2. Verfahren
Verfahren
Titel: Održavanje i nadogradnja Upisnika trgovaca voćem i povrćem
Beschreibung: Sustav Upisnik trgovaca voćem i povrćem (dalje u tekstu Sustav) Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva (dalje u tekstu Naručitelj) razvijen je s ciljem usklađivanja nacionalnog zakonodavstva s pravnim okvirom Europske unije koji zahtijeva transparentno, učinkovito i digitalizirano praćenje trgovaca (pravnih i fizičkih osoba), koji obavljaju djelatnost trgovine u sektoru voća i povrća. Ovaj Sustav omogućava nadležnim tijelima, trgovcima i drugim zainteresiranim stranama jednostavniji pristup informacijama o upisanim subjektima, izdanim dokumentima te njihovim statusima usklađenosti s propisima. Kako bi se osigurao neprekidan, pouzdan, ispravan i optimalan rad Sustava potrebno je osigurati održavanje i podršku sustavu. Korištenjem Sustava uočene su potrebe za dodatnim funkcionalnostima i prilagodbama postojećih te je potrebno napraviti doradu Sustava. Detaljniji opis nabave sadržan je u Prilogu I. - Projektni zadatak.
Interne Kennung: 36/2026/VV
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72267000 Software-Wartung und -Reparatur
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Sustav Upisnik trgovaca voćem i povrćem (dalje u tekstu Sustav) Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva (dalje u tekstu Naručitelj) razvijen je s ciljem usklađivanja nacionalnog zakonodavstva s pravnim okvirom Europske unije koji zahtijeva transparentno, učinkovito i digitalizirano praćenje trgovaca (pravnih i fizičkih osoba), koji obavljaju djelatnost trgovine u sektoru voća i povrća. Ovaj Sustav omogućava nadležnim tijelima, trgovcima i drugim zainteresiranim stranama jednostavniji pristup informacijama o upisanim subjektima, izdanim dokumentima te njihovim statusima usklađenosti s propisima. Kako bi se osigurao neprekidan, pouzdan, ispravan i optimalan rad Sustava potrebno je osigurati održavanje i podršku sustavu. Korištenjem Sustava uočene su potrebe za dodatnim funkcionalnostima i prilagodbama postojećih te je potrebno napraviti doradu Sustava. Detaljniji opis nabave opisan je Prilogom I. - Projektni zadatak.