601175-2026 - Wettbewerb
Polen – Teile für Eisenbahn- oder Straßenbahnlokomotiven oder rollendes Material; Ausrüstung für die Eisenbahnverkehrssteuerung – Dostawa części i podzespołów tramwajowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa części i podzespołów tramwajowych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części i podzespołów tramwajowych, określonych w Załączniku nr 3 do SWZ oraz Załączniku nr 5 i 6 do SWZ, z podziałem na: 1) Grupa I – STYK UZIEMIAJĄCY SOLARIS TRAMINO S105p 2) Grupa II – PRZEGUB KRZYŻAKOWY SOLARIS TRAMINO S105p, 3) Grupa III – FARTUCHY, KLAPY SIEMENS COMBINO , 4) Grupa IV – FILTRY TRAMWAJOWE SIEMENS NGT6D R1.1 , 5) Grupa V – STREFA UPRZYWILEJOWANA SIEMENS NGT6D R1.1. 2. Wymagania techniczne przedmiotu zamówienia określone zostały w Załączniku nr 5 do SWZ. 3. Na podstawie Załącznika nr 3 do SWZ (Formularz Cenowy) oraz Załącznika nr 5 do SWZ (Opis przedmiotu-wymagania techniczne przedmiotu zamówienia) – zostaną przygotowane załączniki do umowy. 4. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 6 do SWZ stanowiące Projektowane Postanowienia Umowy. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne kompleksowe grupy. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania wyrobów równoważnych tj. części zamiennych, którymi można zastąpić wyroby wymienione w Załączniku nr 3 do SWZ zgodnie z wymaganiami określonymi w rozdz. III ust. 8 - 11 SWZ, z wyjątkiem produktów określonych w Grupie V w pozycjach opisanych w kolumnie 3a) wg. rys. MPK, dla których Zamawiający wymaga ich wykonania zgodnie z dokumentacją techniczną stanowiącą Załącznik nr 5 do SWZ. 7. Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego korzysta z uprawnienia do ograniczenia dostępu do zamówień Wykonawcom z państw trzecich, z którymi Unia Europejska nie jest związana żadną umową międzynarodową gwarantującą na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. Ograniczenie to polega na niedopuszczeniu do udziału w postępowaniu. 8. Zamawiający nie dopuszcza do udziału w postępowaniu Wykonawców (a także Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, z których przynajmniej jeden jest) z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwach innych niż państwo członkowskie Unii Europejskiej, państwo Europejskiego Obszaru Gospodarczego, państwo-strona Porozumienia w spawie zamówień rządowych (GPA) zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu lub państwo-strona umowy zawartej z Unią Europejską regulującej wzajemny dostęp do zamówień publicznych. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości powoływania się przez Wykonawców (a także Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, z których przynajmniej jeden jest) z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwie członkowskim Unii Europejskiej, państwie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, państwie-stronie Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu lub państwie-stronie umowy zawartej z Unią Europejską regulującej wzajemny dostęp do zamówień publicznych, na zdolności techniczne i zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną na zasadach opisanych w art.118 ustawy Pzp, podmiotów z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwach innych niż państwo członkowskie Unii Europejskiej, państwo Europejskiego Obszaru Gospodarczego, państwo-strona Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu lub państwo-strona umowy zawartej z Unią Europejską regulującej wzajemny dostęp do zamówień publicznych. 10. Zamawiający otrzymując ofertę od Wykonawcy spoza UE, dokona weryfikacji, czy oferta jest objęta zawartymi przez UE umowami dotyczącymi udzielania zamówień publicznych w kontekście międzynarodowym, takimi jak GPA lub umowy o wolnym handlu, aby ustalić, czy Wykonawca uzyskał dostęp do tego zamówienia. 11. Na podstawie art.226 ust.1 pkt 5 ustawy Pzp jako niezgodną z warunkami zamówienia, Zamawiający odrzuci ofertę złożoną przez Wykonawcę z państwa trzeciego, które nie zawarło Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) lub dwustronnej umowy o wolnym handlu pomiędzy UE a tym państwem, gwarantującą na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. 12.Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, zgodnie z art.256 ustawy Pzp.
Interne KennungAL.0140.15.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34630000 Teile für Eisenbahn- oder Straßenbahnlokomotiven oder rollendes Material; Ausrüstung für die Eisenbahnverkehrssteuerung
5. Los
LosLOT-0001
TitelGrupa I – STYK UZIEMIAJĄCY SOLARIS TRAMINO S105p
Beschreibung1. Wymagania techniczne przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 5 do SWZ. 2. Na podstawie Załączników do SWZ nr 3 (Formularz Cenowy) oraz nr 5 (Opis przedmiotu­ - wymagania techniczne przedmiotu zamówienia) – zostaną przygotowane załączniki do umowy. 3. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 6 do SWZ stanowiące Projektowane Postanowienia Umowy. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne kompleksowe grupy. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania wyrobów równoważnych zgodnie z wymaganiami określonymi w rozdz. III ust. 8 - 11 SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenW ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia przedmiotu zamówienia przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy od dnia upływu terminu określonego w Rozdziale IV SWZ, zgodnie z § 8 Załącznika nr 6 do SWZ (Ppu) w wysokości do 25% zamówienia podstawowego.
LosLOT-0002
TitelGrupa II – PRZEGUB KRZYŻAKOWY SOLARIS TRAMINO S105p
LosLOT-0003
TitelGrupa III – FARTUCHY, KLAPY SIEMENS COMBINO
LosLOT-0004
TitelGrupa IV – FILTRY TRAMWAJOWE SIEMENS NGT6D R1.1
LosLOT-0005
TitelGrupa V – STREFA UPRZYWILEJOWANA SIEMENS NGT6D R1.1.
Beschreibung1. Wymagania techniczne przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 5 do SWZ. 2. Na podstawie Załączników do SWZ nr 3 (Formularz Cenowy) oraz nr 5 (Opis przedmiotu­ - wymagania techniczne przedmiotu zamówienia) – zostaną przygotowane załączniki do umowy. 3. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 6 do SWZ stanowiące Projektowane Postanowienia Umowy. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne kompleksowe grupy. 5. Zamawiający wymaga wykonania produktów określonych w Grupie V w pozycjach opisanych w kolumnie 3a) wg. rys. MPK zgodnie z dokumentacją techniczną stanowiącą Załącznik nr 5 do SWZ.