2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na terenie gminy Alwernia.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na terenie Gminy Alwernia - z podziałem na 3 części. 2. Część 1 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Alwernia” 1)Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach ze szczególnym naciskiem na efekty selektywnej zbiórki odpadów. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11a do SWZ 3.Część 2 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Alwerni”. 1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. I. Krasickiego 16 w miejscowości Alwernia do instalacji wskazanych przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy oraz wyposażenie punktu PSZOK. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie miejscem odbioru i czasowego magazynowania odpadów selektywnie zebranych, zawartych we frakcji odpadów komunalnych, dostarczanych przez właścicieli nieruchomości objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi (nieruchomości zamieszkane). 2) Odpady odebrane w PSZOK będą przekazywane do podmiotów uprawnionych do ich odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. 3) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia i oznakowania odpowiednich pojemników na odpady odbierane w punkcie PSZOK. Pojemniki będą stanowiły własność Wykonawcy. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11b do SWZ 4.Część 3 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z pojemników KP-7 ustawionych na terenie sołectw i miasta Alwernia” 1)Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 03- Inne odpady nieulegające biodegradacji, z kontenerów ustawionych na terenie sołectw Gminy i miasta Alwernia oraz dostarczenie kontenerów KP-7. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11c do SWZ 5. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, określonymi przez zamawiającego w Rozdziale 7 pkt. 5 SWZ.
Interne Kennung: RIZP. 271.2.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Alwernia”
Beschreibung: 2. Część 1 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Alwernia” 1) Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 174 ze zm.) ze szczególnym naciskiem na efekty selektywnej zbiórki odpadów. 2) W zakres zamówienia wchodzi również: a) dostarczenie pojemników i worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Wykonawca w cenie oferty zobowiązany jest uwzględnić koszt wyposażenia nieruchomości w zabudowie wielolokalowej w kontenery do segregacji odpadów komunalnych, a nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej w worki do segregacji odpadów komunalnych oraz w pojemniki; b) porządkowanie terenu zanieczyszczonego odpadami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków i pojazdów w przypadku jego zanieczyszczenia podczas odbioru odpadów; c) zbieranie odpadów leżących obok zapełnionych pojemników, kontenerów w zabudowie wielolokalowej oraz doprowadzanie do porządku terenów przyległych, zanieczyszczonych na skutek przepełnienia pojemników służących do gromadzenia odpadów. 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11a do SWZ
Interne Kennung: RIZP. 271.2.5.2026 część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Alwerni”
Beschreibung: 3. Część 2 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Alwerni”. 1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. I. Krasickiego 16 w miejscowości Alwernia do instalacji wskazanych przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy oraz wyposażenie punktu PSZOK. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie miejscem odbioru i czasowego magazynowania odpadów selektywnie zebranych, zawartych we frakcji odpadów komunalnych, dostarczanych przez właścicieli nieruchomości objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi (nieruchomości zamieszkane). 2) Odpady odebrane w PSZOK będą przekazywane do podmiotów uprawnionych do ich odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. 3) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia i oznakowania odpowiednich pojemników na odpady odbierane w punkcie PSZOK. Pojemniki będą stanowiły własność Wykonawcy. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11b do SWZ
Interne Kennung: RIZP. 271.2.5.2026 część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z pojemników KP-7 ustawionych na terenie sołectw i miasta Alwernia”
Beschreibung: Część 3 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z pojemników KP-7 ustawionych na terenie sołectw i miasta Alwernia” 1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 03- Inne odpady nieulegające biodegradacji, z kontenerów ustawionych na terenie sołectw Gminy i miasta Alwernia oraz dostarczenie kontenerów KP-7. Odpady odebrane ze sołectw oraz miasta Alwernia będą przekazywane do podmiotów uprawnionych do ich odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalnoprawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11c do SWZ
Interne Kennung: RIZP. 271.2.5.2026 część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden