2. Verfahren
Verfahren
Titel: LKP Ramavtal Styrprojektör (NY 2026-06-15)
Beschreibung: Beställaren har ett återkommande behov av styrprojektering, primärt i samband med projektering av nya parkeringshus/mobilitetshus. Beställaren avser därför upphandla ett ramavtal med två Konsulter för sådana tjänster.
Interne Kennung: 26/7
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 26/7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000