2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji paneli fotowoltaicznych w ramach realizacji projektu pn.: „Budowa instalacji paneli fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Aleksandrów Łódzki”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji paneli fotowoltaicznych w ramach realizacji projektu pn.: „Budowa instalacji paneli fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Aleksandrów Łódzki”. 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje wykonanie i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii w następujących lokalizacjach: 1) Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim, plac Kościuszki 2 – instalacja PV w kWp-45, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-60, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-2x20kW(40kW), posadowienie na konstrukcji wsporczej; 2) Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim, plac Kościuszki 4 - instalacja PV w kWp-20, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-40, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-1x20kW(20kW), posadowienie na konstrukcji wsporczej; 3) Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Rudzie Bugaj, Ruda Bugaj 54 - instalacja PV w kWp-49,5, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-100, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-2x25kW(50kW), posadowienie na dachu dwóch budynków; 4) Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Aleksandrowie Łódzkim, al. Wyzwolenia 3 - instalacja PV w kWp-49,5, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-100, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-2x25kW(50kW), posadowienie na dachu budynku; 5) Szkoła Podstawowa im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Rąbieniu, ul. Słowiańska 5 - instalacja PV w kWp-30, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-50, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-1x30kW(30kW), posadowienie na dachu budynku; 6) Miejska Pływalnia Olimpijczyk w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Bankowa 5 - instalacja PV w kWp-97, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-160, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-3x30kW(90kW), posadowienie na dachu budynku; 7) Miejskie Przedszkole nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Łęczycka 4 - instalacja PV w kWp-39, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-60, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-2x20kW(40kW), posadowienie na dachu budynku; 8) Miejskie Przedszkole nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Ściegiennego 5/6 - instalacja PV w kWp-42, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-60, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-2x20kW(40kW), posadowienie na dachu budynku; 9) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Waryńskiego 22/26 - instalacja PV w kWp-118, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-160, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-4x30kW(120kW), posadowienie na dachu budynku. 3. Przedmiot umowy obejmuje w szczególności: 1) wykonanie dokumentacji projektowej, 2) uzyskanie niezbędnych opinii, zgód, ekspertyz, uzgodnień i pozwoleń oraz dokonanie wymaganych przepisami zgłoszeń, 3) dostawę paneli fotowoltaicznych, inwerterów hybrydowych, magazynów energii, liczników energii oraz innych urządzeń i elementów niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy, 4) wykonanie prac budowlanych oraz montażowych, 5) uruchomienie instalacji, 6) zapewnienie dostępu do aplikacji służących do monitorowania pracy instalacji dostępnej na telefon/komputer 7) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie jej obsługi i eksploatacji, 8) zgłoszenie instalacji do lokalnego OSD oraz Państwowej Straży Pożarnej, 9) wykonanie bezpłatnych przeglądów technicznych wybudowanych instalacji fotowoltaicznych w okresie trwania gwarancji, 10) sporządzenie dokumentacji potwierdzającej osiągnięcie wskaźników produktu oraz wskaźników rezultatu. 4. Szczegółowy zakres rzeczowy oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno – Użytkowy dla projektu pn.: „Budowa instalacji paneli fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Aleksandrów Łódzki” wraz z załącznikami (stanowiący załącznik nr 7 do SWZ). 5. Przedmiot umowy jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Działanie FELD.02.06 Odnawialne źródła energii – ZIT Łódzki Obszar Metropolitalny Priorytetu FELD.02 Fundusze europejskie dla zielonego Łódzkiego, Umowa nr FELD.02.06-IZ.00-0011/25-00. W związku z powyższym, realizacja przedmiotu zamówienia ma przynieść założone w umowie o dofinansowanie wskaźniki osiągnięcia celów projektu, a w konsekwencji sumaryczne wskaźniki produktu i wskaźniki rezultatu opisane w pkt II.7 SWZ. 6. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia w sposób zapewniający osiągniecie następujących wskaźników: 1) wskaźników produktu w postaci: a) dodatkowej zdolności wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł OZE, wartość docelowa - 0,4900MW, b) liczby wybudowanych jednostek wytwarzania energii elektrycznej z OZE, wartość docelowa - 9 szt., c) liczby wybudowanych jednostek wytwarzania energii elektrycznej przy wykorzystaniu energii promieniowania słonecznego, wartość docelowa - 9 szt., d) pojemności magazynów energii elektrycznej, wartość docelowa – min. 0,79 MWh, e) liczby powstałych magazynów energii elektrycznej, wartość docelowa - 9 szt., przy czym osiągnięcie wskaźników wskazanych w pkt 1) lit a-e powyżej będzie weryfikowane na podstawie Protokołu odbioru końcowego wykonanych robót. 2) wskaźnika rezultatu w postaci: a) ilości wytworzonej energii elektrycznej ze źródeł OZE, wartość docelowa do osiągnięcia po 12, 24, 36, 48, 60 miesiącach od terminu końcowego odbioru przedmiotu umowy wynosi 440,00 MWh/rok, przy czym osiągnięcie wskazanego w pkt 2) a powyżej będzie weryfikowane na podstawie raportów i wydruków z liczników pomiarów wytworzonej energii elektrycznych przedłożonych przez Wykonawcę po upływie 12, 24, 36, 48, 60 miesięcy od terminu końcowego odbioru przedmiotu umowy. 8.Zamawiający wymaga aby termin gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz użyte /dostarczone materiały/urządzenia, jakiej udziela Wykonawca, wynosił 60 miesięcy, licząc od dnia końcowego odbioru przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: ZP.271.15.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen, Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45262120 Errichtung von Gerüsten, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45400000 Baufertigstellung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik, 31712331 Photovoltaische Zellen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31155000 Wechselrichter
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji paneli fotowoltaicznych w ramach realizacji projektu pn.: „Budowa instalacji paneli fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Aleksandrów Łódzki”. 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje wykonanie i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii w następujących lokalizacjach: 1) Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim, plac Kościuszki 2 – instalacja PV w kWp-45, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-60, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-2x20kW(40kW), posadowienie na konstrukcji wsporczej; 2) Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim, plac Kościuszki 4 - instalacja PV w kWp-20, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-40, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-1x20kW(20kW), posadowienie na konstrukcji wsporczej; 3) Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Rudzie Bugaj, Ruda Bugaj 54 - instalacja PV w kWp-49,5, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-100, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-2x25kW(50kW), posadowienie na dachu dwóch budynków; 4) Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Aleksandrowie Łódzkim, al. Wyzwolenia 3 - instalacja PV w kWp-49,5, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-100, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-2x25kW(50kW), posadowienie na dachu budynku; 5) Szkoła Podstawowa im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Rąbieniu, ul. Słowiańska 5 - instalacja PV w kWp-30, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-50, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-1x30kW(30kW), posadowienie na dachu budynku; 6) Miejska Pływalnia Olimpijczyk w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Bankowa 5 - instalacja PV w kWp-97, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-160, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-3x30kW(90kW), posadowienie na dachu budynku; 7) Miejskie Przedszkole nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Łęczycka 4 - instalacja PV w kWp-39, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-60, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-2x20kW(40kW), posadowienie na dachu budynku; 8) Miejskie Przedszkole nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Ściegiennego 5/6 - instalacja PV w kWp-42, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-60, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-2x20kW(40kW), posadowienie na dachu budynku; 9) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Waryńskiego 22/26 - instalacja PV w kWp-118, min. pojemność magazynu energii (ME) kWh-160, min. moc inwerterów hybrydowych (kW)-4x30kW(120kW), posadowienie na dachu budynku. 3. Przedmiot umowy obejmuje w szczególności: 1) wykonanie dokumentacji projektowej, 2) uzyskanie niezbędnych opinii, zgód, ekspertyz, uzgodnień i pozwoleń oraz dokonanie wymaganych przepisami zgłoszeń, 3) dostawę paneli fotowoltaicznych, inwerterów hybrydowych, magazynów energii, liczników energii oraz innych urządzeń i elementów niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy, 4) wykonanie prac budowlanych oraz montażowych, 5) uruchomienie instalacji, 6) zapewnienie dostępu do aplikacji służących do monitorowania pracy instalacji dostępnej na telefon/komputer 7) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie jej obsługi i eksploatacji, 8) zgłoszenie instalacji do lokalnego OSD oraz Państwowej Straży Pożarnej, 9) wykonanie bezpłatnych przeglądów technicznych wybudowanych instalacji fotowoltaicznych w okresie trwania gwarancji, 10) sporządzenie dokumentacji potwierdzającej osiągnięcie wskaźników produktu oraz wskaźników rezultatu. 4. Szczegółowy zakres rzeczowy oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno – Użytkowy dla projektu pn.: „Budowa instalacji paneli fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Aleksandrów Łódzki” wraz z załącznikami (stanowiący załącznik nr 7 do SWZ). 5. Prace projektowe, budowlane i montażowe muszą być wykonane zgodnie z Programem Funkcjonalno - Użytkowym dla projektu pn.: „Budowa instalacji paneli fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Aleksandrów Łódzki” (Załącznik nr 7 do SWZ), poleceniami Zamawiającego oraz sztuką budowlaną i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, z zachowaniem najwyższej staranności. 6. Przedmiot umowy jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Działanie FELD.02.06 Odnawialne źródła energii – ZIT Łódzki Obszar Metropolitalny Priorytetu FELD.02 Fundusze europejskie dla zielonego Łódzkiego, Umowa nr FELD.02.06-IZ.00-0011/25-00. W związku z powyższym, realizacja przedmiotu zamówienia ma przynieść założone w umowie o dofinansowanie wskaźniki osiągnięcia celów projektu, a w konsekwencji sumaryczne wskaźniki produktu i wskaźniki rezultatu opisane w pkt II.7 SWZ. 7. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia w sposób zapewniający osiągniecie następujących wskaźników: 1) wskaźników produktu w postaci: a) dodatkowej zdolności wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł OZE, wartość docelowa - 0,4900MW, b) liczby wybudowanych jednostek wytwarzania energii elektrycznej z OZE, wartość docelowa - 9 szt., c) liczby wybudowanych jednostek wytwarzania energii elektrycznej przy wykorzystaniu energii promieniowania słonecznego, wartość docelowa - 9 szt., d) pojemności magazynów energii elektrycznej, wartość docelowa – min. 0,79 MWh, e) liczby powstałych magazynów energii elektrycznej, wartość docelowa - 9 szt., przy czym osiągnięcie wskaźników wskazanych w pkt 1) lit a-e powyżej będzie weryfikowane na podstawie Protokołu odbioru końcowego wykonanych robót. 2) wskaźnika rezultatu w postaci: a) ilości wytworzonej energii elektrycznej ze źródeł OZE, wartość docelowa do osiągnięcia po 12, 24, 36, 48, 60 miesiącach od terminu końcowego odbioru przedmiotu umowy wynosi 440,00 MWh/rok.
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45262120 Errichtung von Gerüsten, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45400000 Baufertigstellung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik, 31712331 Photovoltaische Zellen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31155000 Wechselrichter