601095-2026 - Ergebnis
Finnland – Straßentransport/-beförderung – JÄLKI-ILMOITUS: Suorahankinta Lapuan kaupungin koulukuljetuksissa ajalle 01.08.2026- 31.07.2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS: Suorahankinta Lapuan kaupungin koulukuljetuksissa ajalle 01.08.2026- 31.07.2027
Beschreibung: Kyseessä on ollut suorahankinta, joka käynnistettiin neuvottelumenettelyllä ilman edeltävää tarjouskilpailukutsua. Neuvottelut käytiin nykyisen hankinnan sopimuskauden sopimustoimittajien kanssa yhden (1) vuoden mittaisesta sopimuskaudesta, ajalle 01.08.2026- 31.07.2027, nykyisen hankinnan ehtojen mukaisesti. Tarkemmat tiedot menettelystä on ilmoitettu suorahankintaa koskevassa ilmoituksessa (Vapaaehtoista ennakkoavoimuutta (ex ante) koskeva ilmoitus (TED eF25); "Suorahankinta Lapuan kaupungin koulukuljetuksissa ajalle 01.08.2026- 31.07.2027"; Ilmoituksen Hilma-numero 2026-044609, Ilmoituksen TED-numero 252174-2026").
Interne Kennung: 30082026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kyseessä on ollut suorahankinta, joka käynnistettiin neuvottelumenettelyllä ilman edeltävää tarjouskilpailukutsua. Neuvottelut käytiin nykyisen hankinnan sopimuskauden sopimustoimittajien kanssa yhden (1) vuoden mittaisesta sopimuskaudesta, ajalle 01.08.2026- 31.07.2027, nykyisen hankinnan ehtojen mukaisesti. Tarkemmat tiedot menettelystä on ilmoitettu suorahankintaa koskevassa ilmoituksessa (Vapaaehtoista ennakkoavoimuutta (ex ante) koskeva ilmoitus (TED eF25); "Suorahankinta Lapuan kaupungin koulukuljetuksissa ajalle 01.08.2026- 31.07.2027"; Ilmoituksen Hilma-numero 2026-044609, Ilmoituksen TED-numero 252174-2026").
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße), 60120000 Taxiverkehr, 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-044609-LOT-0001