See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU MEDICAMENTE
Beschreibung: DGASPC Timis intentioneaza incheierea unui ACORD - CADRU avand ca obiect furnizare MEDICAMENTE COD CPV 33690000-3, procedura pe loturi: LOT 1 MEDICAMENTE PENTRU TRACTUL DIGESTIV SI METABOLISM COD CPV 33610000-9; LOT 2 ANTIINFECTIOASE GENERALE PENTRU UZ SISTEMIC, VACCINURI, ANTINEOPLAZICE SI IMUNOMODULATOARE, COD CPV 33650000-1; LOT 3 MEDICAMENTE PENTRU SISTEMUL RESPIRATOR, COD CPV 33670000-7; LOT 4 MEDICAMENTE PENTRU SISTEMUL NERVOS SI ORGANELE SENZORIALE, COD CPV 33660000-4; LOT 5 MEDICAMENTE PENTRU SANGE, PENTRU ORGANELE HEMATOPOETICE SI PENTRU SISTEMUL CARDIOVASCULAR, COD CPV 33620000-2; LOT 6 MEDICAMENTE UTILIZATE IN DERMATOLOGIE SI PENTRU SISTEMUL MUSCULO-SCHELETIC, COD CPV 33630000-5; LOT 7 MEDICAMENTE PENTRU SISTEMUL GENITO-URINAR SI HORMONI, COD CPV 33640000-8 Procedura se va finaliza prin incheierea unui acord cadru, pentru fiecare lot in parte, pentru o perioada de 24 luni, in conformitate cu documentatia de atribuire. Acordul-cadru se va incheia cu MAXIMUM 2 (doi) operatori economici, in masura in care exista un numar suficient de operatori economici care au prezentat oferte admisibile. În situația în care ofertele admisibile sunt în număr mai mic decât numărul maxim de 2 (doi) operatori economici prevăzuți în documentația de atribuire, acordul cadru se va încheia cu ofertantul/ofertantii a caror oferte vor fi declarate câștigătoare, in urma evaluarii. Frecventa si valoarea contractelor care urmeaza sa fie atribuite: contractele subsecvente se vor incheia la 4 luni, in functie de necesitatile si fondurile disponibile ale autoritatii contractante. Valoarea estimata maxima a acordului cadru este de 3.738.921,15 lei fără TVA Valoarea estimata maxima acord – cadru lot 1 este de 846.850,11 lei fara TVA Valoarea estimata maxima acord – cadru lot 2 este de 1.689,10 lei fara TVA Valoarea estimata maxima acord – cadru lot 3 este de 242.493,72 lei fara TVA Valoarea estimata maxima acord – cadru lot 4 este de 2.133.568,40 lei fara TVA Valoarea estimata maxima acord – cadru lot 5 este de 132.234,74 lei fara TVA Valoarea estimata maxima acord – cadru lot 6 este de 310.561,46 lei fara TVA Valoarea estimata maxima acord – cadru lot 7 este de 71.523,62 lei fara TVA Valorile estimate maxime pentru contractele subsecvente: Valoarea estimata maxima contract subsecvent lot 1 – 141.141,69 lei fara TVA Valoarea estimata maxima contract subsecvent lot 2 – 281,52 lei fara TVA Valoarea estimata maxima contract subsecvent lot 3 – 40.415,62 lei fara TVA Valoarea estimata maxima contract subsecvent lot 4 – 355.594,73 lei fara TVA Valoarea estimata maxima contract subsecvent lot 5 – 22.039,12 lei fara TVA Valoarea estimata maxima contract subsecvent lot 6 – 51.760,24 lei fara TVA Valoarea estimata maxima contract subsecvent lot 7 – 11.920,60 lei fara TVA Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru si cele care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, aferente fiecarui lot, se regasesc in Anexa nr.1 la Caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente se va realiza fara reluarea competitiei intre operatorii economici semnatari ai acordului-cadru, cu respectarea conditiilor tehnice si financiare prevazute in acordul-cadru. Semnarea contractelor subsecvente este conditionată de existența resurselor financiare alocate cu această destinație. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari sau informatii suplimentare inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18.
Interne Kennung: 17090636/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 – MEDICAMENTE PENTRU TRACTUL DIGESTIV SI METABOLISM
Beschreibung: Acord cadru de furnizare MEDICAMENTE, LOT 1 – MEDICAMENTE PENTRU TRACTUL DIGESTIV SI METABOLISM cod CPV 33610000-9
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 – ANTIINFECTIOASE GENERALE PENTRU UZ SISTEMIC, VACCINURI, ANTINEOPLAZICE SI IMUNOMODULATOARE
Beschreibung: Acord cadru de furnizare MEDICAMENTE, LOT 2 – ANTIINFECTIOASE GENERALE PENTRU UZ SISTEMIC, VACCINURI, ANTINEOPLAZICE SI IMUNOMODULATOARE cod CPV 33650000-1
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33650000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung, Impfstoffe, Antineoplastika und Immunmodulatoren
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 – MEDICAMENTE PENTRU SISTEMUL RESPIRATOR
Beschreibung: Acord cadru furnizare MEDICAMENTE, LOT 3 – MEDICAMENTE PENTRU SISTEMUL RESPIRATOR, COD CPV 33670000-7
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 – MEDICAMENTE PENTRU SISTEMUL NERVOS SI ORGANELE SENZORIALE
Beschreibung: Acord cadru furnizare MEDICAMENTE, LOT 4 – MEDICAMENTE PENTRU SISTEMUL NERVOS SI ORGANELE SENZORIALE, COD CPV 33660000-4
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33660000 Arzneimittel für Nervensystem und Sinnesorgane
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 – MEDICAMENTE PENTRU SANGE, PENTRU ORGANELE HEMATOPOETICE SI PENTRU SISTEMUL CARDIOVASCULAR
Beschreibung: Acord cadru furnizare MEDICAMENTE, LOT 5 – MEDICAMENTE PENTRU SANGE, PENTRU ORGANELE HEMATOPOETICE SI PENTRU SISTEMUL CARDIOVASCULAR, COD CPV 33620000-2
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33620000 Arzneimittel für Blut, Blut bildende Organe und das kardiovaskuläre System
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 – MEDICAMENTE UTILIZATE IN DERMATOLOGIE SI PENTRU SISTEMUL MUSCULO-SCHELETIC
Beschreibung: LOT 6 – MEDICAMENTE UTILIZATE IN DERMATOLOGIE SI PENTRU SISTEMUL MUSCULO-SCHELETIC, COD CPV 33630000-5
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33630000 Dermatika sowie Arzneimittel für das Muskel- und Skelettsystem
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 – MEDICAMENTE PENTRU SISTEMUL GENITO-URINAR SI HORMONI
Beschreibung: Acord cadru furnizare MEDICAMENTE, LOT 7 – MEDICAMENTE PENTRU SISTEMUL GENITO-URINAR SI HORMONI, COD CPV 33640000-8
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33640000 Arzneimittel für das Urogenitalsystem sowie Hormone