2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej (wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego na etapie realizacji zadania) oraz wykonanie robót budowlanych, w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu pn.: Budowa w Zielonej Górze przy ul. Wyspiańskiego nowego budynku na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej (wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego na etapie realizacji zadania) oraz wykonanie robót budowlanych, w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu pn.: Budowa w Zielonej Górze przy ul. Wyspiańskiego nowego budynku na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze”. Zamiarem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży, (zwanego dalej Zamawiającym), jest budowa nowej siedziby Szpitala zlokalizowanej w Zielonej Górze. W ramach nowego obiektu powstanie kompleksowy ośrodek leczenia psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży, wraz z zapleczem szkolnym, administracyjnym, oddziałem dziennym i oddziałami pobytu stałego. Zakres prac należy dostosować do wymagań Zamawiającego przedstawionych w Programie Funkcjonalno- Użytkowym. Program określa wymagania i oczekiwania Zamawiającego stawiane przedmiotowej inwestycji. Program dokładnie precyzuje zakres, jakość oraz wymogi urządzeń, jakie należy dostarczyć i zamontować w ramach realizacji Inwestycji. Wykonawca w ramach realizacji projektu powinien uszczegóławiać i rozbudowywać, określony w postaci Programu, układ funkcjonalny w sposób zgodny z w/w przepisami i warunkami określonymi dla przewidzianych do zainstalowania poszczególnych urządzeń. Działanie Wykonawcy oraz wyniki jego pracy muszą być zgodne z obowiązującym porządkiem prawnym. Program Funkcjonalno- Użytkowy służy do oszacowania planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych oraz przygotowania oferty, szczególnie w zakresie obliczenia ceny ofertowej. W ramach planowanego przedsięwzięcia należy wykonać następujące czynności: 1. Prace przedprojektowe, w tym m.in.: - wykonanie mapy do celów projektowych, - wykonanie dokumentacji badań podłoża gruntowego, opinii geotechnicznej i projektu geotechnicznego - wykonanie i uzyskanie decyzji o zatwierdzeniu projektu robót geologicznych dla ustalenia warunków geologiczno - inżynierskich - dokonanie zgłoszenia robót geologicznych - wykonanie robót geologicznych - wykonanie i uzyskanie decyzji o zatwierdzeniu dokumentacji geologiczno – inżynierskiej - oraz inne potrzebne do wykonania planowanego przedsięwzięcia badania lub pomiary; - wykonanie operatu dendrologicznego wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii w zakresie wycinki drzew - zgłoszenie wodnoprawne odwodnienia wykopów (jeśli wymagane) 2. Wykonanie projektu budowlanego wraz z niezbędnymi uzgodnieniami w postaci: - projektu zagospodarowania terenu, - projektu architektoniczno – budowlanego, - załączników do projektu budowlanego, - projektu technicznego 3. Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – w gestii Wykonawcy; 4. Zgłoszenie zamiaru wykonywania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę jak np. sieci oraz inne potrzebne do wykonania planowanego przedsięwzięcia 5. Wykonanie projektów wykonawczych w zakresie niezbędnym dla realizacji inwestycji; 6. Uzyskanie decyzji zezwalającej na wycinkę drzew i krzewów (opłaty administracyjne i wynikające z decyzji zezwalającej na wycinkę drzew leżą po stronie Zamawiającego) 7. wykonanie projektu nasadzeń kompensacyjnych wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii i uzgodnień (przy założeniu możliwości wykonania nasadzeń na terenie działek ewidencyjnych nr 50/10, 50/11, 50/12, 50/13, 50/20, 50/22, 50/23, 50/24, obręb 16, Zielona Góra, (wykonanie nasadzeń kompensacyjnych leży po stronie Zamawiającego) 8. Wykonanie całości inwestycji zgodnie z pozwoleniem na budowę i opracowanymi projektami; 9. Dostawa i montaż wyposażenia montowanego na stałe; 10. Uzyskanie wszystkich koniecznych do użytkowania obiektu uzgodnień, odbiorów i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie;
Interne Kennung: ZP.382.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 71220000 Architekturentwurf, 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen