601239-2026 - Ergebnis
Schweden – Feuerlöschpulver – Brandsäkerhet
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Brandsäkerhet
Beschreibung: Upphandlingen avser brandsäkerhetstjänster för IVO:s verksamhet. Avtalet ska omfatta service och underhåll, leverans och köp av brandskyddsprodukter samt utbildningar och konsultstöd inom brandsäkerhet. Tjänsterna ska kunna utföras vid IVO:s verksamhetsställen på totalt sex (6) orter. Beställningar kommer att ske löpande utifrån IVO:s behov och ingen viss volym garanteras.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24951210 Feuerlöschpulver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24951220 Feuerlöschmittel, 31625100 Brandmeldesysteme, 31625200 Brandmeldeanlagen, 35111300 Feuerlöscher, 39525400 Flammenschutzdecken, 45343100 Brandschutzarbeiten, 75251110 Brandverhütung, 80562000 Ausbildung in erster Hilfe
5. Los
Los: LOT-0001