See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy energii elektrycznej na potrzeby Portu Gdynia w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest sukcesywna dostawa energii elektrycznej na potrzeby Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. potwierdzona gwarancjami pochodzenia OZE. 2) Gwarancje pochodzenia przy złożonym Zamówieniu będą się odnosiły do: a) 100% energii zakupionej na potrzeby własne; b) 40% energii zakupionej na potrzeby dalszej odsprzedaży. 3) Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć energię elektryczną na potrzeby własne, z której 100% pochodzi z odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz dostarczyć energię elektryczną na potrzeby dalszej odsprzedaży, z której 40% pochodzi z odnawialnych źródeł energii (OZE) zgodnie z definicją zawartą w ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (t.j. Dz. U. z 2024 poz. 1361 ze zm.). Pochodzenie energii z OZE musi być potwierdzone ważnymi gwarancjami pochodzenia wydanymi przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Gwarancje pochodzenia powinny być przekazane Zamawiającemu w terminie określonym w Umowie, nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zakończenia każdego półrocza obowiązywania Umowy. Ilość gwarancji pochodzenia za każde półrocze musi być odniesione do faktycznie zakupionej energii w danym półroczu. 4) Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej w łącznej szacunkowej (prognozowanej) ilości: 17 519 MWh. 5) Realizacja dostaw energii elektrycznej odbywać się będzie: a) dla punktów poboru określonych w załączniku nr 4 do SWZ, b) na potrzeby własne i do odsprzedaży, z prognozowaną ilością zakupu energii elektrycznej określoną w załączniku nr 3 do SWZ, c) sukcesywnie w zależności od potrzeb Zamawiającego, d) z parametrami technicznymi zgodnymi z zapisami PE oraz rozporządzeń wykonawczych tej ustawy. 6) Podział ilości energii elektrycznej w celu wystawienia faktury za energię na potrzeby własne i do dalszej odsprzedaży, będzie odbywał się na podstawie oświadczenia, przekazanego Wykonawcy przez Zamawiającego za dany okres rozliczeniowy. 7) W ramach zawartej umowy sprzedaży energii Wykonawca jest odpowiedzialny za bilansowanie handlowe energii elektrycznej. 8) Zamawiający nie jest nabywcą końcowym w myśl ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 126 ze zm.). Wykonawca zobowiązany jest do sprzedaży na potrzeby Zamawiającego energii elektrycznej nie obciążonej podatkiem akcyzowym. 9) Określona w pkt 4) ilość energii elektrycznej jest ilością szacunkową (prognozowaną), a prognozowane zużycie energii elektrycznej określone w załączniku nr 3 do SWZ stanowi element służący wyborowi najkorzystniejszej oferty i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanych ilościach. Wykonawcy nie będzie przysługiwało prawo do jakichkolwiek roszczeń z tytułu niepobrania przez Zamawiającego prognozowanej ilości energii lub pobrania ilości większej niż prognozowana. 10) Złożenie oferty przez Wykonawcę niezgodnej z powyższymi warunkami będzie skutkować odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Ustawy.
Vorherige Bekanntmachung: 466740-2025
Interne Kennung: MZ/227/SWZ-26/SW/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001