601114-2026 - Wettbewerb
Polen – Berufsausbildung – Kompleksowa realizacja dwudniowych szkoleń wyjazdowych dla kadry placówek prowadzących kształcenie zawodowe w ramach projektu Śląskie. Zawodowcy 2, w podziale na III części
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa realizacja dwudniowych szkoleń wyjazdowych dla kadry placówek prowadzących kształcenie zawodowe w ramach projektu Śląskie. Zawodowcy 2, w podziale na III części
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja dwudniowych szkoleń wyjazdowych dla kadry placówek prowadzących kształcenie zawodowe w ramach projektu Śląskie. Zawodowcy 2, w podziale na III części: Część I – Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego w edukacji; Część II – Szkolenia z zakresu wsparcia psychologiczno‑pedagogicznego w środowisku szkolnym; Część III – Szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji społecznych oraz zawodowych uczniów i uczennic.
Interne KennungBZ-ZP.272.6.5.2026.MBU
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje zastosowanie uproszczenia procedury zgodnie z art. 360 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2026 r. poz. 793) zwaną dalej ustawą Pzp. 2. Ofertę należy sporządzić dokładnie według załączonego do Specyfikacji Warunków Zamówienia (w skrócie: SWZ) formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ lub na nim. Formularz ofertowy nie podlega uzupełnieniu po upływie terminu składania ofert. 3. Oferta oraz wszystkie wymagane dokumenty składane przez Wykonawcę w toku postępowania winny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy wynikającą z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy lub prawidłowo sporządzonego pełnomocnictwa. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcja, spółki cywilne) – winni oni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 5. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w języku polskim, zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. Nie dopuszcza się składania oferty w innym języku. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski. 6. Wraz z ofertą należy złożyć: a) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania, spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, które stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w pkt 2.1.6 oraz pkt 5.1.9 niniejszego ogłoszenia, b) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, c) pełnomocnictwa - jeśli dotyczy, d) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp ­- jeśli dotyczy, e) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp - jeśli dotyczy. 7. Przedmiot zamówienia wpisuje się w kryterium dostępu do wszystkich użytkowników, w tym osób niepełnosprawnych. 8. Ilekroć w OPZ wskazano wymagania odnoszące się do norm, klas lub standardów, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, przez które rozumie rozwiązania zapewniające co najmniej taki sam poziom jakości, funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz oddziaływania na środowisko, jak wskazane w opisie. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, zobowiązany jest wykazać, że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 9. Strona internetowa prowadzonego postępowania oraz na której będą zamieszczane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia-na-uslugi-spoleczne-i-inne-szczegolne-uslugi-powyzej-kwot-unijnych/?p=2026%5EPrzetarg+nieograniczony%5Eaktualne
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80330000 Ausbildung im Bereich Sicherheit, 80570000 Ausbildung in der Persönlichkeitsentwicklung, 80510000 Spezialausbildung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I – Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego w edukacji
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia wpisuje się w kryterium dostępu do wszystkich użytkowników, w tym osób niepełnosprawnych. 2. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi – Załącznik nr 3 do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy – dotyczy wszystkich części. 3. Projektowane postanowienia umowy (w skrócie: PPU) w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się w – Załączniku nr 2 do SWZ – dotyczy wszystkich części. 4. Ilekroć w OPZ wskazano wymagania odnoszące się do norm, klas lub standardów, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, przez które rozumie rozwiązania zapewniające co najmniej taki sam poziom jakości, funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz oddziaływania na środowisko, jak wskazane w opisie. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, zobowiązany jest wykazać, że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 5. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList 6. Przedmiotowe zamówienie w odniesieniu do wszystkich części jest realizowane ramach projektu pn. „FESL.06.00- Fundusze Europejskie dla Edukacji, Działania: FESL.06.04Strategiczne projekty dla obszaru edukacji”, współfinansowanego Unię Europejską – ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS+).
Interne KennungBZ-ZP.272.6.5.2026.MBU - część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80330000 Ausbildung im Bereich Sicherheit
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji
LosLOT-0002
TitelCzęść II – Szkolenia z zakresu wsparcia psychologiczno‑pedagogicznego w środowisku szkolnym
Interne KennungBZ-ZP.272.6.5.2026.MBU - część II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80570000 Ausbildung in der Persönlichkeitsentwicklung
LosLOT-0003
TitelCzęść III – Szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji społecznych oraz zawodowych uczniów i uczennic
Interne KennungBZ-ZP.272.6.5.2026.MBU - część III
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80510000 Spezialausbildung