu do: 1) asortymentu pralniczego stanowiącego własność Zamawiającego, określonego w Załączniku nr 2 do SWZ – Formularz cenowy – Tabela 1, 2) asortymentu pralniczego dzierżawionego przez Zamawiającego od Wykonawcy w ramach prawa opcji, na zasadach określonych w Załączniku nr 4 do SWZ i Załączniku nr 2 do SWZ – Formularz cenowy –Tabela 2. 3. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ adresu pralni Wykonawcy oraz adresu pralni zapasowej, w której świadczone będą usługi pralnicze. 4. Zamawiający określił w Załączniku nr 2 do SWZ i Załączniku nr 6 do SWZ wymagania jakościowe odnoszące się co najmniej do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zamówienia w zakresie usługi pralniczej wraz z wdrożeniem systemu identyfikacji RFID-HF. W pozostałym zakresie Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy – art. 462 ust. 1 ustawy p.z.p. W przypadku gdy Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy winien wskazać części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom (art. 462 ust 2 ustawy p.z.p.) oraz nazwy ewentualnych podwykonawców (o ile są znani). Wymagane informacje o podwykonawcach (o ile dotyczy) Wykonawca przedstawia w Formularzu ofertowym. W przypadku, gdy Wykonawca nie wskaże części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom Zamawiający uzna, że całość zamówienia Wykonawca wykona samodzielnie. Zamawiający nie będzie badał, czy zachodzą wobec podwykonawcy/podwykonawców podstawy wykluczenia określone w Rozdziale VI SWZ. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.
Interne KennungZadanie nr 1/1
Optionen
Beschreibung der Optionen§ 2 ZAŁĄCZNIKA NR 4 DO SWZ - OPCJA 1. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej jako: „prawo opcji”) polegającego na: 1) Opcja nr I – dzierżawie asortymentu stanowiącego własność Wykonawcy w rodzaju wskazanym w Załączniku nr 1 do Umowy – Formularzu Cenowym – Tabela 2 oraz zleceniu świadczenia usług pralniczych asortymentu pralniczego dzierżawionego od Wykonawcy, w miejsce asortymentu stanowiącego własność Zamawiającego określonego w Załączniku nr 1 do Umowy – Formularzu Cenowym – Tabela 1, 2) Opcja nr II - zwiększeniu ilości usług pralniczych (sztuk/kg asortymentu pralniczego) w stosunku do ilości wskazanych w Załączniku nr 1 do Umowy – Formularzu Cenowym – Tabela 1 i tym samym zwiększeniu maksymalnej wartości Umowy przewidzianej dla zakresu podstawowego maksymalnie o 50%. 2. Możliwość skorzystania z opcji jest jedynie prawem Zamawiającego i nie stanowi dla Zamawiającego wiążącego zobowiązania. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji ani do wykorzystania go w pełnym zakresie. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub niewykorzystania go w pełnym zakresie. 3. Prawo opcji może być realizowane przez Zamawiającego częściowo, sukcesywnie oraz wielokrotnie zgodnie z bieżącymi potrzebami Zamawiającego, aż do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 4. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany Umowy i nie wymaga sporządzenia aneksu do Umowy. 5. W zakresie opcji nr I: 1) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji zgodnie z zapotrzebowaniem, w szczególności w sytuacji, gdy asortyment pralniczy stanowiący własność Zamawiającego ulegnie zniszczeniu, uszkodzeniu, zużyciu lub wystąpią inne okoliczności uniemożliwiające jego dalsze użytkowanie, 2) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w dowolnym momencie obowiązywania Umowy, poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w formie pisemnej na adres Wykonawcy wskazany w komparycji niniejszej Umowy, w formie elektronicznej w rozumieniu art. 781 Kodeksu cywilnego lub w formie dokumentowej za pośrednictwem poczty elektronicznej na następujący adres e-mail Wykonawcy: ………………………..……………... 3) w oświadczeniu, o którym mowa powyżej Zamawiający wskaże każdorazowo rodzaj i ilość asortymentu, który zamierza dzierżawić w ramach prawa opcji, a Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć do Zamawiającego wskazany przez Zamawiającego asortyment, 4) oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji będzie składane przez upoważnionego pracownika Zamawiającego.lub osobę przez niego wyznaczoną z co najmniej 30 - dniowym wyprzedzeniem przed planowanym terminem rozpoczęcia korzystania z dzierżawionego asortymentu, z zastrzeżeniem przypadków uzasadnionych nagłą potrzebą Zamawiającego, w których termin dostawy może zostać uzgodniony indywidualnie z Wykonawcą, 5) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji wynagrodzenie Wykonawcy za usługi pralnicze dotyczące asortymentu pralniczego dzierżawionego od Wykonawcy zostanie ustalone na podstawie cen jednostkowych określonych w Tabeli 2 Formularza Cenowego stanowiącego Załącznik nr 1 do Umowy, które pozostają niezmienne przez cały okres obowiązywania Umowy, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w Umowie, 6) asortyment zostanie wydzierżawiony Zamawiającemu z uwzględnieniem warunków określonych w § 4 oraz w Załączniku nr 2 – Opisie Przedmiotu Zamówienia. 6. W zakresie opcji nr II: 1) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji zgodnie z zapotrzebowaniem, w szczególności w przypadku zwiększenia liczby hospitalizacji zwiększenia liczby pacjentów, uruchomienia nowych komórek organizacyjnych, wystąpienia sytuacji kryzysowych lub innych okoliczności powodujących wzrost zapotrzebowania na usługi pralnicze, 2) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w dowolnym momencie obowiązywania Umowy, jednak nie później niż na 3 dni przed upływem okresu jej obowiązywania, poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w formie pisemnej na adres Wykonawcy wskazany w komparycji niniejszej Umowy, w formie elektronicznej w rozumieniu art. 781 Kodeksu cywilnego lub w formie dokumentowej za pośrednictwem poczty elektronicznej na następujący adres e-mail Wykonawcy określając zakres zwiększenia zamówienia. Niezłożenie oświadczenia w powyższym terminie będzie oznaczało, że Zamawiający rezygnuje ze skorzystania z prawa opcji, 3) Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji zostanie złożone przez osobę uprawnioną do reprezentacji Zamawiającego lub upoważnionego pracownika Zamawiającego, 4) usługi realizowane w ramach prawa opcji będą rozliczane według cen jednostkowych określonych w Formularzu Cenowym stanowiącym Załącznik nr 1 do Umowy – Tabela 1, które pozostają niezmienne przez cały okres obowiązywania Umowy, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w Umowie,
600830-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: Z/91/PN/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98310000 Washing and dry-cleaning services
Additional classification (cpv): 98311000 Laundry-collection services, 98315000 Pressing services, 98312000 Textile-cleaning services, 98393000 Tailoring services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Zadanie nr 1/1
Options: