601013-2026 - Wettbewerb
Polen – Haustierzuchten – Utrzymanie i zapewnienie opieki weterynaryjnej bezdomnym zwierzętom odłowionym z terenu Miasta Zduńska Wola w latach 2027 r. i 2028 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie i zapewnienie opieki weterynaryjnej bezdomnym zwierzętom odłowionym z terenu Miasta Zduńska Wola w latach 2027 r. i 2028 r.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest utrzymanie i zapewnienie opieki weterynaryjnej bezdomnym zwierzętom odłowionym z terenu Miasta Zduńska Wola w latach 2027 r. i 2028 1) zapewnienia pomieszczeń do przetrzymywania bezdomnych zwierząt w odpowiednich warunkach: a) z zabezpieczeniem przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych tj. deszcz, śnieg, słońce, wiatr; b) z odpowiednim oświetleniem; c) oddzielenie zwierząt agresywnych od zwierząt nie przejawiających takiej cechy; d) w jednym pomieszczeniu mogą zostać umieszczone maksymalnie dwa osobniki przeciwnej płci w przypadku dużych zwierząt, a do czterech w przypadku małych; e) w pomieszczeniu powinny znajdować się murowane budy oraz wybieg dla zwierząt; 2) zapewnienia, aby zwierzęta z terenu Miasta Zduńska Wola były umieszczane w boksach ze zwierzętami o podobnych cechach charakteru, co pozwoli wyeliminować pogryzienia; 3) zapewnienia wyżywienia bezdomnych zwierząt w sposób polegający na dostarczeniu im codziennej porcji wody pitnej i żywności przeznaczonej dla zwierząt, która będzie odpowiadać zapotrzebowaniu żywieniowemu dla danego zwierzęcia, zgodnie z obowiązującymi w tej materii zasadami; 4) zapewnienia opieki lekarza weterynarii bezdomnym zwierzętom w sposób polegający na podejmowaniu w każdym czasie wszelkich niezbędnych czynności w celu zabezpieczenia ich przed zagrożeniem dla ich życia i zdrowia, pielęgnacyjnych oraz zabiegów medycznych, w tym kastracji, sterylizacji i usypianiu ślepych miotów, dokonywanych przez lekarza weterynarii; 5) prowadzenia ewidencji bezdomnych zwierząt (księga pobytu) zawierająca: a) opis jego wyglądu (np.; rasa, płeć, wielkość, umaszczenie), b) datę jego przyjęcia, c) historię jego pobytu (np.; zabiegi, szczepienia, miejsca adopcji, padnięcia itp.); 6) prowadzenia dokumentacji fotograficznej bezdomnych zwierząt i przekazywania jej na każde żądanie pracownika upoważnionego przez Zamawiającego; 7) prowadzenia rejestru z numerami boksów i numerami chipów zwierząt znajdujących się w środku w celu zapewnienia możliwości szybkiej identyfikacji; 8) zapewnienia w przypadkach określonych przez Zamawiającego opieki weterynaryjnej w zakres której wchodzi: a) przeprowadzenie 15 dniowej kwarantanny danego zwierzęcia; b) podanie środków farmaceutycznych w celu usunięcia pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych; c) podanie środków farmaceutycznych w postaci szczepionek profilaktycznych zgodnie ze wskazaniami lekarza weterynarii dla danego zwierzęcia; d) szczepienie przeciwko wściekliźnie – niezwłocznie po odbyciu kwarantanny; e) trwałe oznakowanie, poprzez wszczepienie elektronicznego mikroprocesora pod skórę zwierzęcia przez lekarza weterynarii niezwłocznie po przyjęciu do hotelu/schroniska; f) kastracja osobnika dorosłego, jeżeli nie ma przeciwwskazań lekarza weterynarii; 9) poszukiwania i pozyskiwania osób chętnych do zaopiekowania się bezdomnymi zwierzętami (należy oceniać predyspozycje osób chętnych do adopcji, udzielić osobom adoptującym informacje o danym zwierzęciu, zasadach opieki, jego potrzebach, nawykach i zwyczajach); 10) niezwłocznego informowania pracownika upoważnionego przez Zamawiającego w godzinach pracy Biura Infrastruktury Technicznej o zrealizowaniu usługi polegającej na zabraniu bezdomnego zwierzęcia z terenu Miasta do hotelu/schroniska w terminie nie później niż następnym dniu roboczym; 11) zapewnienie opieki lekarza weterynarii zwierzęciu w sposób polegający na podejmowaniu w każdym czasie wszelkich niezbędnych czynności w celu przeciwdziałania zagrożeniu dla jego życia, zdrowia i zastosowaniu leczenia w celu powrotu do jak najpełniejszego zdrowia i odzyskania jak najpełniejszej sprawności; 12) odławiania bezdomnych zwierząt na żądanie osoby upoważnionej przez Zamawiającego niezwłocznie, nie później niż do dwóch godzin od przekazania drogą telefoniczną z terenu Miasta Zduńska Wola, oraz zapewnienia im transportu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności do posługiwania się urządzeniami i środkami nie stwarzającymi zagrożenia dla życia, zdrowia, nie zadającymi cierpienia odławianym zwierzętom. Przez odłowienie zwierzęcia rozumieć należy odłowienie jednej sztuki zwierzęcia, z zastrzeżeniem, że suka lub kotka ze ślepym miotem traktowane są jako jedna sztuka. Zamawiający nie będzie pokrywał kosztów Wykonawcy, związanych z przyjazdem na wezwanie, w przypadku niezlokalizowania i nie odłowienia zwierzęcia; 13) oswajania, dbania o wygląd zwierzęcia w tym o pielęgnację sierści i przygotowywania zwierząt odłowionych z terenu Miasta Zduńska Wola, do adopcji, w tym do prowadzenia akcji adopcyjnych, poprzez media społecznościowe; 14) przekazywania Zamawiającemu sprawozdania z zadań wykonanych w minionym miesiącu (ilość zwierząt odłowionych z terenu Miasta Zduńska Wola ze wskazaniem osób zgłaszających, ulicy i daty ich odłowienia); 15) systematycznego umieszczania zdjęcia odłowionego zwierzęcia na prowadzonych przez siebie stronach internetowych i portalach społecznościowych ze wskazaniem daty i miejsca odłowienia; 16) zapewnienia dostępności usługi dla osób zainteresowanych adopcją zwierząt ze schroniska lub odbiorem zagubionego zwierzęcia przez właściciela obligatoryjnie: - od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00, - w soboty w godzinach 9:00-12:00, W przypadku złożenia oświadczenia w ofercie: - od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00, - w soboty w godzinach 9:00-15:00,
Interne KennungIT.271.17.2026.MP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUzasadnienie procedury przyspieszonej: Art. 138 ust. 4 Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85210000 Haustierzuchten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85200000 Dienstleistungen des Veterinärwesens, 98380000 Hundezwinger
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungNazwa usługi Przewidywana wielkość zamówienia (ilość danej usługi w okresie obowiązywania umowy) 1 Utrzymanie jednego psa na dobę 31 025 2 Utrzymanie jednego kota na dobę 9 125 3 Zabezpieczenie zwierzęcia 80 4 Przyjęcie do schroniska 80 5 Adopcja psa/kota 60 6 Oznaczenie chipem zwierzęcia 80 7 Kastracja psa/suki 15 8 Kastracja kocura/kotki 15 9 Odpchlenie zwierzęcia (dwa razy w roku) 110 10 Odrobaczenie zwierzęcia (dwa razy w roku) 110 11 Szczepienie (przeciw wściekliźnie) 85 12 Szczepienia (choroby zakaźne) 85
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje zwiększenie zakresu zamówienia: Nazwa usługi Przewidywana wielkość zamówienia in plus (ilość danej usługi w okresie obowiązywania umowy) 1 Utrzymanie jednego psa na dobę 18 250 2 Utrzymanie jednego kota na dobę 10 950 3 Zabezpieczenie zwierzęcia 50 4 Przyjęcie do schroniska 50 5 Oznaczenie chipem zwierzęcia 50 6 Adopcja psa/kota 30 7 Kastracja psa/suki 10 8 Kastracja kocura/kotki 10 9 Odpchlenie (dwa razy w roku) 70 10 Odrobaczenie (dwa razy w roku) 70 11 Szczepienie (przeciw wściekliźnie) 50 12 Szczepienia (choroby zakaźne) 50 Nazwa usługi Przewidywalna wielkość zamówienia opcji in minus (ilość danej usługi w okresie obowiązywania umowy) 1 Utrzymanie jednego psa na dobę 3 650 2 Utrzymanie jednego kota na dobę 1 825 3 Zabezpieczenie zwierzęcia 30 4 Przyjęcie do schroniska 30 5 Oznaczenie chipem zwierzęcia 30 6 Adopcja psa/kota 15 7 Kastracja psa/suki 5 8 Kastracja kocura/kotki 5 9 Odpchlenie (dwa razy w roku) 40 10 Odrobaczenie (dwa razy w roku) 40 11 Szczepienie (przeciw wściekliźnie) 30 12 Szczepienia (choroby zakaźne) 40