See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Anskaffelse af satellitbaseret transmissionsløsning
Beschreibung: Anskaffelsen vedrører leje af satellitbaseret transmissionsløsning (kommunikationsudstyr), herunder enheder inkl. satellitadgang, ubegrænset data og døgnsupport, som er egnet til militær anvendelse, for en periode på 6 måneder med en option på leje i yderligere 6 måneder.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32260000 Datenübertragungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten indeholder en option, hvorefter lejeaftalen kan forlænges med 6 måneder.