601371-2026 - Wettbewerb
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – „Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo -gaśniczego i lekkiego samochodu rozpoznawczo - ratowniczego dla jednostek OSP z terenu gm. Puchaczów w ramach projektu pn: „Działania na rzecz zapobiegania katastrofom i klęskom żywiołowym w gminach Polski i Ukrainy” z Programu Interreg NEXT Polska - Ukraina 2021-2027”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo -gaśniczego i lekkiego samochodu rozpoznawczo - ratowniczego dla jednostek OSP z terenu gm. Puchaczów w ramach projektu pn: „Działania na rzecz zapobiegania katastrofom i klęskom żywiołowym w gminach Polski i Ukrainy” z Programu Interreg NEXT Polska - Ukraina 2021-2027”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo -gaśniczego i lekkiego samochodu rozpoznawczo - ratowniczego dla jednostek OSP z terenu gm. Puchaczów w ramach projektu pn.: „Działania na rzecz zapobiegania katastrofom i klęskom żywiołowym w gminach Polski i Ukrainy” z Programu Interreg NEXT Polska - Ukraina 2021-2027 w podziale na 2 części: Część nr 1 – Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 Część nr 2 – Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo -ratowniczego z napędem 4x2
Interne KennungZP/6/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: 3. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.4.https://ezamowienia.gov.pl Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 4.1.W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, przeglądarka Chrome 61 lub nowsza. 4.2.Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 4.3.Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 5. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 6. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 z późn. zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). 7. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 8. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ.9.Na potrzeby oceny ofert oferta musi zawierać:1) Formularz ofertowy – do wykorzystania wzór (druk), stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ (przy czym Wykonawca może sporządzić ofertę wg innego wzorca, powinna ona wówczas obejmować dane wymagane dla oferty w SWZ i załącznikach);Uwaga: Wykonawca ma obowiązek wskazać w Formularzu ofertowym dla części nr 1 i nr 2 markę oraz model i wersję (wersję wskazuje się, jeżeli dany model pojazdu oferowany jest w różnych konfiguracjach) oferowanego pojazdu. W przypadku, gdy Wykonawca nie wskaże marki lub modelu lub wersji oferowanego pojazdu Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 223 ustawy Pzp.2) Wypełniony formularz - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 1.1 do SWZ dla części nr 1.Wypełnienie formularza stanowi potwierdzenie zgodności oferowanego pojazdu dla części nr 1 z wymogami Zamawiającego. W przypadku, gdy Wykonawca nie potwierdzi wymaganych parametrów Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 223 ustawy Pzp. Informacja wg wzoru wskazanego w Załączniku Nr 1 do SWZ jako oświadczenie własne Wykonawcy stanowi treść oferty (integralny element oferty) i nie podlega przepisom art. 107 ust. 2 ustawy Pzp – nie jest przedmiotowym środkiem dowodowym.3) Wypełniony formularz - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 1.2 do SWZ dla części nr 2. Wypełnienie formularza stanowi potwierdzenie zgodności oferowanego pojazdu dla części nr 2 z wymogami Zamawiającego. W przypadku, gdy Wykonawca nie potwierdzi wymaganych parametrów Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 223 ustawy Pzp. Informacja wg wzoru wskazanego w Załączniku Nr 1 do SWZ jako oświadczenie własne Wykonawcy stanowi treść oferty (integralny element oferty) i nie podlega przepisom art. 107 ust. 2 ustawy Pzp – nie jest przedmiotowym środkiem dowodowym. 4) Oświadczenie JEDZ, o którym mowa w pkt. 8.1 SWZ; 5) Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 8.2 SWZ; 6) Zobowiązanie lub inne dokumenty, o których mowa w pkt 9.3 SWZ (jeżeli dotyczy). 7) Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.10 SWZ (jeżeli dotyczy), 8) Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby. 9) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (jeżeli dotyczy).10. Numeracja przywołana w pkt 2.1.2) oraz 2.1.4) ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge, 34114110 Rettungswagen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1 – Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4
BeschreibungZakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) dostawę przedmiotu zamówienia, zgodnego z załącznikiem nr 1.1 do SWZ, 2) przekazania sprzętu wolnego od wad, fabrycznie nowego, nieużywanego, sprawnego technicznie, kompletnego i gotowego do pracy bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji po stronie Zamawiającego, w tym wyposażonego we wszystkie płyny eksploatacyjne i paliwo; 3) przeprowadzenia bezpłatnego szkolenia dla pięciu osób przez Wykonawcę w zakresie obsługi podstawowej i eksploatacji przedmiotu umowy (dotyczy części nr 1); 4) oznakowania samochodów zgodnie z Załącznikiem nr 1.1 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z pojazdami niezbędnych dokumentów, określonych w Załączniku nr 1.1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku Nr 2.1 . do SWZ – projekt umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymaganych parametrów techniczno-użytkowych fabrycznie nowych samochodów został opisany w Załączniku nr 1.1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1.
Interne KennungCzęść nr 1 – Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2 – Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo -ratowniczego z napędem 4x2
BeschreibungZakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) dostawę przedmiotu zamówienia, zgodnego z załącznikiem nr 1.2 do SWZ, 2) przekazania sprzętu wolnego od wad, fabrycznie nowego, nieużywanego, sprawnego technicznie, kompletnego i gotowego do pracy bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji po stronie Zamawiającego, w tym wyposażonego we wszystkie płyny eksploatacyjne i paliwo; 3) oznakowania samochodów zgodnie z Załącznikiem nr 1.2 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z pojazdami niezbędnych dokumentów, określonych w Załączniku nr 1.2 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku Nr 2.2 . do SWZ – projekt umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymaganych parametrów techniczno-użytkowych fabrycznie nowych samochodów został opisany w Załączniku nr 1.2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2.
Interne KennungCzęść nr 2 – Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo -ratowniczego z napędem 4x2