601214-2026 - Ergebnis
Rumänien – Verarbeitetes Obst und Gemüse – Acord cadru de furnizare CONSERVE DE LEGUME ȘI FRUCTE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare CONSERVE DE LEGUME ȘI FRUCTE
Beschreibung: Prin obiectul de activitate, Direcția Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița oferă servicii de găzduire și îngrijire pentru copii aflați în dificultate, precum și pentru persoane adulte cu dizabilități sau persoane vârstnice cu sau fără dizabilități. Conservele de legume și fructe sunt necesare în vederea asigurării hranei beneficiarilor măsurilor de protecție specială, găzduiți în unitățile din subordinea D.G.A.S.P.C. Ialomița, făcând parte din meniul beneficiarilor asistați de către D.G.A.S.P.C. Ialomița. Produsele care fac obiectul achiziției, vor fi furnizate fiecărei unități din subordinea D.G.A.S.P.C. Ialomița, conform contractului. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 15 zile. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare / informațiilor suplimentare, în a 10-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform OUG 107/2017.
Interne Kennung: 9670462_2026_PAAPD1610030
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15330000 Verarbeitetes Obst und Gemüse
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Natura si cantitatile produselor se regasesc in caietul de sarcini la sectiunea 3.3.1 Cantitatile celui mai mare contract subsecvent sunt: Denumire produs - U.M. - Cantități cel mai mare contract subsecvent minim / maxim ardei iute în oțet - buc - 112 / 124; ardei kapia copți în oțet - buc - 509 / 566; bulion, 18% - buc - 828 / 920; castraveți în oțet - buc - 729 / 810; compot de piersici - buc - 796 / 884; compot de prune - buc - 666 / 740; compot de caise - buc - 242 / 269; compot de vișine - buc - 346 / 384; compot de ananas - buc - 302 / 336; compot de struguri - buc - 310 / 344; ciuperci tăiate - buc - 618 / 687; ciuperci întregi - buc - 162 / 180; ghiveci în bulion - buc - 356 / 396; dulceață de căpșuni - buc - 107 / 119; gem de cireșe - buc - 227 / 252; gem de prune - buc - 500 / 556; gem de căpșuni - buc - 238 / 264; gem de vișine - buc - 108 / 120; gem de caise - buc - 145 / 161; gem de piersici - buc - 113 / 126; gogoșari în oțet - buc - 585 / 650; pastă de tomate 24% - buc - 1.213 / 1.348; roșii în bulion - buc - 1.422 / 1.580; sfecla roșie în oțet - buc - 389 / 432; suc de roșii - buc - 554 / 616; tocană de legume - buc - 2.480 / 2.756; varza murată în vid - kg - 329 / 365; zacusca de vinete - buc - 2.808 / 3.120; zarzavat de ciorbă - buc - 1.634 / 1.816;
Interne Kennung: 1